Bir kıza çıkma teklifi etmek oldukça kolay olmalı. Tek yapılması gereken gidip kendisine sormak, değil mi? Ancak utangaç ve gergin olduğunuzda, bu iş çoğu zaman o kadar da kolay değildir. Yine de bir noktada artık adım atıp kararlı olmalısınız, aksi takdirde sonsuza kadar aklınızda yapsaydınız ne olurdu sorusuyla karşı karşıya kalacaksınız. O halde ipuçlarını takip edin, biraz cesaretli olun ve ona çıkma teklif edin.

Bir kıza çıkma teklifi nasıl edilir? Kıza çıkma teklifi etmek.

Çıkma Teklifi Etmek Bölüm 1: İlk Görüşten Önce

1. İlgisini çekin. Sizinle göz teması kuruyor mu? Sizinle konuşurken güzel vakit geçiriyor, gülümsüyor ve hatta kahkahalar atıyor mu? Eğer öyleyse, doğru yoldasınız demektir. Fakat aslında size bakıyor olmasının sebebi bakışlarınızın sürekli kendisinin üzerinde olmasından rahatsız olmasıysa? Bu iyiye işaret olmayacaktır ve hatta ilgilediğiniz kız biraz stres yapmış bile olabilir. Onunla ilgili duygularınızı saklayıp çok da belli etmemeye gayret edin.

2. Ne sıklıkla size dokunduğuna dikkat edin. Eğer sürekli elinizi tutmaya çalışıyorsa ve bunun için bahaneler uyduruyorsa, muhtemelen sizden hoşlanıyordur. Fakat size dokunmadığı için sizden hoşlanmadığını da düşünmeyin. Aynı şekilde, o sizinle bir kontak kurmayana kadar dokunmaya başlamayın. Bu durum karşınızdaki kızın gözünü korkutabilir. Eğer suratınıza bile bakmıyorsa, sakin kalmaya çalışın ve onunla konuşmak için bahaneler üretin.

3. Size bakışını gözlemleyin. Eğer sizden hoşlanıyorsa, ya sizi uzun sürece gözleriyle süzecek ya da hemen geri çekilecektir. Eğer karşınızdaki kıza kısa bir bakış atıyorsanız ve onun da size geri bakış attığını görüyorsanız, bu sizden hoşlanmadığı anlamına gelir. Hoşlandığı anlamına gelmesi içinse kafasını çabucak farklı bir yöne çevirmesi gerekir. Eğer size ciddi şekilde bakıyor ve sizi inceliyorsa, dişlerinizi kontrol edin. Eğer hızlıca uzaklaşıyorsa, bu karşınızdaki kızın sizden hoşlandığı fakat stresli olduğu anlamına gelir.

Unutmayın ki kızlar konuşma esnasında karşısındakinin suratına hiçbir şey hissetmeden bakabilir. Bu durumu yanlış algılamayın. Bir kızla hiç konuşmadıysanız, onunla çıkma ihtimaliniz daha az olacaktır. Unutmayın ki arkadaşlıklar aşka dönüşebilir fakat arkadaş değilseniz bu imkan azalacaktır.

Çıkma Teklifi Etmek Bölüm 2: Etkileşime Girme

1Direkt olarak ona bakın. Konuşurken, özellikle gözleri olmak üzere karşınızdaki kızın yüzüne odaklanın. Neler söylediğine dikkat edin ki devamında size bir soru sorduğunda veya konuşmayı bitirdiğinde zekice devam ettirebilin. Vücudunu süzerken sakın ona yakalanmayın çünkü bundan pek de memnun olmayacaktır. Size bakmıyorsa veya yokmuşsunuz gibi davranıyorsa, geri çekilin ve bir süre onu yalnız bırakın. Bazı kızlar erkeklerin onların gözlerinin içine bakarak konuşmalarından hoşlanmaz. Vücut dilini okuyup yorumlamaya çalışın.

2. Ona yardımcı olun. İlgilendiğiniz kız için ona ağır gelen bir eşyasını taşıyın, öğle yemeği yemeyi teklif edin veya onu mutlu edecek başka şeyler yapmayı önerin. Eğer reddederse, gerçekten bir şeye ihtiyacı olana kadar bekleyin ve kötü bir gününde yanında olun. Her zaman nazik ve dostça yaklaşın. Eğer çabucak uzaklaşırsa arkasından gitmeyin ve stratejinizi devam ettirin.