Günümüz yoğunluğu ve koşuşturmasında kadınların hem modern bir görünüm yakalamak için hem de kendilerini rahat hissetmeleri için tercih ettikleri shift elbiseler, çeşitli kol boylarına sahip, bel oyuntusuna sahip olmayan düz kesimli elbiselerdir. Dümdüz inerek bel bölgesini ve kalça hizasını dümdüz gösteren shift elbiseler, 60lı yıllardan bu yana modada kendine büyük bir yer edinmiştir. Gündelik şıklığı yakalayabileceğiniz shift elbiseler ile iş yeri kombini de yapabilirsiniz, romantik bir görünüm de kazanabilirsiniz. Shift elbiseler nasıl kombinlenir, nasıl giyilir işte püf noktaları:

Shift Elbise ile İş Kombini

 1. Shift elbiselerin bel oyuntusu bulunmadığı ve vücut hatlarını fazla ön plana çıkarmadığı için iş yeri kombinleri için ideal bir elbise türlerinden biridir. Yönetim kurulu toplantısına ya da bir konferansa giyebileceğiniz shift elbiseyi şık bir blazer ile kombinleyerek son derece uygun bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 2. İş yeri kombinleri için shift elbisenizi seçerken siyah, lacivert ya da koyu gri renklerini tercih etmesiniz daha resmi bir havada gözükmenizi sağlayacaktır.

 3. Kolsuz ve desenli bir shift elbisenin içerisine dik yakalı bir gömlek giyerek sıradışı bir kombin hazırlayabilirsiniz. Shift elbise içerisine giyeceğiniz gömlek elbise üzerinde kırışıklık yapmayacaktır, shift elbiseler kendinden geniş kesimlere sahiptir

 4. Ofis ortamlarında çalışıyorsanız hift elbisenizi triko hırkalar ile de kombinleyerek de son dereec modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

 5. Shift elbiseler genellikle diz kapağı hizasında etek boylarına sahiptir ancak son yıllarda moda tasarımcıları uzun shift elbiseler de tasarlamaktadır. İş yeri için uzun shift elbiseleri denemek için fazla düşünmeyin.

 6. Shift elbseleri tunik havasına sokarak da kombinlemeniz mümkün. Özellikle iş yeri için kombin hazırlarken yalnıca elbisenin sade ve sıkıcı kaldığını düşünenlerdenseniz, shift elbisenizin içerisine gömlek giyerek, bacaklarınızı da tayt ya da çorapla kombinleyerek sofistike bir hava yaratabilirsiniz. Shift elbiseniz bambaşka bir görünüm kazanaca, görenlere tunik olduğunu düşündürtecektir.

Shift Elbise ile Günlük Kombin

 1. Günlük kombinler için shift elbisenizi kesinlikle koton ya da silk koton seçmelisiniz. Bol kesimi ile shift elbiseniz size özellikle sıcak havalarda hafiflik hissi verecektir.

 2. Düz renkli shift elbisenizi renkli çorapla ya da taytlar ile kombinleyin. Shift elbiseler bedeni sarmadığından hareketlendirmek için bacaklarınızı seçmeniz doğru hamle olacaktır.

 3. Bacaklarınıza güveniyorsanız oldukça mini bir shift elbise tercih edebilirsiniz. Vücut hatlarını sarmayan shift elbiseler ile mini boylar tam uyuşmaktadır ve bacakları tamamen sarmadığı için de şık ve klas bir görünüm elde etmenizi sağlar.

 4. Shift elbisenizi günlük kullanımlarınızda kesinlikle ipli ya da bağcıklı ayakkabılar ile kombinlemelisiniz özellikle gladyatöri andıran diz kapağına kadar gelen deri detaylı sandaletler ile harika görünmek elinizde!

 5. Shift elbisenizi tayt ile kombinlediğiniz de ayak bileklerinizde farklı renk çoraplar kullanarak da sıradışılığınızı koruyabilirsiniz. Shift elbiselerin etek kısımları hafif çan olarak indiğinden bacak boyunuzu olduğundan uzun gösterir haliyle siz bacaklarınız ve ayaklarınız da aksesuar kombinlerini abartabilirsiniz.

6.Shift elbiseler bir çok elbise modeline göre son derece rahat ve salaş durduğundan aksesuar kullanma konusunda da son derece cesur davranabilirsiniz. Özellikle kolsuz shift elbiseler için rengarenk bileklikler takmaktan çekinmeyin.

7.Shift elbiselerin önlerinde cepleri olanları anneler ve iş kadınları için kesinlikle hayat kurtarıcı ayrıntılar! Bol kesimli shift elbiseler ile önde bulunan ceplere telefon, kimlik, para gibi sık kullanılan materyalleri koyabilir hem de şıklığınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Shift Elbise ile Aksesuar Kombini

 1. Shift elbisenizi geometerik desenli ya da çiçek desenli seçin. Shift elbiselerin desenli olanları size kusurlarınızı saklamak açısından oldukça faydalı olacaktır. Özellikle suni ipek kumaşlar ile hazırlanan shift elbiseler ile dökümlü bir form yakalayarak bel ce kalça bölgenizi yok edebilirsiniz. Topuklu ayakkabısız suni ipekten yapılmış shift elbiseleri kombinlememelisiniz.

 2. Bel oyuntusu olmayan ve dümdüz kesimlere sahip shift elbiseleri deri ya da metalik iri kemerler ile bambaşka kombinleyebilirsiniz.

 3. Dümdüz inen shift elbisenizi kolye ve gözlük gibi iri parçalarla aksesuar kombini yapabilirsiniz. Özellikle saç bantları shift elbiseler ile oldukça bütünleyici bir görünüm oluşturur.

 4. Shift elbisenizi dirsekte biten kollara sahip tercih ettiğiniz de hem sıcak kalabilir hem de kol detayları ile daha vücudu saran bir görünüme yakınlaşabilirsiniz. Çoğu kişiye göre vücudu sarmamasından dolayı fazla kiloları kapatma avantajı olarak görülen shift elbiseler, aslında tüm fizik tiplerine uygun hatlara sahiptir.

 5. Shift elbisenizi cesur ve canlı renklerde seçmekten kaçınmayın. Fazla kilolarınızdan şikayetçi iseniz shift elbiseniz ile beyaz, kırmızı gibi canlı ve dikkat çeken renkleri kombinleyebilirsiniz.

 6. Shift elbiseler ile uygun kombini yaparak kokteylden, iş yemeğine ev oturmasından, alışverişe kadar her yere uygun giyinmeniz sizin elinizde. Oldukça düz ve basit görünümlü bir kesime sahip olan shift elbiseleri kombinlemek diğer elbise modellerini kombinlemekten çok daha kolaydır.