Günümüzde fazla kilolar özellikle bayanların korkulu rüyası olmaya devam ederken gardırobunuza bakıp bugün hangi kıyafetin yakıştıracağınız sorusu ile yüz yüze gelmek de kaçınılmaz oluyor. Neredeyse her pazartesi başlanan fakat devamı zorlukla getirilen diyet programları ve düzensiz yapılan ağır egzersizlerin sonuç vermediği anlaşıldığı an yaşanılan hayal kırıklığı da cabası oluyor maalesef. Siz de diyet programlarından sıkıldıysanız ve zayıf görünmek konusunda istekliyseniz size yardımcı olabilecek kumaş çeşitleri ile ilgili küçük ipuçlarımıza bir göz atın. Zayıf gösteren kıyafetler konusunda seçimlerinizi düzelttiğiniz de çok daha mutlu hissedeceksiniz.

Zayıf gösteren kıyafet seçimi. Zayıf gösteren kıyafetler nasıl seçilir?

Zayıf Gösteren Kıyafetler

1.Desenler ve geometrik şekillerden uzak durun. Geniş kalçalara sahipseniz yanında cepler olan ve kalça bölümünde fırfır , kavis  gode gibi detaylar olan elbise modellerinden uzak durmalısınız. Vücudunuza yapışan kumaşlardan yapılmış pantolonlardan uzak durmaya çalışın, zayıf gösteren kıyafetlerin ortak özelliği alt ya da üst giyim kıyafeti olsun belli bir bölgeyi dar tutarak ortaya çıkarması ve geri kalan kısmında bollaşarak dökümlü gözükmesidir. Büyük çiçek desenli, enine çizgili ve geometrik desenli kumaşlar sizi olduğunuzdan daha kilolu ve geniş gösterecektir. Çıtır desenler, siyah ya da lacivert üzeri büyüklü küçüklü çiçek baskılar, belden büzgülü elbiseler zayıf gösteren kıyafetlerin başında gelir.

2.Etek seçiminde dikkatli olun. Etek seçerken dökümlü, koyu renkli ve kumaşları tercih edin, anvelop kesimli etek biçimleri de sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Vücudunuza yapışan bir kumaştan dikilen etek kesimi, hatlarınızı olduğu gibi ortaya çıkaracağından doğrudan kusurlarınızı belli eder. Zayıf gösteren kıyafetler kategorisinde etekler incelendiğinde pliseli, anvelop, midi boy etekler tam da aradığınzı tür de elbiselerdir. Diz boyu, ortası pileli(pilili) ya da boyuna dikişli kumaşlar sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterir. Etek seçiminde verev kesimli kumaştan uzak durmaya özen gösterin.

Zayıf Gösteren Parti Kıyafeti Tüyoları

3.Parlak ve vücudu saran kumaşlara kanmayın. Vitrinde 34 beden bir mankenin üzerinde görüp de gözlerinizi alamadığınız parlak, payetli kumaşlardan yapılan elbiselerin ihanetine uğramamak için kesinlikle uzak durun; çünkü bu kumaşlardan dikilmiş elbiseler kilonuza kilo katar ve sizi olduğunuzdan çok daha geniş ve yapılı gösterir. 34 beden canlı bir mankende bile farkı görebilirsiniz. Bu yüzden sadeliğin şıklığını kullanarak zayıf bir görünüme ulaşmayı amaçlayın. Zayıf gösteren kumaşlar kategorisine kadife, jarse kumaşlar kesinlikle girmez diyebiliriz. Yılbaşı davetleri için zayıf gözükmek isterseniz, mat ancak ışıl ışık gözükebileceğiniz krep, krinkıl kumaşlara yönelebilirsiniz.

4. Deri kumaşı doğru ayarda kullanın. Deri kumaşlar doğru bir kombin de kullanıldığında sizi olduğunuzdan zayıf göstererek bulunduğunuz etkinliğin en şık ve hoş görünen kadını haline getirebilir fakat tam tersi de mümkün. Şöyle ki, vücdunuzu alt beden bölgesindeki fazla kilolardan şikâyetçiyseniz;  kısa deri kumaştan bir ceket seçimi  alt bedeninizi üst bedeninizden iki kat geniş gösterebilir. Deri bir parça kullanmak ve zayıf gözükmek isterseniz, üst bölgenizi saracak, bel hattınızı ortaya çıkaracak bir  elbise seçimi gerçekleştirmelisiniz. Vücudunuza çok da yapışmayan deri kumaştan dikilmiş zarif askılı, straplez tercih etmeyin, bir elbise olduğunuzdan zayıf ve şık görünmenizi sağlar.