Saç rengini değiştirmeye tüm kadınlar bayılır, özellikle açık saç rengi kumraldan esmere tüm kadınların tercihleri arasındadır. Bu işlem genellikle kuaförlerde oriel halk arasında oryel olarak bilinen kimyasallar ile gerçekleştirilir. Kimi zaman kendine güvenenler, kendi yöntemleri ile saç rengi açma işlemini evlerinde de uygularlar. Kimyasal bir içerik olan orielle saç açmak yerine doğal yöntemler ile saç açmayı denemek saç sağlığı açısından özellikle de ileride doğabilecek saç dökülmesi ve saç seyrelmesi sorunlarının da tamamı ile önüne geçer. Saç rengini açmak için limon , bal aklınıza bile gelmeyecek tarçına kadar bir çok doğal malzeme bulunmaktadır. Saç tipiniz ve saç renginiz doğal yöntemler ile saç açmaya uygunsa aşağıdaki yazıyı inceleyerek bunu daha iyi tespit edeceksiniz, saçınızı doğal yöntemler ile açın ve stil kalın,

Saç Rengini Doğal Yollar ile Açmak

Evinizde bulunan ya da mahallenizdeki aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz birçok farklı malzeme ile saçlarınızı birkaç ton açmanız kaçınılmazdır. Her saç tipi ve her saç rengi açılırken birbirinden farklı reaksiyonlar verecek ve doğal yöntemler ile gerçekleştirdiğiniz saç açma teknikleri sayesinde özgün ve farklı bir görünüme sahip olacaksınız. Saç rengini açmak için evde rahatlıkla ve kolaylıkla uygulanabilecek yöntemler vardır.

Limon ve Su Karışımı ile Saç Rengini Açmak

Saç rengini açmak için doğal yöntemler ve saç rengini açmanın püf noktaları.

1. Evinizin vazgeçilmezi limonu bir de saçlarınız da deneyin. Bilinen en eski saç rengini açma yöntemleri arasında limon baş sırayı almaktadır. Asidik özelliği ile limonu saçlarınıza renk açmak için sürmeden evvel su ile karıştırın.

2. Bir bardak suya bir bardak limon suyu ile seyreltik bir çözelti oluşturun. Saçlarınız nemli iken limonlu suyu saçlarınıza sürün ve güneş altında saçlarınızın renginin açılmasını bekleyin. Sarışın saç rengine sahip kişilerde limonlu su uygulaması sonunda daha platin bir renk ortaya çıkar. Kumral saç rengine sahip kişiler limonlu su karşımından sonra saç renklerinden daha açık hafif kızıl kahve bir renk elde ederler.

3. Karışımı bir sprey şişesine koyup sprey sıkar gibi saçınıza uygulayabilirsiz. Sprey şişesinde herhangi bir kimyasal ya da temizleyici olmadığından iyice yıkandığından emin olun. Zira limon güçlü bir asidiktir ve saçınıza da süreceğiniz için sprey şişesinde önceden bulunan bir kalıntı olmamalıdır.

4. Saçlarınıza limonlu su karışımı uygulamadan önce saçınız hafif yağlı olsun. Bu şu demektir saçlarınızı limonlu su ile renk açma yöntemi uygulamadan birkaç gün önce saçınızı şampuanla yıkamayın. Böylece şampuanla kurumamış saçlarınız, saçınızdaki doğal yağlar sayesinde, limon suyunun asidik zararlarına karşı koruyacaktır.

5. Saçınıza limonlu suyu balyaj şeklinde uygulamak istiyorsanız pamuk kullanın. Saçınızda belli bölgeleri açmak için spreyi kontrol edemem genel olarak her yer açılır kaygınız varsa pamuk ile sadece saçınızın açılmasını istediğiniz bölgelere limonlu su karışımı uygulamalısınız.

6. Limonlu su ile saç rengini açarken balyaj yöntemi de kullansanız bir miktar karışımı saç köklerinize de uygulanmalı. Böylece saç kökleriniz saçınızın geri kalanından koyu renkte kalmayacak ve dha doğal ve özgün bir görünüme sahip olacaksınız. Güneşin ısı etkisiyle saçlarınız açılacaktır ancak yine de saçınızın zarar görmemesi için 60 dakikadan fazla güneşte kalmamanız gerekir.

Bal ve Zeytinyağı Karışımı ile Saç Rengini Açmak

[Saç rengini açmak için doğal yöntemler ve saç rengini açmanın püf noktaları.]

Saç rengini doğal yollarla açmak denildiğinde biraz da maddi durum göz önünde bulundurulmalıdır. En ekonomik yollarından birisi de her zaman kolaylıkla temin edebileceğiniz bal ve zeytinyağı ile harikulade bir kür hazırlamaktan geçer. Saç rengini doğal yollarla açmak için bal ve zeytinyağı karışımını nasıl hazırlarsınız işte bilmeniz gerekenler;

1. Yarım bardak bal ile yarım bardak zeytinyağını iyice karıştırın. Saç boyama kabında ya da bir kasede bal ile zeytinyağını güzelce karıştırın.

2. Islak saçlarınıza saçınızın renginin neresi açılsın istiyorsanız sürün. Zeytin yağı bal karışımı yarım saatten fazla saçınızda bekletin bu süre zarfında saçınız bir ton açılacaktır. Saçınızın daha çok açılması arzusundaysanız zeytinyağı bal karışımını saçınızda daha uzun bekletmelisiniz.

3. Yeterli bekleme sonrasında saçınızı bol su ile durulayın. Saçınızda baldan kaynaklı bir yapışkanlık ya da yağlılık kalmadığından emin olun. Daha sonra saçları şampuan ve saç kremi ile günlük rutininizde yıkayın.

4. Bal zeytinyağı karışımından memnun kaldınız ve bir kere daha saçlarınızı açmak istiyorsanız bu uygulamada dikkat etmeniz gerekenler;saç rengini açarken bu uygulamanın limondan daha az yıpranma yaptığı bir gerçektir ancak arka arkaya bal ve zeytin yağı karışımı uygulayacaksanız da karışımına nane ya da lavanta yağı ekleyerek saç tellerinizin yıpranmasına karşı önlem alın.

Papatya Suyu ile Saç Rengi Açmak

Saç rengini açmak için doğal yöntemler ve saç rengini açmanın püf noktaları

Papatya suyu ile saç rengini doğal yollarla açmak bugün 7-8 yaşlarındaki kız çocuğunun bile bildiği, plajlarda tanık olduğu bir yöntemdir. Gerçekten etkili ve doğal bir görünüm yakalamanızı sağlayan papatya suyu ile saç açma yönteminde elbette dikkat etmeniz gereken detaylar vardır.

  1. İki tutam kurutulmuş papatyayı 2 bardak suya koyarak kaynatın.
  2. Kaynattığınız karışımda suyun rengi sararınca ateşi söndürebilirsiniz.
  3. Sonrasında papatyaları süzün ve papatya suyu karışımını soğutun.
  4. Papatya suyunu bir sprey şişesine koyun ve saçlarınızın açılmasını istediğiniz bölgesine sıkın. Deniz suyu ile nemlenmiş saçlarınızda tuzun etkisiyle çok da iyi sonuçlar alabileceğiniz bu yöntemle en az bir saat güneş altında beklemelisiniz.

Saç Rengini Açmak için Pratik ve Alternatif Tarifler

  • Oksijenli su, saçınıza sürüp birkaç saat saçınızda beklettiğinizde son derece olumlu saç rengini açma sonuçları alırsınız. Unutulmamalıdır ki bu yöntem saça ciddi zararlar verebilir ve saç tonunuza göre ortaya sizinle alakası olmayan çiğ sarılar ya da kötü tonlar ortaya çıkabilir. Denediğinizde kısa süreli saçınızda tutmaya saçınızın tamamı yerine küçük bir bölgesinde deneme yapmalısınız.
  • Saç rengini açmak için Tarçın. Saç kreminin içine kremin miktarından 2 kat fazla toz tarçın ekleyin ve karışımı saçınıza saç kremi kullanma rutininde sürün. En az 4 saat saçınızda beklettiğinizde saç renginiz açılır. Burada dikkat etmeniz gereken toz tarçının miktarının saç kreminin miktarının bire iki ölçüde olması gerektiğidir.
  • Duşta durulama suyunuza yarım bardak kadar elma sirkesi ekleyebilirsiniz. Böylece hem saçınızın renginde açılma olacak hem de daha parlak ve güçlü saçlara sahip olabileceksiniz.