Kadınların bir çoğu kusursuz görünmek için makyaj yapmayı ilke edinirler. Krem allıklar da makyajın cazibe unsurlarından biridir. Evde kendi malzemeleriniz ile kusursuz görünmenizi sağlayacak krem allık nasıl yapabilirsiniz? İşte size krem allık yapmanın püf noktaları,

İhtiyacınız olan Malzemeler

  • Biten rujunuzun dibi (ruj yerine renkli boya maddesi de kullanılabilir)
  • Nemlendirici Losyon
  • Yüz kremi
  • Plastik kap
  • Kürdan (ya da karıştırıcı bir öğe)

Krem Allık Yapımı

  1. Renkli krem allığınızı yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler seçeneklerinden bitmiş ya da bitmeye yakın rujunuzu kullanmayı hedefliyorsanız, ruju rujun tabanından çıkarmak için su dolu bir kaba dibini batırarak ruj kalıbının içinde kalan rujun dibini daha kolay çıkarabilirsiniz. Tüm malzemelerinizi döküp saçma ihtimaline karşı havlu bir peçete üzerine dizin ve krem allığınızı yapmaya başlayın.

  2. Küçük bir kabın içerisine parça rujunuzu ya da renklendirici boya maddesini koyun. Renkli ham madde seçimlerinizi sevdiğiniz tonlarda ve renklerde seçmeyi ihmal etmeyin. Kabın içerisine daha sonra nemlendirici losyonunuzu ekleyin. Başlangıçta losyonu çok az bir miktar eklemelisiniz.

  3. Losyon krem allık oluşturmanızda tutucu bir madde olarak rol alacaktır ancak sizin esas maddeniz yüz kremleridir. Losyondan biraz daha fazla bir miktarda yüz kremi ilave edin.

  4. Kabın içerisine ilave ettiğiniz tüm maddeleri kürdan yardımıyla karıştırın. Pütürler kalmayana ve homojen bir karışım elde edene kadar uzun bir müddet karıştırmanız gerekir. Karışımınızı karıştırırken olağandan beyaz bir görünümle karşı karşıyaysanız muhtemelen losyonu gereğinden fazla koydunuz. Bu gibi durumlarda boya maddesini arttırmanız gerekir. Renkli krem allık hazır!

İpuçları

Oluşturduğunuz krem allığı pembeleştirmek için içerisine bir parça parlak kırmızı ruj ilave edebilirsiniz!

Krem allığınızın renginden memnunsanız ancak cilt renginize göre daha koyu bir ton istiyorsanız koyu kahverengi ruj ilave edebilirsiniz.

Ağzı tamami ile kapalı olacak şekilde muhafaza edin.

Krem allığı yüzünüze uygularken gözünüze temas ettirmekten kaçının.