Kumaş pantolonları ütülemek kadar, ütüledikten sonra ütüsü bozulmadan giyileceği zamana kadar saklamak da ayrı bir sorundur. Kumaş pantolonlar, özellikle yoğun iş temposuna sahip erkek ve kadınların sık sık kullandığı ve ütülemek kadar asmanın da mühim olduğu konulardan biridir. Kumaş pantolonları katlayarak gardroba koymaktansa elbette askı yöntemiyle kaldırmalı ve dolabınızda muhafaza etmelisiniz. Peki kumaş pantolon nasıl asılır, kumaş pantolonu asarken nelere dikkat etmek gerekir işte sizin için ipuçları,

Kırıştırmadan Kumaş Pantolon Asma Taktikleri

1. Kumaş pantolonunuzu ağ kısmından üst üste gelecek şekilde katlayın. Burada kumaş pantolonunuzun hemen kırışmaması için ve diz bölgelerinde ya da bacak sütunu boyunca dikiş izi gözükmemesi için ağ kısmından tutun ve iki bacağı tek bacağa düşürecek şekilde öncelikle katlayın. Bu katlama esnasında kumaş pantolonun ütüsü bozulmaması için sert ve kırıştırıcı hareketlerde bulunmayın.

2. Üst üste getirdiğiniz kumaş pantolonu bel kısmından tutarak fermuar kısmının iç kısma geldiğini kontrol edin. Kumaş pantolon yanlış asıldığında en çok fermuar bölgesi kırışma ve ütünün bozulması gibi etkenlere sebep olur. Burada yapmanız gereken bel bölgesinde fermuarın iç kısımda kaldığını kontrol etmek ve pantolonu ütüsünü bozmayacak şekilde hafifçe silkelemektir.

3. Kumaş pantolonu paçalarından tutun ve askıya yerleştirin. Kumaş pantolonu asarken kesinlikle askıya geçirmeye paçalarından başlamanız gerekir. Pantolonun paça ve bel bölgesi askıya geçirdiğinizde eşitlendiği noktada askıya asmış olursunuz. Kumaş pantolonuzun ütüsü bozulmadan paçaların askı üzerinde kaymadığından emin ve paçaların hala üst üste geldiğinden emin olun. Paralel şekilde askı üzerinde paça ya da bel kısmından ağırlığa göre kaymayacağınızdan emin olduğunuz noktada kumaş pantolonunuzu asmış olursunuz.

4. Doğru şekilde asılmış kumaş pantolonun ütüsü giyilmeye başlamadan günlerce bozulmadan kalacaktır. Özellikle gardrop dışında, seyahatlerde yanınızda kumaş pantolon götürmek istiyorsanız. Yukarıda anlatılan adımları uyguladığınızda kumaş pantolonunuz takım elbise kabının içerisinde kırışmayacak ve ivedi şekilde kullanmanız için hazır da bekleyecektir.