Gebelik esnasında etek giymek ve her zamanki şıklığınızı sürdürmek niyetinde misiniz? Doğru yerdesiniz! Hamileliğin özellikle 4-5 aylık periyotunda bebeğin oluşumu ile vücudunuzun şekli değişmeye ve karnınız belirginleşmeye başlar. Şimdiye dek hiç olmadığınız bir kiloda gibi hissetmeniz doğaldır ve ilk kez karşılaştığınız bu karın çıkıntısı ile nasıl etek giyeceğinize dair birkaç püf noktayı sizler için derledik.

Hamilelikte Etek Giymek : Adım Adım Püf Noktaları

1. Hamile eteğinizin bel kısmı kesinlikle esnek olmalıdır. Hamileliğinizin ilk ayındayken ve ne yapmanız gerektiğini kesinlikle bilmiyorsanız, öncelikle beli lastikli olan etekler satın almanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Fermuar detaylı ya da düğmeli etekler hamileliğiniz devam ettikçe genişleyen ve büyüyen karnınız için giyilemeyecek durumda olacaktır. Hamileliğiniz esnasında beli esnek etekler sizi kesinlikle rahat hissettirecek ve eteğin bel kısmını karnınızın altına alarak rahat edebilmenizi sağlayacaktır. Hamile eteklerinin bel kısımları karnı sarar ve sizi rahatsız eden cinsten olmamalıdır. Esnek ve karın altına alına bilen hamile eteklerini tercih etmelisiniz.

2. Hamile eteğinizi bol kesim tercih edin. Hamileliğiniz esnasında etek giyerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli konulardan biri de eteğin formuna doğru karar verilmesidir. Hamilelikle beraber yalnızca karnınız belirginleşir ayrıca bacaklarınız kalınlaşır, ayak bilekleriniz kalınlaşır. Vücudunuzun değişimini gözlemleyin ve etek seçimlerinizi kendinize uygun ve konforlu hissedebileceğiniz şekilde seçin. Hamileliğiniz boyunca özellikle giyim konusunda kendinizi iyi hissetmeniz ve bir takım takıntılara sahip olmamanız için hamile eteklerini bol ve rahat parçalar seçmelisiniz. Hamile etekleri pantolonlar gibi sizi sarmayacak ve sıkmayacak. Hamile eteği giyerken kalça kısmı oturan ve sonrasında rahatlıkla hareket edebileceğiniz her boy eteği tercih edebilirsiniz.

3. Hamile eteğinizin modeli ve kumaşına dikkat edin. Hamilelik esnasında belki de en uzak durmanız gereken etek modeli pileli eteklerdir. Pileli etekler sizi olduğunuzdan daha geniş ve yapılı gösterecektir. Düz kesim, çan etekleri tercih etmeniz sizin hamile olduğunuzun anlaşılmamasına bile sebep olabilir. Hamile eteklerinde kumaş seçerken ipek, şifon gibi üzerinizde dökülen ve son derece rahat hissedebileceğiniz kumaşlara yönelmelisiniz. Keten gibi sert ve sizi sıkacak kumaşlarda etekleri hamile esnasında tercih etmemeniz de fayda var.

4. Hamilelikte vücudunuzun şeklini dengeleyin. Gebeliğiniz esnasında etek giyerken bol bluzler, bol tshirtler seçerek ve aynı şekilde alt kombinleri de bol ve gevşek kalem etekler ile kombinlemek doğru seçimler olacaktır.

5. Hamile eteğinizi kemer ile birleştirin. Hamile iken nasıl kemer takacağınız ile ilgili aklınızda soru işareti oluşuyor olabilir ancak, yüksek bel hamile etekleri seçerek ve vücudu saran bodyler giyerek bel bölgenizi kemer aksesuarı ile zenginleştirebilirsiniz. Bir çok hamile kadının atladığı aksesuar seçimlerinden kemer, bebeğinizin göz önüne çıkmasına ve hamileliğinizin en güzel anlarını yaşamanıza olanak sağlayacaktır.

6. Hamile eteğinizin tadını çıkarın. Hamilelik bir çok açıdan uzun ve zorlu bir süreçtir, anne olmak kesinlikle kolay değildir! İlk hamileliğinizde iseniz ve hamile eteklerine önyargı ile yaklaşıyorsanız da kendi stilinizi kendiniz yaratın. Bebeğinizin sağlığı ve konforunuz için stil görünen hamile etekleri dikebilir, hamileliğin tadını çıkarabilirsiniz.