Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için fitnees salonlarına para harcamanıza gerek kalmadan, ticari amaçlı diyet programlarına gerek kalmadan evde kendi imkanlarınızla bunu başarabilmek mümkün. Kadınlar seksen ,erkeklerde doksan dört santimin üzerine çıktığında karın bölgesinde aşırı bir yağlanma söz konusudur. Bu kötü beslenme ve hareketsiz bir yaşam tarzından ve genlerden kaynaklanmaktadır. Ve hiçbir diyet bu bölgenin erimesi için yeterli değildir. Ticaret amaçlı diyet önerilerine kapılmadan kendi iradenizle sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için aşağıdaki adımları atlamadan yapın.

Adım Adım Bölgesel Zayıflama İçin Yapılabilecekler

1 Karın bölgesindeki yağlanma için ne yapılabileceğini araştırın. Beslenmenizi vücut ihtiyacından daha aza indirdiğin. Beslenme ile fazla kilolardan ve yağ depolarından kurtulursunuz. Vücutttaki yağ fazlalığı tamamen beslenme ile ilgilidir. Böylece alamadığınız o eksi kaloriler yağ depolarından yağlarınızın çözülmesini sağlar. Lokal incelme adı altında karın eriten özel bir egzersiz programı yok ama alternatif olarak bir takım aktiviteler yapılabilir. Aerobik dayanıklılık dediğimiz yürüyüşler yapın , vücudun eksilen kalorisini yağlardan karşılaması için yüzme ve hafif koşularla kalori harcayın. Ve yine beslenmenize ihtiyacınızdan az bir şekilde devam edin. Bu yağ çözülmesi vücudun her bölgesinden değil en yoğun yağlanma olan bölgeden gerçekleşmektedir. Kaygılanmanızı gerektiren bir durum söz konusu değildir. Lokal egzersizler yapın. Yani karın bölgenizdeki kasları çalıştıracak bölgesel egzersizler yapın ki karın bölgenizdeki kasların gelişimi sarkmayı önleyecektir. Egzersiz yapmaz iseniz çözülen yağlardan dolayı bölgesel sarkmalar olacaktır.

2 Bel çevresindeki yağlanma için neler yapılabileceğini bilin. Yine bel bölgesi için özel sihirli bir beslenme modeli maalesef yok. Tek yapmanız gereken yeterli olandan biraz az ve dengeli beslenmek, yağ ve şekerden tamamen uzak durmak, hali hazırdaki yağlarınızı da kasa çevirmek. Ve yine sarkma ihtimalini ortadan kaldırmak için bel bölgesine etki eden egzersizler yapın. En basit olarak vücudunuz dik bir biçimde gözlerinizi kapatmadan elleriniz ensede sağa ve sola vücudun dikliğini bozmadan eğilimler gerçekleştirin. İlk etapta dayanabildiğiniz en uç noktaya kadar bu egzersizi tekrarlayın. 60 sağa 60 sola eğilim tekrarladığınızda bel bölgesindeki kasılmayı siz de fark edeceksiniz.

3 Basenleri inceltmek için neler yapılabileceğini kavrayın. Yeterli ve dengeli beslenmek bu bölge için de olmazsa olmaz şart. Vücuda gerekli olan bütün besinlerden hiç korkmadan yeteri kadar tüketin. Burada biraz iradenizi kontrol altına almanız gerekiyor. Aç kalarak kilo verilmez aksine kilo alınır. Basen bölgesine direnç egzersizleri yapın. Makas bacak egzersizleri, kırk dakikayı aşmayacak uzun yürüyüşleri günlük hayatın bir parçası haline getirin. Altı hafta kadar bu direnç egzersizleri için kendinizi motive edin ve egzersiz için gereken zaman fedakarlığında bulunun. Kaslanmak gibi bir endişeye kapılmayın. Hormonal olarak kadınlarda kas gelişimi erkeklere göre çok çok azdır.

4 Kalça bölgesindeki yağlanma için neler yapılabileceğini anlayın. Bu bölge için mekik egzersizi çok ideal bir egzersizdir. Kendi imkanlarınızla rahatça bunu yapabilirsiniz. Mekik egzersizi kalça bölgesinin yağlanmasını çözdüğü gibi karın bölgesindeki yağlanma için de siğirli bir egzersizdir. Bu mekik diğer mekiklerden biraz farklı bir pozisyonla yapılır. Mekik pozisyonu için sırtüstü uzanın. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken şey bel bölgesindeki boşluğu almanız gerekmektedir. Ayaklarınızı yukarı kaldırıp çapraz biçimde bağlayarak dizlerinizi hafif yana açın.Şimdi elleriniz şakakta nefes vererek ayaklar havada vücudunuzu öne doğru kasın.Nefes alarak ayakları bozmadan bu işlemi 30 kez tekrarlayın. Bu zor geliyorsa her gün kalça bölgenizi 3-5 saniyeliğine sıkıp serbest bırakın bu işlemi 30 kez aksatmadan her gün yapın.6 haftada değişimi siz de fark edeceksiniz.

5 Online uygulamalar ile bölgesel zayıflama sağlanabilir mi sağlanamaz mı öğrenin. Bölgesel zayıflama için sihirli cihaz ve uygulamalar yoktur. Ancak ameliyat sonrası fiziksel tedavi ve kas geliştirmeler için bu cihazlar kullanılabilir. Yine zayıflamak için muhteşem bir yöntem yoktur. Bazı kullanılan yöntemler sonuç verir fakat bu yöntemler asla vücut yağlarının çözülmesini sağlamaz. Yalnızca vücuttaki suyun azalmasına sebep olarak belli bir incelme sağlar. Bu da sağlıklı bir yöntem değildir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız düzenli ve yeteri kadar beslenin. Ve cihazsız, yöntemsiz dinamik egzersizler yapın.