Kahverengi gözlü kadınlar genellikle renkli gözlü kadınlara özenir dururlar da; aslında kahverengi gözlere sahip kadınlar renkli gözlere sahip kadınlardan çok daha şanslıdır. Neredeyse tüm renkler kahverengi gözlere sahip kadınlar için uygundur. Dünya üzerinde daha çok kahverengi gözlü insan bulunsa da birkaç taktik ile gözlerinizin rengini açabilir ve kalabalık içinde bakışlarınızın farkı ile ışıldarsınız. Kahverengi gözlerinize nasıl bir makyaj yapmanız gerektiği hakkındaki tüm püf noktalar için;

Kahverengi Gözlere Makyaj Yapımı

  1. Koyu kahverengi gözler için : Koyu ve orta tondaki farları tercih edebilirsiniz. Siyaha yakın bordolar ve mürdüm renkleri sizde hoş bir görünüm sağlar. Gözün tüm yüzeyine vanilya rengi bir baz attıktan sonra gözün orta kısımlarına mürdüm rengi kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta mürdüm rengini sürdüğünüzde göz pınarlarına yakın yerlerdeki vanilya rengini yok etmemeniz ara ton olarak kullanacağınız acı bir ton kahverengi ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.
  2. Orta koyulukta kahverengi gözler için : Yeşilin tonları ve mor rengi size çok yakışacaktır. Yeşil far ile yapacağınız dumanlı görünümü gözlerinizin alt ve üst kısmına uygulayacağınız siyah kalemle daha fazla vurgulayabilirsiniz. Ayrıca bakır tonlarında uygulayacağınız farı hafifçe kaş kemiğinin başlangıcına da uygularsanız gözlerinizi daha büyük göstererek bakışlarınızı daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.
  3. Açık kahverengi gözler için: Bu göz rengine sahip kadınlar siyah eyelinerdan uzak durmalıdır. Siyah yerine koyu gri veya lacivert tonlarını bu göz rengine sahip kadınlar için daha uygun olacaktır. Lacivert göz kalemiyle yapacağınız dumanlı makyaj kahverengi gözlerinizle kontrast oluşturacağından size ayrı bir güzellik katar ve bakışlar çok daha derin gözükür.

Kahverengi Göz Makyajı Püf Noktaları

  • Kahverengi ve lacivert bir araya geldiğinde ortaya kontrastın muhteşem güzelliği çıkar. Lacivert göz kalemi ile dumanlı bir göz makyajı yaparak gözlerinizin son derece dikkat çekici bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu makyajı nude bir ruj ile tamamlayabilirsiniz.
  • Kızıl kahve ya da bakır tonlarındaki bir farı kaş kemiğinizin başlangıcına uygulayın. Böylelikle gözleriniz daha büyük görünür ve bakışlarınız dikkatleri üzerinde toplar.
  • Koyu yeşil dumanlı göz makyajı, kahverengi gözlerinizle etkileyici bir zıtlık yaratır. Üst kirpik diplerinizin iç ve dış kısımlarını siyah kalemle belirginleştirerek bakışlarınızı vurgulayabilirsiniz.
  • Kahverengi gözlerin vazgeçilmezi siyah göz kalemi ile dumanlı makyajdır. Siyah kalemi alt ve üst kirpik diplerinize uyguladıktan sonra aplikatör yardımı ile dağıtın. Böylece gizemli bakışlara sahip olursunuz.
  • Kirpik diplerinize beyaz kalem çekin ve gözlerinize sadece siyah eyeliner uygulayın. Bakışlarınızın etkisine inanamayacaksınız. Kirpiklerinizi kirpik kıvırıcı ile kıvırarak makyajın daha etkileyici görünmesini sağlayabilirsiniz.