Hoşunuza gitsin ya da gitmesin; adam olmak bir çift testisten çok daha fazlasını gerektirir. Dünya çapında birçok kültür, erkekliği sembolize eden geçiş törenlerine ve onu korumak için farklı geleneklere sahiptirler.Bu makale, erkekler ve kadınlar arasındaki temel farklılıklardan ziyade çocukluktan erkekliğe giden yolculuğa odaklanmaktadır. Erkekliği kategorize etmek için yalnızca tek bir yol olmasına rağmen, dünyada erkeksi olarak değerlendirilen birçok farklı özellik bulunmaktadır. İşte birkaçı:

Nasıl Adam Olunur?

1. Bir ormanda yaşıyor olsanız bile, vücudunuzu temizleyin. Bir erkek, vücudunu temizlemesi gerektiğini bilir. Her hayvan bunu yapar ancak modernist toplum trendlerinin bir parçası olan bakım tuzağına düşmeyin. Bakım yaptırmak, artık bir sektör haline geldi. Şirketler ve fabrikalar, sizi sonsuz sayıda gereksiz ürüne ihtiyaç duyduğunuza ikna etmekten asla yorulmamaktadırlar. Modern bakım ve ağda sektörü; asil, sağlıklı ya da ahlaki olduğu için değil, yalnızca para kazanmak için yaratılmıştır.

Her gün tıraş olmak zorunda değilsiniz, özellikle sakalınızı uzatıyorsanız. Bazı erkekler düzgün bir sakala sahip değillerdir. Bu noktada tıraş olmaları daha iyi bir seçenek olabilir. Bazı erkekler ise görünümü oldukça iyi olan sakallara sahiplerdir. Bu, doğanın onları gür sakallarla ödüllendirmiş olduğu anlamına gelir. Erkekler, sakalları konusunda kadınların ne düşündüğü ile ilgili oldukça endişelidirler ancak gerçek şu ki erkekler kadınların köleleri değillerdir. Hiçbir kadın, tıraş olmak istemediğinizde sizi tıraş olmaya zorlayamaz. Doğanın size sunduğu şekliyle kendinizle barışın ve kendi kendinizin efendisi olun.

Göğsünüzü ya da vücudunuzun başka herhangi bir yerini tıraş etmeyin. Modern moda dünyası, reklam ve sinema endüstrisi tarafından tamamen daha fazla para kazanmak için yaratılmış, fazlasıyla düzgün, yontulmuş (plastik) gibi görünen bir erkek imgesi yapaylığı ve saçmalığı için yaşamak zorunda değilsiniz. Sizi erkek yapan şeylerle ve size erkek kimliği yaratmak için doğanın sunduğu fiziksel özelliklerinizle gurur duyun.

Yalnızca gerekli olduğunda duş alın ya da banyo yapın. Bir erkek için duş almak, yalnızca kirli ya da kokuyor olduğu sırada gereklidir, her gün olmak zorunda değildir. Bir erkek, gerekli bir sebepten ötürü kirli kalmayı tercih edebilir. Örneğin; Araba tamiri yapıyor olabilir ya da spor yapacak olabilir.

Düzenli olarak saçlarınızı ve tırnaklarınızı kesin. Çoğu erkek abartısız saçlardan hoşlanır. Bazıları ise biraz uzun ve stil saç modellerini tercih eder.

2. Egzersiz yapın. Erkek olmak, aşırı derecede kaslı olmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Erkek olmak, vücudunuza iyi bakmanız gerektiği ile ilgilidir (Bazı erkekler için bu, ağırlık kaldırmak olabilir). Fit kalarak erkek olma sorumluluğunuzu yerine getirin: Sağlıklı bir beslenme düzeniyle birlikte kardiyo, yoga, pilates (Yalnızca kadınlar için değil), kuvvet egzersizi yapın ya da bir sporla ilgilenin. En azından, yağlarınızdan kurtulmak ve biraz kas geliştirmek için her gün 30 dakika yürüyüş yapın.

3. Size uyan kıyafetler giyin. Kıyafetleriniz bir tasarımcının ürünü ya da çok pahalı olmak zorunda değildir. Bunun yerine vücudunuza uyum sağlamalıdırlar. Tüm erkekler, kaslı ya da iri yapılı değillerdir ve bu nedenle salaş, bol kıyafetlerle iyi görünmezler. Son günlerde skinny pantolonlar oldukça popüler olmasına rağmen, kadın kıyafetlerinden uzak durmaya çalışın. Her erkek aşağıdakilere ihtiyaç duyacaktır:

Gardırobunuza bir çift günlük, bir çift iş için, bir çift de resmi olacak şekilde farklı pantolonlar ekleyin. Sıradan modelleri tercih edin.

Gömlekler. Yine, bir çift günlük, bir çift iş için ve bir çift resmi gömlek, ortalama bir erkek için yeterli olacaktır.

Ağırbaşlı ayakkabılar. Erkekler genellikle üç ya da beş farklı ayakkabıya sahip olmak isterler. Bunlar resmi ayakkabılar (toplantı veya büyük davetler için), spor ayakkabıları, iş ayakkabıları, günlük ayakkabılar (kısa bot, bağcıklı ayakkabı, sneaker ve benzeri) ya da daha az resmi ayakkabılardır (oxford, top-sider, loafer ayakkabılar gibi). İhtiyaçlarınıza ve alışkanlıklarınıza göre ayakkabıları karıştırın ve eşleştirin.

4. Size destek olması için uyuşturucu kullanmayın. Erkekler doğuştan maceracıdırlar ve uyuştucunun cazibesine kolay kapılırlar. Ancak kendileriyle barışık olan erkekler, uyuşturucuların cazibesine kapılma eğiliminde değillerdir. Faturaları onları bunaltsa da , yapmaları gereken bir sürü iş olsa da ve gelecek planları (futboldan bahsetmiyoruz) korkunç görünüyor olsa da, erkekler kendilerini yormadan, yaşamın güzelliklerinin farkına varmanın yolunu bir şekilde bulurlar.