Evlenme (evlilik) teklifi etmenin bin bir türlü hali var, çoğu kadın da bunu konuşmaya ve dinlemeye bayılır. Yeni yıla girmeden evlenme teklifi yapmayı düşünen erkeklere, 7 önemli noktaya değinerek yardımcı olmak istedik. Atlamamanız gereken en önemli husus, teklifiniz duygularınızı en iyi şekilde ifade ediyor olmalı ve karşınızdakini mutluluk gözyaşlarına boğmalı.

Evlenme teklifi nasıl edilir? Evlenme teklifi etmek.

Evlilik Teklifi Yapmanın Yöntemleri

1. Egzotik bir yer. Evlenme teklifinizde “evet”den çok anlata anlata bilmeyen kalmasın istiyorsanız, teklifinizi beklenmedik bir yerde yapmalısınız.

Okyanusun ortasında, bir dağın tepesinde ya da tanıdığınız kimsenin ayak basmadığı kıyıları seçmeniz, emin olun bunlardan birine yaptığınız tatil planıyla muhtemelen yadırganacak ve evlenme teklifi edeceğiniz akla bile gelmeyecektir. Seyahate çıkmadan evvel bagajları kaybetmemeye özen gösterin.

2. Hobilerinizle alakadar. Birlikte yapmayı sevdiğiniz bir aktivite ya da bayılarak uğraştığınız bir hobinizin üzerine gitmelisiniz. Gitmeyi çok istediğiniz ancak bir türlü gerçekleştiremediğiniz dalış gezisi yahut en sevdiğiniz sanatçının konseri, bunları düşünüp teklifinize bir parça katmalısınız. Bu sizi teklif eden bir kişinin ötesinde, kendini deneyimlemiş bir insan da yapar.

3. Video çek. Sosyal medyanın günümüzde en etkili mecralardan biri olduğu aşikar. Teklif için hazırladığınız bir video hem sizi daha rahat hissettirecektir ecel terleri dökmenizi engeller, hem de sosyal medya fenomenlerinden biri tarafından paylaşılmasıyla partnerinizin kulağına hiç beklemediği bir şekilde gider. Demet Akalın video yayınlatma konusunda doğru kişi olabilir 😀

Ona Küçük Sürprizler Yapın (Evlenme Teklifi)

4. Uyku güzeli. Uyumaya bayılan bir partneriniz varsa, günün 12 saati uyumadan güne tutunamayanlardan biriyse hatta o kişi yapmanız gereken son derece basit, teklifle uyandırın. Rüyayla gerçeği ayırt edemeyeceği kadar derin bir uyku saatini seçerseniz de ayrıca keyifli olacaktır.

5. Saklı yüzük. Yüzüğü saklamak teklif için geleneksel bir ritüel artık, tabiki şarap kadehinin içine yüzük koyup yutmamasını beklemekten söz etmiyoruz. Günlük olarak kullandığı aksesuarlarının arasına konabilir tabi ki bunun için aynı zamanda orada olmayı nasıl başaracağınızı iyi tayin etmeniz gerekir. Yılbaşı hediyesi olarak da yüzükle karşılaşmayı beklemez çoğu kadın, bunu da avantaja çevirebilirsiniz.

6. Aile ya da arkadaşlar. Partnerinizin kendini rahat ve güvende hissedeceği insanlarla bir aradayken evlilik teklif etmek de son derece şık bir harekettir. Bu da beklenmedik olacaktır, öylesine çıkılmış bir akşam oturmasında ya da yemeğinde ne olduğunu şaşıracaktır.

7. Kuyumcu şoku. Arkadaşınızın doğum yapan eşine hediye almak için çıktığınız kuyumcu alışverişinde şu nasıl bu nasıl derken partnerinizi havaya sokarak, teklifi o an yapabilirsiniz. Elbette oradaki herkesi ayarlamak sizin için kolay olmayacaktır.Öyle ya da böyle aslında evlenme teklifi etmekte ki en önemli şey yaratıcılığınız. Bol şans…