Kimyasal saç boyalarındansa doğal yöntemler ile saçın rengini tona ton açmak son derece faydalıdır. Saç boyalarının son zamanlarda amonyaksız saç boyaları da çıksa hala saç tellerine zarar verdiği ve yıprattığı aşikardır. Saçlarınızın rengini açacağım derken saçların sertleşmesine ve kalınlaşmasına karşıysanız doğru yerdesiniz! Saçlara zarar vermeden saç rengi nasıl açılır, saç rengini açmak için kullanılan doğal yöntemler ve yenilikler nelerdir işte sizin için altın cevaplar;

Saça zarar vermeden saç rengini açmanın püf noktaları ve saç rengini açmak için gereken malzemeler.

Saç Rengini Açmak için Renk Açıcı Jel Kullanımı

Saçlara zarar vermeden saçın rengini açan ve son derece pratik ürünlerden birisi de renk açıcı jellerdir. Loreal Paris’in Casting Sunkiss Renk açıcı Jel”i saçınıza zarar vermeden aşamalı olarak saçlarınızı açmanın basit yollarından biridir.

1. Saçınıza uygun olanı seçin. Renk açıcı jel olarak tüm kozmetiklerde bulabileceğiniz jeller için boyalı saçlar için ve boyanmamış saçlar için iki tür tipi bulunmaktadır. Saça zarar vermeden saç rengini açarken saçınızda daha önceden bulunan boya, röfle hatta kına gibi faktörler saçınızın hem istediğiniz renge açılmamasına hem de fazla deforme olmasından dolayı renginin değişmemesine sebep olabilir. Saçlarınızda boya varsa bu uygulamadan sonuç alabilmeniz için saçınıza uygun seçeneği alın.

2. Renk açıcı jeli kuru ya da nemli saçınıza uygulayın. Saçlarınızda röfle görünümlü yer yer ışıltılar görme arzusundaysanız, saçlarınızı tutam tutam alarak jeli elleriniz ile iyice yedirin. Tüm saçınıza uygulamaktansa öncelikle sonuçları görebilmek için tutam tutam balyaj kıvamında saçlarınızın rengini açmanız önerilir.

Saç Rengini Açmak için Kurutma Makinası Kullanın

3. Kurutma makinası ile ya da güneş ışığı ile saç renginiz saçlarınız zarar görmeden açılsın. Renk açıcı jellerin en büyük avantajı fazla teferruatla uğraşmadan saçlarınıza sürüp ya güneşe çıkmanız ya da saç kurutma makinasıyla kurutmanız. Güneş her zaman bulunmadığı için saç kurutma makinasıyla gerçekleştireceğiniz kurutma işlemi sonrasında saçlarınızın rengi bir ton açılacaktır.

4. Kahverengiden sarıya kadar saçlarınızı aşamalı olarak açın. İlk uygulamanızda renk açıcı jel saçınızın tonuna göre bir ton açılacaktır. Aynı bölgeye 2. Kere renk açıcı jel kullandığınızda bir ton daha ve bir ton daha açılacaktır. Hem keyifli hem de kuaföre gitmeden evde harikalar yaratacağınız bu uygulama ile saçlarınıza ışıltı atabilir, ombre yapabilir hatta röfle görünümü kazandırabilirsiniz.