Kuşkusuz birçoğumuzun evinde dekorasyonun bir parçası olarak vazolar kullanılmaktadır. Evinizin her odasında hatta banyonuzda bile kullanabileceğiniz vazolar sizlere evinizin dekorasyonunun şekillenmesinde yardımcı olacaktır. Vazoların dekorasyon konusunda harika etkileri bulunmakta ve aynı zamanda da kullanım alanları oldukça geniştir:

Çiçeklerle süsleyebilirsiniz

Eğer evinizde samimi ve sıcak bir görüntü elde etmek istiyorsanız vazolarınızı çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Şayet herhangi bir odanızdaki vazoyu çiçekle süslerseniz onun güzelliği tüm odanıza yayılacak ve bu sayede odanızın güzelliğine güzellik katılmış olacaktır. Oda içerisinde vazolarınızı; duvara bitişik bir şekilde, zeminin üzerinde, masa üzerinde, sehpa üzerinde, raflarda kullanabilirsiniz.

Kurumuş çiçeklerle donatabilirsiniz

Şayet şeffaf bir vazonuz varsa bunun içerisine rengarenk ve çeşit çeşit kurumuş çiçekler koyabilirsiniz. Bu çiçekler kurumuş olsa da belli bir süre koku verme özelliğine de sahiptirler. Bunlarla vazoyu kullandığınız yerde hem güzel bir görüntü elde edersiniz hem de odanızın güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Şayet bu kurumuş çiçeklerin kokusu bir gün biterse üzerlerine parfüm sıkarak bu kokunun süresini uzatmanız mümkündür.

Sevdiğiniz bir kumaşla kaplayabilirsiniz

Şayet vazonuzu sade görünümden kurtarmak istiyorsanız bu durumda sevdiğiniz hoşunuza giden bir kumaş parçasıyla vazonuzu kaplayabilirsiniz. Bu sayede vazonuz hem daha kullanışlı olacaktır hem de göz zevkinize hitap ediyor olacaktır. Kendi uğraşlarınız sonucunda ortaya çıktığı için sizi ayrıca motive edecektir.

İstediğiniz bazı takıları koyabilirsiniz

Vazonuz boştaysa ve başka bir şey için kullanmıyorsanız bu durumda onu adeta bir takı kutusu gibi kullanabilirsiniz. Yatağınızın köşesinde durabilecek bu vazoyu istediğiniz zaman yatağınızın üzerine dökerek ilgili takı, toka vs. arayarak bulabilirsiniz.

Taçlarınızı koyabilirsiniz

Şayet taç kullanan biriyseniz ve bir vazoyu taçlarını koymak için kullanabilirsiniz. Vazonun dışına taçlarınızı sırayla dizebilirsiniz. İstediğiniz tacınızı burdan seçip kullanabilirsiniz. Bu sayede hem dağınıklığı önlemiş olursunuz hem de taçlarınız belli bir yerde toplanmış olur.

Sevdiklerinizin fotoğraflarını koyabilirsiniz

Şeffaf bir vazonuz varsa bunun içerisine sevdiğiniz insanların fotoğraflarını koyabilirsiniz. Bu hem güzel hem de oldukça hoş bir görüntü olmuşmasını sağlar.

Vazolarını bu vb. şekillerde değerlendirebilirsiniz. Zevk ve isteklerinize göre yeni tasarımlar oluşturabilirsiniz.