Instagram’ı akıllı telefonunuzda kullanabildiğiniz gibi aynı zamanda kişisel bilgisayarınızda da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Aslında, hiç de zor değil. Adımları takip edin ve mükemmel Instagram fotoğraflarını bilgisayarınızdan da görüntüleme şansına sahip olun.

Instagramda gizlilik ayarının nasıl yapıldığını öğrenmek için ilgili yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yöntem 1. Instagrille Programı

1. Instagrille programını kişisel bilgisayarınıza yükleyebilmek için web sitesini ziyaret edin.

2. Yüklemeyi başlatın. Linke tıkladıktan sonra karşınızda pokki penceresi belirecek. ‘Next’ butonuna tıklayarak programı kurmaya başlayın.

3. Kurulumun tamamlanmasını bekleyin. Kurulumun tamamlanmasıyla beraber masaüstü görev çubuğunuzda iki adet ikonun belirdiğini göreceksiniz. Bu ikonlardan biri pokki’yi, diğeri ise Instagrille programını temsil eder.

4. Instagrille ikonuna tıklayarak işe başlayın. İlk kullanımda, ekranda sağ üst köşede beliren profil ikonuna tıklamanız gerekir. Bu sayede Instagram için giriş penceresi belirecektir.

5. Instagram kullanıcı bilgileriniz ve şifreniz ile birlikte giriş yapın.

6. Tebrikler! Az önce Instagram uygulamasını kişisel bilgisayarınıza başarıyla yüklediniz.

Yöntem 2. Webstagram Programı

1. Webstagram programı internet sayfasını ziyaret edin.

2. Instagram kullanıcı bilgileriniz ve şifrenizle beraber giriş yapın. Eğer önceden giriş yaptıysanız, program bilgilerinize erişmek için onayınızı isteyecektir.

3. Tebrikler! Şimdi kişisel bilgisayarınızda Instagram’ı kullanabilirsiniz.

Yöntem 3. Webbygram Programı

1. Program ile ilgili bilgi yapak ve kullanmaya başlamak için web sitesini ziyaret edin.

2. Yukarıdaki örneklerde belirtilen protokolün aynısını izleyerek Instagram kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.

3. Instagram’ı kişisel bilgisayarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen üç platformda, görüntü yüklemesi yapamaz ve filtre kullanamazsınız, ancak bunun dışındaki işlemleri, keşfetmek, yayınlananları beğenmek ve yorum bırakmak, kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, yine bu platformları kullanabilmeniz için önceden bir Instagram hesabına sahip olmanız gerekir, o anda kayıt olamazsınız.

Yöntem 4. Bluestacks Yazılımı

1. Bluestacks yazılımını Windows işletim sistemli kişisel bilgisayarınıza kurun. İndirme işleminin ardından Android aygıtlar için Instagram uygulamasını bilgisayarınıza indirerek .apk eklentili dosyaya çift tıklayın. Bu sayede indirme işlemi Bluestacks üzerinden gerçekleşecektir.

2. Bluestacks kitaplığını açın ve Instagram uygulamasını başlatın. Instagram kullanıcı adınız ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapın. Eğer henüz bir Instagram hesabına sahip değilseniz, uygulama aracılığıyla bilgilerinizi tanımlayarak kolaylıkla kayıt olabilirsiniz.

3. Tebrikler! Kişisel bilgisayarınızda Instagram’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

4. Bluestack platformunda, yukarıda bahsedilen üç programdan farklı olarak, Instagram’a anında kayıt olabilirsiniz.

Yöntem 5. Instagram Web Sitesi

1. Kişisel bilgisayarınızda instagram’a, Instagram web üzerinden profilinizi ziyaret ederek erişim sağlayabilirsiniz. Tarayıcınızın arama bölümüne “www.instagram.com/kullaniciadiniz” linkini yazarak siteye erişebilirsiniz. Burada “kullaniciadiniz” yerine kişisel Instagram kullanıcı adınızı yazmanız gerekir.

2. Instagram hesabınızı açın ve uygulamayı kullanmaya başlayın. Eğer profiliniz gizliyse, açılan sayfada fotoğraflarınız veya videolarınız görüntülenmeyecek. Aksi takdirde yüklemelerinizi görüntüleyebilirsiniz.

3. Bir Instagram kullanıcısının hesabının gizli olup olmadığını görmek için Instagram Web adresini ziyaret edin.

4. Instagram fotoğraflarınızı tarayıcınızda aratın. Yorum yapın veya sizin fotoğraflarınıza yapılan yorumları kaldırın.