Yaz geliyor! Aynalara öylesine baktığımız zamanlar geride kaldı hızla kilo vermemiz gerekiyor. Bayanların korkulu rüyası fazla kilolardan kurtulmanın en kolay ve en hızlı yollarını sizler için derledik. Kilo vermenin bin bir çeşit hali var ve dikkat edilmesi gereken çok fazla ayrıntı var: peki ya zaman? Tüm bunları gerçekleştirecek zamanınız kaldı mı? Sizin için hızla kilo nasıl verilir, verilen kilolar nasıl korunur, kilo vermekle korumak arasındaki alışkanlıklar nasıl dengelenir tamamen tüm sorularınızı yanıtlayabileceğiniz detayları sizler için derledik;

Hizli bir şekilde kilo nasıl verilir? Hızlı kilo vermek.

Hızlı Kilo Verdiren Diyetler

1. Meyve suyu temizliği yapın. “Hollywood diyeti” olarak bilinen bu diyette meyve ve sebze suları ile vücudu temizleyen ve arındıran bir çok çeşit yöntem bulunmaktır. Tüm yöntemlerin ana amacı çiğ sebze ve meyvelerin suyunu sıkarak bunları sıvı olarak tüketmekten geçer. Toksinleri atmanıza yardımcı Hollywood diyeti ile kısa sürede bedeniniz arınır ve zinde hissedersiniz.

Diyetinizin ilk haftasının son 1-3 gün arasında kesinlikle vücudunuzun arındığı garanti edilir ve haliyle bir haftanın sonunda bile hızla kilo verdiğinizi gözleriniz ile görebilirsiniz. Katı meyve sıkacağı edinerek evde kendi meyve ve sebze sularınızı hazırlayabilirsiniz. Unutmayın katı gıda yok!

Çiğ sebze ve meyve suyu karışımınızda sebzenin ağırlıklı olduğundan emin olun. Meyveler içeriğindeki meyve şekerlerinden dolayı diyet esnasında tatlandırıcı olarak kullanılması tavsiye edilir.

Diyetniz esnasında hazır meyve ve sebze suları satın alabileceğiniz markalarda vardır. Örneğin çalışıyorsunuz ve geceden içeceğinizi hazırlayamadınız bu gibi durumlarda bir çok süpermarkette bulabileceğiniz markalardan bazıları; Cooler Cleanse, BluePrint, ve Life Juice.

Vücudunuzu Temel Seviyede Temizleyin

2. Vücudunuzu “Master” seviyesinde temizleyin. Hızlı kilo veren yöntemlerden biri olan Master yönteminde diyetiniz tamamen limona dayalıdır. Bu diyet maksimum 16 gün uygulanmalıdır ve hızla kilo vermeye yardımcıdır. Diyetinizin 10. Gününde değişimi fark edeceksiniz. Yapmanız gereke oldukça basit,

Limon, tuz, toz acı biber, Akçaabat şurubu ve su tüm malzemelerinizi biraray getirerek bir limonata hazırlayın. Limonatanız yüzde yüz alkali olacaktır ve diyetiniz boyunca nasıl günden güne eridiğinizi fark edeceksiniz.

Bu diyet için hızla kilo kaybetmek isteyen bayanlar örneğin gelinlik giyecekler ya da mezuniyet balosuna katılacaklar denemelidir. Detoks amaçlı olmayan yalnızca birkaç beden hızla incelten bu diyetin sonuçlarına bayılacaksınız.

Su Diyeti veya Su Detoksunu Deneyin

3. Su diyetini deneyin. Bu diyeti bir yaşam biçimi olarak aslında hepimizin sıklıkla uygulası gerekiyor. Son derece basit günde düzenli aralıklar il 8 bardak su içeceksiniz. Hiçbir şekilde aralık vermeden ve saptırmadan. Yemeklerden önce olacak şekilde su içme aralığınızı düzenleyin. Yemeklerden önce içtiğiniz su midenizin hacmini dolduracak ve yeme kapasitenizi ister istemez düşürecektir. Yemeklerden önce su içmeyi alışkanlık haline getirmeniz de fayda var. Zira diyeti bıraktığınkızda hızla verdiğiniz kilolar size hızla geri dönebilir. Mideniz çabucak yeme kapasitesini size geri açar ve daha çok yemek yeme alışkanlığınıza geri dönersiniz. Su diyetini her zaman aksatmadan uygulamalısınız.

4. Açlık diyetini deneyin. Perhiz ya da aç kalma yöntemi olarak da bilinen bu diyet de haftada 2 gün seçerek; günlük kadınsanız 500 kalori, erkekseniz 600 kalori tüketmekle kendinizi sınırlayın. Bu rakamlarla hızlı bir hesapla yalnızca tek öğün yeme lüksünüz olduğunuz açıkca görülüyor ancak kalorilerinizi güne bölmek elinizde her sofradan aç kalkarak günlük 500/600 kalori alarak da yaşayabilirsiniz. Hızlı kilo verdiren bu yöntem için örnek olarak “Survivor” televizyon programındaki yarışmacıların kilo kayıplarını gözlemleyerek, diyetin nasıl sonuçlar doğurduğunu görebilirsiniz. 500/600 kalori ile beslendiğiniz günlerde karbonhidrat, tahıl ve baklagilleri tercih etmenizde fayda var.

Şok Diyetlerini Deneyin

5. Tartışmalı şok diyetlerini deneyin. Bir kısım doktorlar tarafından onaylanmayan, bir çok hekim tarafındansa bilimsel olarak savunulan şok diyetlere göre, insanın kıtlık durumunda ya da serbest beslenme alışkanlıkları durumunda minimum 500, maksimum 800 kalori besin alımında yaşamsal fonksiyonlarının sağlıkla sürdüğü ileri sürülmektedir. Bu şok diyetlerde günlük aldığınız kalori son derece azdır ve diyete başlamadan herhangi bir gününüz düşünüldüğünde 3000-5000 kalorilerde beslendiğinizden hızlıca ve aniden zayıflamaya başlarsınız. Belki de günlük kalori alımınızı yavaş yavaş kısarak bu diyete başlamak daha önerilesidir ancak hızla zayıflamak istiyorsanız beslenme alışkanlıklarınızı bir anda değiştirmek için de sabırsızlanıyorsunuzdur!

Kimi ülkelerde şok diyetler için 500-800 kalorilik besin bazında iğneler ile kişinin beslenmesi tamamen kesilerek iğne ile beslenmesi uygun görülüyor ve gerçekten de şok ve hızla zayıflamalar gerçekleşiyor. Kendinizin beslenerek sindirime uğraması ve kana karışmasını bile hızlandıran bu yöntem henüz Türkiye’ye ulaşmadı.