60lı, 70li ve 80li yılların modası olan eskitilmiş, yırtık pırtık blue jeanleri geri döndü! Kot kadar eskitilmiş yıpranmış kotların moda olduğu bu günlerde elinizin altındaki kot eteklerinizi eskitmeye ve yırtıklar açmaya hazır mısınız? Son derece kolay bir şekilde evinizdeki kot eteklerinizi yırtacak, eskitecek modaya ayak uyduracaksınız! Peki yırtık kot etek nasıl yapılır, yenisini almak şart mıdır? Gardrobunuzda en beğendiğiniz kot eteğinizi alın ve yeni trende eşlik edin!

Yırtık Kot Etek Yapımı

Kot eteğiniz üzerinde yırtıklar açmak sandığınızdan daha kolay olacak ve trende ayak uydurarak sıradışı gözükeceksiniz.

İhtiyacın Olan Malzemeler;

  • Zımpara
  • Ahşaptan bir zemin
  • Ütü
  • Kot etek

Uygulama

  1. Mini, kısa ya da uzun boyda kot eteğinizi alın, şayet sahip değilseniz onu satın alın! Uygulamaya başlamadan evvel kot eteğinizin ıslak olmamasına özen gösterin.

  2. Kot eteğinizi ahşap zemin üzerine yerleştirin. Ahşap zemin kot kumaşın kaymasını engelleyeceğinden, kot eteğinizin üzerinde yırtık açmak istediğiniz bölgeyi kaydırmazsınız. Eteğinizi tamamen koyabileceğiniz bir ahşap zemine ihtiyacanız yok, bir blok şeklinde ahşap bir parçada işinize yarayacaktır.

  3. Zemine yerleştirdiğiniz kot eteğinizi ütü ile kırışıklıklar oluşturun. Bu işlem sayesinde eteğiniz ısınacaktır.

  4. Zımpara kullanın. Ütü ile ısıttığınız ve kırışıklıklar ile işaretlediğiniz eteğinizi zımpara ile kot dokumunun tam aksi yönü zımparalayın. Kırışıklıklar ile işaretler arasını zımparalayın. Bu işlem biraz uzun sürecektir ancak zamanla zımpara sayesinde kot eskiyecek ve yıpranacaktır.

  5. Zımparaladığınız eteğinizde yırtıklarınız oluştuktan sonra geriye eteğinizi sadece silkelemek kalıyor. Artık trende uygun bir eteğe sahipsiniz!