Kışın karda kayıp düşmekten daha tehlikeli yanlarından biri de farkında olmadan alınan kilolar değil mi? Soğuk havalarla birlikte uzun süren açlıklara resmen tahammül edemeyerek sınırsız yemelere doyamıyoruz. Mart aylarından itibaren kilolar dolayısıyla üzücü sancılar çekmek istemiyorsanız, kendinizi tok tutacak atıştırmalıklar tüketmeye şimdiden başlamalısınız. Son derece lezzetli ve size kendinizi iyi hissettirecek tarifler:

1. Arıtıcı Salata

Hem kendinizi daha hafif hissetmek hem de uzun süre tok tutacak bir tarif. Kırmızı ve sarı biberleri jülyen şeklinde keserek doğrayın ve içerisine peynir ve ceviz ekleyin. Avokadoyu püre halinde ezerek zeytin yağı ve limonla bir sos haline getirin. Tüketin, farkı hissedeceksiniz.

2. Tok tutan Çay

Açlık hissine güle güle dedirten tüm malzemeleri edinin; zencefil, limon, çubuk tarçın, portakal, elma. Hepsini çay ile birlikte demleyin, çay seçimizin yeşil ya da beyaz çay olmasın onlar tokluk hissini azaltacaktır.

3. Detoks İçeceği

Eğer vücut sistemlerinizdeki fazla suyu atmak isterseniz 2 salatalık, 2 kabak, 1 avuç dereotu ve maydanoz, bir limon ve bir avuç himalay tuzu ile detoks içeceğinizi atın katı meyve sıkacağına anında hazırlansın.

4. Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi, tok kalmanız açısından kış aylarında sizin kurtarıcınız olacaktır.