Banyonuz için havlu seçmek üstünde çok fazla düşünmenizi gerektiren birşey gibi görünmeyebilir, ama yanılıyorsunuz! Banyo ürünleri satan bir dükkana gittiğinizde, ürünlere bakıp hangisini alacağınıza karar vermeye çalışırken, zamanın nasıl geçtiğini fark ettiğinizde ne kadar yanıldığınızı göreceksiniz. Favori renginize sahip birbirinden güzel çeşit çeşit havluyu görünce, gerçekten ne yapacağınızı, hangisini satın almanız gerektiğini bilmediğinizi fark edeceksiniz. Uzun süre dayanıklı, çok yönlü ve kişisel sitilinizi yansıtan havluyu bulabilmeniz için işte size birkaç öneri..

Adım Adım Banyo Havlusunun Renk Seçimi

1. Havlularınızı kimlerin kullanacağını düşünün. Kullanıcı kim olursa olsun, misafirleriniz, çocuklarınız, kendiniz, düşünmeniz gereken şey renklerin bir fonksiyona hitap ettiği. Havlular banyonun vazgeçilmez elemanları ve renk kaynağı oldukları için, banyonuzda birden fazla havluya yer verin. Evinizdeki bütün diğer odalar gibi, banyonuz da sizin zevkinizi yansıtmalı, ancak seçtiğiniz rengin sizi yormamasına dikkat edin. Açık renkler içeren bir banyoda siyah bir havlu kullanırsanız, havlunuzdan çıkan tiftikler muhtemelen sizi çok zorlayacaktır.

2. Doğal renkler seçmeye özen gösterin. Bu mutlaka bej renk kullanmalısınız demek değil, ancak örneğin eğer kırmızı bir havlu alırsanız açıkçası bir kaç yıkamadan sonra bu havluyu diğer çamaşırlarınızla beraber yıkayamayacaksınız. Sizce bu kadar fazla zamana sahip misiniz?

3. Diyelim ki birden fazla banyonuz var ve hepsi değişik stillere sahip. Siz de alışverişe çıktınız ve havlu alacaksınız, banyolarınızın tasarımları birbirinden çok farklı olduğu için karar veremiyorsunuz. Bu durumda renkleri karıştırmayı, ve aldığınız havluları dönüşümlü olarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Çocukların banyosu doğa temalı, misafir banyosu plaj, ve sizinki toskana tarzı. Zümrüt yeşili, kum sarısı, ve altın sarısı gibi renklere ne dersiniz? Ve en iyi tarafı bu tarz renkler sıcak sudan etkilenip solmazlar, üstelik hepsini birlikte yıkayabilirsiniz.

4. Banyonuzdaki duvar kağıdı, duş perdesi, boyanın ve seramiklerin rengi, lavabo tezgahından esinlenerek havlu seçimi yapmaya özen gösterin. Bütün bu renkler birbiriyle uyum içinde olursa ve doğru eşleştirmeler yapabilirseniz, çıkan sonuçtan çok memnun kalacaksınız.

5. Dekorasyon temanıza uygun renkler seçin. Eğer sahil temalı bir dekorasyon istiyorsanız, kırık beyaz, deniz mavisi veya beyaz tamamlayıcı renkler olacaktır. Çocuklarınız banyosu için havlu seçiyorsanız, limon yeşili, sarı ve pembe gibi daha eğlenceli renkler düşünebilirsiniz.

6. Sıradan bir banyoya canlı renkler kullanarak hayat verebilirsiniz. Açık renkli bir banyo havlusunun üstüne duvar renklerinizle uyumlu ve daha koyu bir renge sahip el havlusu asmayı deneyin, sonuçtan memnun kalacaksınız.

7. Beyaz havlu almak istiyorsanız ödeyeceğiniz ücretten çekinmeyin. Beyaz havlular ne tarzda döşenmiş olursa olsun, banyonuzda spa etkisi yaratacaktır. Ayrıca, biraz çamaşır suyuyla yıllar sonra bile aynı canlı beyaza sahip olmanızın mümkün olduğunu unutmayın.

8. Eğer banyonuzu tatiller için özel olarak dekore etmeyi seviyorsanız sezon renklerine bakın. Örneğin sevgililer günü için uçuk pembe ve bej, yılbaşı için vişne çürüğü ve yeşil kombinasyonları tam aradığınız şey olabilir.

İpuçları:

Kombinlemek istediğiniz bütün havluları aynı anda aynı yerden almaya özen gösterin. Unutmayın, markaları aynı bile olsa, taşıma sırasında ren kaybına uğramış olabilirler.

Mutlaka, gittiğiniz mağazadaki renk kataloğundan yararlanın. Duvar ve seramik renginizi katalogdan bulup, beğendiğiniz renkteki havluları kataloğun üzerine koyarak deneme yapabilirsiniz. Bu yöntem karar vermenizi kesinlikle kolaylaştıracaktır.

Satın alma işleminden sonra fişinizi kesinlikle saklayın. Aldığınız havluları, yıkamadan önce banyonuzda bir görün, nereye koyacağınıza veya nasıl katlayacığınıza dair birkaç ufak deneme yapın. Beğenmezseniz eğer, fişiniz sizde, kullanılmamış olmaları koşuluyla dilediğiniz an götürüp değiştirebilirsiniz.