Keçeden kese hazırlamak ve bunu hediye olarak misafirlerinize sunmak hem el emeği göz nuru hem de son derece şık ve gösterişli bir hediye olacaktır. Senelerce sizin ve bebeğinizin diş bulguru konuşulacak, çekmeceler de saklanarak keyifli bir hatıra olarak kalacak. Bebeğinizin diş buğdayı için evinize misafir ettiğiniz yakın akrabalarınız ve sevdikleriniz için keçeden diş buğdayı hediyesi olarak takdim edebileceğiniz keseler yapmak hem basit hem de son derece ekonomik bir seçim olacaktır. Keçeden yaptığınız keseleri bir başka organizasyon içinde kullanarak hediye edebilirsiniz. Peki keçeden kese nasıl yapılır, kese süsü keçeden yapılırken nelere dikkat edilir, işte sizin için önerilerimiz

Adım Adım Keçeden Hediyelik Süs Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • %100 pamuk kumaş (desenli ya da düz olabilir)
  • Kurdale
  • Elyaf
  • Magnet (tercihe göre)
  • Keçe

Keçeden Hediyelik Yapımı

**1. Öncelikle kumaştan dikdörtgen parçalar kesin. **Kumaş seçimini konsepte uygun bir şekilde dilediğiniz renkte ya da desende seçebilirsiniz. Ekose desen tercih ederseniz daha sevimli bir görünüm elde edebilirsiniz. Kesenizin ebatı ne büyüklükle olsun istiyorsanız o boyutta kumaşlar kesin ve onları dikip tek kenarı açık kalacak şekilde birleştirin. 7×10.5 cm ebatları hediye edilecek kese ebatı için uygun olacaktır.

2. Hazırladığınız keselerin üzerine organizasyonunuz ile ilgili keçeden bir figürü kesin. Diş buğdayı sonrası hediye etmek ve anı olarak kalmasını sağlamak için diş şeklinde figürler kesebilirsiniz. Önce diş figürünü bir kağıda çizin ve kesin daha sonra kağıdı keçenin üzerine koyarak keseceğiniz çerçeveyi işaretleyin (kalemle de yapabilirsiniz. Sonrasında ise istediğiniz figürü keçeden makas yardımı ile kesin. Örnek figürlerden kalp, bebek figürü ya da bebeğin ismi ile ilgili sizin için özel anlam ifade eden bir şekil seçebilirsiniz.

3. Hazırladığınız kesenin üzerine keçeden kestiğiniz parçayı koyarken arasına elyaf koyun. Elyaf sayesinde keçedeki figür daha dolgun ve yumuşak gözükecektir. 3 boyutlu gözükmesi için yapılan bu numarayı kese ile keçe arasında elyafı koyarak içten dikerek kesenizin görünümünü tamamlayabilirsiniz. Renkli kalemler ya da boncuklar ile kesenin üzerini süslemek ve renklendirmek tamamen hayal gücünüze kalmış.

4. Kurdeleleri keseye sabitleyin. Kurdeleleri bir noktasından kesenin ağzının açık olduğu yerden sabitleyin ki kurdeleyi açan kişi kaybetmesin. Kurdeleyi seçtiğiniz kumaş ile benzer bir renkte seçerek görsel anlamda bir bütün elde edebilirsiniz.

5. Kese içerisine lavanta koyarak kumaştan yaptığınız keseden süslediğiniz hediyenizin uzun süre mis gibi kokmasını sağlayın. Lavanta bu gibi hediyelerde tercih edilen bir kokudur. Hediye ettiğiniz keseniz götürüldüğü her yerde mis gibi kokacaktır.