Bir kızla konuşmaya başladığınız zaman konuşacaklarınızı unutmaya başlıyor ya da kekelemeye mi başlıyorsunuz? Eğer siz de bir kızla nasıl konuşulacağını bilmiyorsanız ufak noktalara dikkat ederek doğru adımları atmanızın zamanı gelmiş demektir. Bir kızla konuşurken onunla gerçekten ilgilendiğinizi yansıtmalısınız. Sohbet sırasında daha önce duymadığı şeylerden bahsetmeli, o bir şeyler anlatırken onu gerçekten dinlemelisiniz. Bir kızla nasıl konuşulur öğrenmek istiyorsanız Adım 1’den itibaren takip etmeniz yeterlidir.

Bir kızla nasıl konuşulur? Kızla konuşma yolları nelerdir? Bir kızla konuşurken nasıl flört edilir?

Onun Kendini Özel Hissetmesini Sağlamak

1. Konuşabileceğiniz ortak konular bulun. İkinizin de ilgisini çeken ve konuşabileceğiniz ortak bir konu bulun. Bu konu toplum içerisinde kalma korkusu da, bisikletlere olan tutkunuz da olabilir. Bu ortak konuları bulmak için en sevdiğin 5 kitap nedir veya en çok neleri yapmaktan hoşlanırsın gibi sorular yöneltmek zorunda değilsiniz. Aksine konuşmayı doğal akışına bırakarak her iki tarafında konuşmaktan hoşlanabileceği konular bulunabilmektedir. Örneğin, dün katıldığınız bir spor müsabakasından bahsedin. Belki de konuşmanın sonunda onun da çok büyük bir sporsever olduğunu fark edebilirsiniz.

Konuşma sırasında açık uçlu sorular sormaya özen gösterin. Evet veya hayır ile yanıtlanacak olan sorular konuşmanın kısa bir süre içerisinde bitmesine neden olabilmektedir.

Garip sesler çıkarmadığınızdan emin olmalısınız. Unutmayın ki sadece sizin garip olduğunu düşündüğünüz şeyler karşıdaki insana da garip gelir. Bu nedenle özgüveniniz yüksek bir biçimde konuşmanıza devam edin ve kendinize güvenin.

Ortak hiçbir nokta bulamazsanız umutsuzluğa kapılmayın. Eğlenceli bir şekilde konuşmaya devam ederseniz sonuçta ikinizin de zevk aldığı ortak noktalar ortaya çıkabilir.

Belki konuşabilecek ortak hiçbir aktiviteniz olmayabilir. Fakat kişiliklerin veya giyim tarzlarının benzemesi bile sizin için harika bir yakınlaşma fırsatı olacaktır.

Çok sevdiğiniz bir müzik grubundan bahsedin ve onun da bu grubu sevip sevmediği hakkında sorular sorun. Bu sorulara verdiği yanıtlar sizin beğenilerinizi önemseyip önemsemediği hakkında fikir verecektir.

Bir Kızla Nasıl Konuşulur: Göz Teması Kurmaktan Çekinmeyin

2. Konuşurken göz teması kurmaktan çekinmeyin. Bu, kızların kendilerini özel hissetmesini sağlamak için uygulanabilecek yöntemlerden bir tanesidir. Tabi ki kızın gözlerinde kendi yansımanızı görmek istermişçesine bir göz temasından bahsedilmemektedir. Aksine manalı bakışlar ile kızları etkiniz altına alabilirsiniz başka türlüsü korkutucu olacaktır. Örneğin onun yanındayken telefonunuzla ilgilenmek yerine veya bulunduğunuz oda içerisinde bir şeylere dalıp gitmek yerine onun gözlerinin içine bakmalısınız. Göz temasınızı belirli bir süre için kesebilirsiniz fakat bu arayı uzun tutmamalısınız çünkü bu kızdan sıkıldığınız manasına gelebilmektedir.

Göz teması kurmak sizin özgüven sahibi bir insan olduğunuzu karşı tarafa gösterecektir. Bu göz teması kızdan hoşlandığınızı belli eder ve onun da özgüvenini en üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olur.

3. Onun fikirlerine ve düşüncelerine önem verdiğinizi belli edin. Hoşlandığınız kız konuşurken onu büyük bir istek ile dinleyin. Kızlar söylediği şeylerden hoşlanan ve fikirlerine önem veren erkeklerden etkilenirler. Karşınızdaki kız bir şeyler anlattığı zaman onun sözünü izinsiz bir biçimde bölmeyin. Bırakın dilediği gibi size fikirlerini anlatsın ve kendini ifade etsin. Dinlediğinizi belli etmek için gereken zamanlarda evet hayır gibi cevaplar verin, başınızla anladığınıza dair işaretler yapın ve aranızdaki bağlantıyı asla koparmayın.

Fikirlerini önemseseniz de önemsemeseniz de moda hakkında ne düşündüğünü, son sinema filmleri hakkındaki görüşlerini veya arkadaşlığın önemini sorun.

Onun görüşlerini sormanız önemli olsa da din ve siyaset ile alakalı olan konuları hemen sormamanız gerektiğini unutmayın. Bu konular aranızda gerginliğin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Size anlattığı konu ile alakalı olarak söylediklerini cevaplandırmayı asla aksatmamanız gerekmektedir. Kızın sözü bittiği zaman direkt olarak seninle aynı fikirdeyim veya tamamen katılıyorum gibi söz öbeklerini kullanarak onu etkiniz altına alabilirsiniz. Hatta bazı zamanlarda onun söylediği şeyleri kelimesi kelimesine tekrarlayarak da aranızda bulunan bağlantıyı güçlendirme şansını elde edebilirsiniz.

Bir Kızla Nasıl Konuşulur: Bir Kızla Konuşurken İltifat Edin

4. İncelikli iltifatlar edin. Hoşlandığınız kızın görüntüsüne, söylediklerine veya kişilik özelliklerine iltifat etmeniz gerekmektedir. Bu iltifatı ederken karşınızdaki kişiyi korkutmamaya da özen göstermelisiniz. Onun sevdiği bir kitaba veya hoşlandığı bir şarkıya ilgi duyuyorsanız ‘harika bir zevkin var’ da diyebilirsiniz. Kıyafetleri, mücevherleri veya saçlarına yaptığınız her türlü iltifatın normal olduğunun ve doğru yaparsanız aranızdaki ilişkiyi de güçlendireceğinin altını çizmek gerekmektedir. Bir kızın dış görüntüsünden ziyade kişilik özelliklerine iltifat ederseniz daha başarılı sonuçlarla karşılaşırsınız. Kızlar kendilerinin iç dünyalarının takdir görmesinden bir hayli hoşlanırlar. Kendinize çok güveniyorsanız ve olumsuz bir karşılık almayacağınızı düşünüyorsanız flörtöz bir tavırla da iltifatta bulunabilirsiniz.

Fiziksel özelliklerine iltifat ediyorsanız saçlarından, kıyafetlerinden veya gözlerinden öteye geçmemelisiniz. Bir kıza çok çekicisin diyerek ona iltifat ettiğinizi düşünmeyin bu onu ancak korkutacak ve sizden uzaklaştıracaktır.

Güzel bir gülümsemesi varsa ona bu özelliğini söylemekten çekinmemeniz gerekir.

Bir Kızla Nasıl Konuşulur: Bir Kızla Konuşurken Rutin Hayatından Konular Açın

5. Okulunun veya işinin nasıl gittiği hakkında sorular sorun. Matematiğin en sevdiğin konu başlığı nedir sorusunu sormaktan ziyade okulda hangi dersler ilgini çekiyor hangisinde daha başarılısın sorusunu yönelterek hoşlandığınız kız ile aranızda bir uyum yakalayabilirsiniz. Hatta en sevdiği öğretmeninin kim olduğu ve 5 sene içerisinde kendini nerede gördüğü ve neler hayal ettiği hakkında da sorular yöneltebilirsiniz. Konuşma sırasında sadece başınızı sallayarak onaylayıp ‘ilginçmiş’ demeyin. Neden bu dersi sevdiğini neden ilerde böyle bir kariyer planlaması yaptığını sorun. Neden sorusunun gücü sayesinde aranızdaki diyalog giderek hoş bir hal alacaktır.

Bazı kızlar okul hakkında konuşmaktan haz etmez. Böyle bir durum sezdiğiniz zaman konuyu kapatın ve yeni konular ile yolunuza devam edin.

Karşınızdaki kişinin sorguya çekilmiş gibi hissetmesine neden olmayın. Siz de konuşmanın bir parçası olarak aklınızdan geçen düşünceleri vurgulayabilirsiniz.

6. Espriden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayana kadar kızlar ile dalga geçmeyin. Kızların kilosu, dış görünüşü ve zekası hakkında şakalar yapmayın. Yaptığınız şakaların ciddiye alınma ihtimallerini de göz önünde bulundurun. Yanlış anlaşılırsanız tüm diyalog bu noktada sizin için bitmiş olacaktır. Bir kızı tanımaya çalışırken konuşma sırasında onu tanımak adına da olsa riskli sorular sormamanız gerekmektedir. İkili ilişkinin başlangıcında bir kızı gücendirirseniz bu ilişki sırasında daha derine inme gibi bir şansınız olmayacağını bilmelisiniz.

Kızın anlayacağından emin oluncaya kadar espri yapmaktan kaçınmalısınız.

Onun hareketlerinin takipçisi olun. Size şaka yapmayı tercih edebilen birinin mizah anlayışının varlığı da kanıtlanmış olur. Bu sayede siz de ona şaka yapabilme hakkını elde edersiniz. Buna rağmen yaptığınız şakaların dozunda olmasına ve sınırı aşmamasına özen göstermelisiniz.