Her kadının meme büyüklüğü birbirinden farklılık gösterir ancak seri mayo üreten markalar bikini üstlerini ve mayo modellerini mecburen bir standarda oturma gayretindedir. En doğru bikini üstünü seçerek hem göğüslerinize uygun model ve boyutu seçebilirsiniz hem de kendinizi güvende hissedersiniz. Küçük büstlü kadınların da büyük büstlü kadınların da bikini üstü seçerken ki çabaları asla bitmeyecek olsa da bikini üstü seçerken meme büyüklüğü faktörünün püf noktaları;

Adım Adım Bikini Üstü Seçme Tüyoları

Göğüsleriniz küçükse ve daha büyük göstermek istiyorsanız straplez kesimli bikiniler sizin için en uygun seçim olacaktır. İnce boyundan askıları olan straplez bikiniler göz yanılgısı yaratır ve daha büyük görünmelerini sağlar. Aynı şekilde uzun üçgen bikinileri ve destekli modelleri tercih edebilirsiniz.

1. Kendi göğüs büyüklüğünüze uygun bikini üstlerini tercih edin. Genellikle yular gibi ipsiz ve straplez bikini üstleri küçük memeli kişiler için idealdir. Büyük memeli kişiler bu bikini modelini denediklerinde memeleri sıkışarak basılır ve hoş bir görünüm olmaz. Üçgen üstler büyük göğüslü kişiler için idealdir özellikle balenli sütyen kabı gibi üstleri de tercih ederek rahatça giyebilirler.

2. Bikini üstünüzü afilli seçin. Fırfırlı, ipli, salaş saçaklı bikini üstleri tasarımcıların elinden adete küçük memeli kadınlar için çıkmıştır. Bu ilginç ve eğlenceli detaylar sayesinde göğüslerinizin hacmini arttırabilirsiniz.

  • Karışık boncuklar, pul ya da işleme desenli bikini üstleri hem plajlar da göz önünde olmanızı sağlar hem de gerçekten büstünüzü hareketli ve daha iyi gösterecek öğeler arasındadır.
  • Geometrik desenli ya da karışık çiçek desenli bikini üstleri ile düz renkler de bikini altlarını kombinleyin. Kesinlikle bedeninizde bir bütünlük elde edeceğiniz bu renkli alternatifle plajın tadını çıkarın.

3. Her zaman destekli bir bantla korunan bir bikini seçin. Hafiften iç astarlı ve korunaklı bikini üstleri ıslak halde ya da soğuk suda meme uçlarınızın belirginleşmesini gizler ve daha şık bir görünüm kazanmanızı sağlar. Küçük memeli kişiler için özel olarak tasarlanmış hidrafor dolgulu bikini üstleri göğüslerinin daha büyük gözükmesine yardımcı olurken. Büyük memeli kişiler için kalınlık yapmayacak şekilde yaprak pedler ile meme ucunun görünmesi gizlenebilir. Bikini üstü içerisine yerleştirilen pedler genellikle mayo kumaşına yakın kumaşlardan seçildiğinden herhangi bir atma ya da deforme olma durumu yoktur. Tamamen meme ucunuzun görünmesini engellemek için kullanılan bu pedlerin ek amacı bikini üstünde daha büyük göğüs görünümü kazandırır.

İpuçları ve Uyarılar

  • Koyu ve canlı renkli bikini üstleri büyük olan memelerinizi daha küçük göstermekte yüzde yüz yardımcıdır.
  • Saç bandı şeklinde straplez bikini üstlerini tercih edecekseniz göğüslerinizi dümdüz yapmamasına dikkat edin ve muhakkak deneyin.
  • Kimi bikini üstleri sütyen kapları gibi kendinden destekli ve eğimli şekilde tasarlanmaktadır. Mayonuzun içerisindeki pedlerin çıkacağı endişesi taşıyorsanız bu bikini üstlerini tasarlayıp satan markalara yönelin.