Bir banyonun sahip olması gereken iki önemli özellik var; modaya uygun olmak ve fonksiyonunu yerine getirmek. Havlu askılarını, kâğıtlıkları ya da banyonuzda bulunması gereken bütün o fonksiyonel araçları organize ederek eviniz için uyumlu ve kullanışlı bir banyo tasarlamanız çok kolay. Üstelik bu tarz aksesuarları banyonuzun yapımının tamamlanmasından sonra istediğiniz zaman ekleyebilir, değiştirebilirsiniz.

Beğendiğiniz ekstra dekorasyon ürünleri;

 • Banyo Aksesuarları
 • Havlu askıları
 • Banyo halka tutucu
 • Banyo rafları
 • Tuvalet kâğıdı tutucusu
 • Askılar
 • Tel sepet
 • Banyo dolapları
 • Sabunluk
 • Tuvalet fırçası
 • Ecza dolabı
 • Banyo paspasları
 • Aynalar

Banyo Aksesuarlarının Adım Adım Yerleştirilmesi

 1. Havlu askılarını duşakabinden ulaşılacak şekilde, banyoyu kullanan kişi sayısına yetecek kadar havluyu taşıyabilecek büyüklükte monte edin. Bunun için birden fazla ya da çok uzun bir havlu askısı kullanmanız gerekebilir.

2.Yüz havlusunu asacağınız banyo halka tutucusunu lavabonun yakınında olacak şekilde konumlandırın.

 1. Lavabonuza yakın yeriniz kaldıysa, misafir havlulularınızı katlayıp muhafaza edebileceğiniz küçük bir raf da kullanabilirsiniz.

4.Klozetten rahatlıkla uzanabileceğiniz bir uzaklığa tuvalet kâğıdı tutucusunu monte edin. Eğer acık uçlu bir ürün tercih ederseniz, tuvalet kâğıdınızı daha rahat değiştirebilirsiniz.

 1. Duşakabinde sabun, şampuan, duş jeli gibi bakım malzemelerinizi koyabileceğiniz bir tel sepet kullanın. Özellikle, delikli veya açıklıkları olan bir ürün tercih edin. Çünkü düz plaka şeklinde olanlar, içinde su veya köpük birikintisine neden olabilir. Bu da ekstradan temizlik yapmanızı gerektirir.

 2. Bornozlarınızı asabilmek için banyo kapısının arkasına şık bir askılık yerleştirin.

7.Banyonuzda muhakkak bir ecza dolabı bulundurun. Ecza dolabını duvara monteli olacak şekilde kolay ulaşabileceğiniz bir yere veya lavabonuzun üzerine aynalı bir dolap olarak tasarlanmış olarak tercih edebilirsiniz.

 1. Lavabonun hemen üzerine, aynanın altında olacak şekilde diş macunu, sabun gibi günlük malzemelerinizi koyabileceğiniz bir raf monte edin.

 2. Sabunluk ve diş fırçalarını koyabileceğiniz aparatı lavabonun yakınlarında duvara monte edin ya da lavabonuzun üzerindeki rafa yerleştirin. Sabunluğu isterseniz direk lavabonuzun üstüne de yerleştirebilirsiniz.

 3. Banyonuzda ekstra tuvalet kâğıtlarını, banyoda kullanabileceğiniz malzemeleri muhafaza edebileceğiniz, büyük gösterişli ve fazladan yer kaplayan banyo dolapları yerine kullanışlı duvara monte bir dolap tercih edebilirsiniz.

 4. Yüz bakımınız ve ince işler için kullanabileceğiniz bir makyaj aynasını duvara lavabonuzun yakınlarında olacak şekilde monte edebilirsiniz. Ayrıca aynanın ışık kaynağına yakın olmasına özen gösterin ya da ışıklı bir makyaj aynası tercih edebilirsiniz.

 5. Duşakabinin önünde muhakkak bir banyo paspası bulundurun. Bu sayede duştan çıktığınızda banyonuz ıslanmayacak ve kirlenmeyecektir. Ancak banyo paspasının kaygan olmadığından emin olun.

 6. Banyonuzun tasarımını, çerçeveler, çiçekler, vazolar ve güzel kokulu ürünlerle( mum, dekoratif sabun gibi)kendi zevkinize göre tamamlayın.

 7. Banyonuz için satın alacağınız aksesuarları musluk gibi ürünleri satın aldığınız mağazadan seçmeye çalışın. Böylece, metal parçaların renk tonları parlaklığı görünüşü birbiriyle uyumlu olacaktır.

 8. Banyonuzda muhakkak işlevlerine uygun sayıda ve türde havlu bulundurun. Mesela, vücut havlusu ve yüz havlusu için herkes için en az birer tane havlu bulunsun.

 9. Banyo askılarını tutunma barı olarak kullanmayın. Bu askılar, insan ağırlığını taşıyacak şekilde tasarlanmadığı için, kazalara sebep olabilir.