Bir bikiniyi en iyi gösteren şey aslında kendine güvendir. Kendine güven sayesinde duruşunuz, hareketleriniz ve genel dış görünümünüz konuşur. Bikini seçerken güvenden sonra vücudunuzu tanımak ve vücudunuzun neler taşıyabileceğini bilmek gerekir! Bikini giymek istediğiniz halde mayo giymeye daha müsait bir vücudunuz olabilir belki de mayokini… Peki bikini modeli nasıl seçilir, nelere dikkat etmek gerekir sizin için altın öneriler;

Bikini Modeli Seçme Rehberi

  1. Bikini üstü için meme boyutunuzun farkında olun. Küçük ya da düz memelere sahipseniz bikini giyme konusunda şanslısınız. Bikini üstünde fırfırlı, katmanlı, ipli üçgen modelleri kolaylıkla küçük memeli kişiler giyebilir. Büyük memeli kişiler sütyen kabı gibi yapılmış bikini üstlerini deneyebilir, alternatif olarak boyundan bağlamalı ipli bikini üstleri yerine omuzla paralel normal askılı bikiniler giymelidirler. Büyük memeli kişiler şerit şeklinde saran büstiyer tarzı bikini üstlerinden uzak durmalıdır
  2. Bikini modeliniz tatilinizin tüm standardını değiştirebilir. Bikini üstünü seçerken genellikle modellere tav olunarak yapılan alışverişler sonrasında deniz de atlayıp zıplarken bikini üstü kazalarına uğrarsınız ve tüm tatiliniz boyunca hatta yıllar sonra bile verdiğiniz firikikler konuşulur. Bikininizi seçerken özellikle bikini üstünü bedeninize uygun almaya öze gösterin. Mayo kumaşı su da hafif esneyen ve gevşeyen bir kumaştır, haliyle bikininizi bedeninizden yarım beden küçük almanız gerekir. Günlük hayatta kullandığınız sütyen ölçünüz B iken DD beden bir bikini üstü seçmeniz sizi seksi göstermeyeceği gibi şık da göstermeyecektir. Sarkık memeleriniz varsa balenli bikini üstlerine yönelmelisiniz.
  3. Omuzlarınızın genişliğini bikini seçimlerinde kullan. Omuz genişliğinize göre üst bikinileri seçerken kalın bantlı olanlar omuz genişliğini azaltacaktır. İnce askılar, ip askılı üstler omzu daha geniş gösteren bikini üstleridir. Boyundan bağlamalı bikini modelleri omuzları daha dar gösterir.
  4. Bikini modeli seçerken desen, renk ve dokuya dikkat edin. Küçük ya da düz göğüslü kişiler bikini modellerinde parlak renklerden uzak durmalıdır. Orta irilikteki memelere sahip kişiler parlak bikini modellerini tercih edebilirler. Vahşi desenler ya da hayvan desenli, karışık desenli bikinileri kilolu kadınların ve iri memeli kadınların giymesi önerilmez. Düz pastel renkler, sarı ve sarının tonları bikiniler için ideal renlerdir. Bikini altı düz, bikini üstü desenli 34 36 beden de kadınların tercihi olmalıdır.