Elbise ve eteklerde yırtmaç her zaman varolmuştur ancak geçtiğimiz son 5 yıldır yırtmaçlı etek modası bambaşka bir solukla karşımıza çıkıyor. Maxi, mini tüm etek boylarında yırtmaç kullanarak sokak tarzından feminen tarza kadar her stilde karşımıza çıkarak kadınların gizli ve nefes kesici parçası olarak proporsyonlarda yerini alıyor. Kesinlikle kadınsılığı ve seksiliği ön plana çıkaran yırtmaçlı etekleri kombinlemesi hem kolay hem zor! Yırtmaçlı etek nasıl giyilir, nasıl daha iyi görünürsünüz işte sizin için birkaç tüyo:

Adım Adım Yırtmaçlı Etek Giymenin Püf Noktaları

1. Eteğinizin yırtmaç boyuna karar verin. Maxi bir eteğiniz bile olsa yırtmaç sayesinde mini bir eteği taşıyor gibi olursunuz. Son zamanların en trend parçalarından biri olan derin yırtmaçlı maxi etekleri nasıl giyeceğinize karar vermelisiniz. Bacaklarınıza ne kadar güveniyorsunuz ve yırtmaç derinliğini ne derece taşıyabilirsiniz ayna karşısında prova ederek yırtmaçlı eteğinizi seçmelisiniz.

2. Yırtmaçlı eteğinizin tarzına karar verin. Yırtmaçlı etekler yalnızca seksiliğin ve cesurluğun simgesi değildir, orta yaşlı kadınlar da yırtmaçlı etekler giyerler. Yırtmaçlı eteğinizi seçerken ne tarz bir yırtmaca sahip olmak istediğinizi ve nasıl bir tarza bürünmek istediğinize karar verin.

Arkadan yırtmaçlı kalem etekler ve shift etekler kesinlikle her yaştan kimsenin giyebileceği iş yeri kombinleri için geçerlidir.

Önden yırtmaçlı etekler ile biraz daha trend gözükmeniz elinizde, özellikle yırtmaçlı maxi etekler günlük, sportif ve bohem tarzları yakalamanızı sağlayacaktır.

Önden çift yırtmaçlı etekler mini boylarda yine iş yeri kombinleri için geçerli olacakları gibi, çift yırtmaçlı maxi etekler kesinlike romantik bir tarz yakalamanızı sağlayacaktır.

3. Seksi yırtmaçlı etekler ile göz önünde olduğunuzu bilin. Derin yırtmaçlı etekler ile mini bir etek giyiyormuşsunuz gibi hissetmeli ve namınızı ona göre salmalısınız. Derin yırtmaçlı etekler ile bacaklarınız istediğiniz gibi ön planda olacak ve bulunduğunuz mekanın en gözde ve çekici insanları arasında olacaksınız. Şıklığınızı koruyabilmek için derin yırtmaçlı elbiseler ile doğru yürüyebilmek için provalar yapmalısınız.

4. Yırtmaçlı etekler için uygun iç çamaşırını seçin. Yırtmaçlı etekler de yırtmacınızın derinliğine göre iç çamaşırı seçimi yapmalısınız. Hazırladığınız tüm kombininizi, oturduğunuz an iç çamaşırınızı göstererek firikikle batırmak istemezsiniz. Lazer kesim dikişsiz iç çamaşırları giyerek, bu sıkıntıyı göz önünde bulundurmalı ve yırtmacınızla oturup kalkarken rahat hareket edip edemediğinizi kontrol etmelisiniz.

5. Yırtmaçlı etekleri çorap ya da tayt ile deneyin. Yırtmaçlı eteklere yeni soluklar getirmek tamamen sizin stilinize kalmış bir durum. Yırtmaçlı eteği kombinlerken çıplak bacakla ya da nude çoraplarla kendinizi rahat hissetmiyorsanız, utangaçlığınızı yenmek ve kendinizi rahat hissetmek için çorap ya da tayt ile de deneyebilirsiniz.

6. Yırtmaçlı maxi etekleri deneyin. Çoğu kadın yırtmacı maxi eteklerde tercih etmekten yanadır. Düz inen maxi etekleri yırtmaç hareketlendirerek bambaşka bir havaya bürür. Maxi etekler içerisinde belli olmayan bacak silüetinizi de yırtmaç sayesinde ön plana çıkarabilirsiniz.

7. Topuklu giyin. Yırtmaçlı etekler ile kesinlikle topuklu ayakkabı giyerek bacak boyunuzu daha uzun gösterebilir ve yırtmacın hakkını verebilirsiniz. Maxi ya da mini etek farketmez kesinlikle yırtmaçlı eteği topuklu ayakkabılar ile deneyin.

8. Eteklerinize yırtmaç açın! Özellikle kalem eteklerinize çok fazla uğraşmadan bir makas darbesi ile yırtmaç açabilirsiniz. Giymekten sıkıldığınız eteğinize bambaşka bir hava bürüyerek gardrobunuzdan parçaları hareketlendirmiş olursunuz!

9. Yırtmaçlı etekleri sweatshirt ile kombinleyin. Yırtmaçlı eteklerin kadınsı özelliğini sweatshirtler ile tamamen kıarabilir sokak modası stiline ayak uydurabilirsiniz. Spor ve şıkı bir araya getireceğiniz bu kombinle sıradışı olacağınızdan eminiz, ancak sweatshirtinizi eteğinizin içine sokarak belinizi ortaya çıkarmalı, kadın olduğunuzu unutmamalısınız!

10. Yırtmaçlı eteği blazer ile kombinleyin. Yırtmaçlı eteğin dişiliğini blazer ceket ile tamamlayabilirsiniz! Özellikle spor tarzda yırtmaçlı maxi etekleri, klasik blazerlar ile kombinleyerek trend bir tarz yakalayabilirsiniz.

11. Yırtmaçlı eteği boyfriend gömlekler ile kombinleyin. Klasik gömlekler ile klasik yırtmaçlı eteği kombinlemek son derece geleneksel bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır ancak sıradışı ve kendi tarzınızı oluşturma niyetindeyseniz, omuzdan bol dökülen oversize gömlekleri ve boyfriend gömlekleri kombinleyerek hem aykırı hem de farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

12. Yırtmaçlı eteği trikolar ile kombinleyin. Yırtmaçlı eteği hem spor kombinleriniz de hem de iş yeri kombinleriniz ile bol ve iri örgülü trikolar ile kombinleyin. Son derece trend olan bu görünüm ile rahatlığı ve dişiliği bir araya getirirsiniz.