Roma ve Yunan döneminden bu zamana kadar kullanılan ve popülerliğini hala koruyan tunikleri, günlük ve modern tarzlara uygun kombinleyerek harika görünümler yakalayabilirsiniz. Orta çağ dönemlerinde hem erkek hem de kadın tarafından kullanılan tunikler, günümüzde yalnızca kadınların kullandığı rahat ve aynı zamanda şık bir giyim ürünüdür.Uzun gömlek havasında bir kesime sahip olan tunikleri bu sayede çeşitli şekillerde kullanabilir, gardrobunuzdaki kıyafet çeşitliliğini arttırabilirsiniz. Peki tunik farklı şekilde nasıl kombinlenir?

Tuniği Bluz gibi Kullan

tunik-nasil-giyilir-adim1Sevdiğiniz etek ya da kot ile tuniği içe sokarak bir bluz havasında kullanabilirsiniz. Elbette uzun bir kesime sahip olan tuniği etek ya da pantolon içine soktuğunuzda bel bölgesinde bir kabarma olacaktır, bu sebepten dolayı içe sokarak bluz gibi kullanmak istediğiniz tunik kumaşının ince olması önerilir. Bir başka açıdan tuniği pantolon ya da etek içerisine soktuğunuzda oluşan kabarıklığı kemer detayı ekleyerek de kamufle edebilirsiniz.

Tuniği Tunik gibi Kullan

tunik-nasil-giyilir-adim2[dropcap]1[/dropcap]Vücudu saran “skinny” kesimler ile tuniği eşleştirin. Skinny olarak bilinen kot pantolonlar, taytlar, ve opak çoraplar ile tuniğinizi kombinleyebilirsiniz. Vücudunuzun şeklini alacak şekilde tasarlanmış skinny kesim pantalonlar ile tuniğiniz kalça kısmınızı kapatarak rahatlıkla kullanabileceğiniz kullanışlı bir ürün haline gelir. Etekler ve şortlar ile de tuniğinizi eşleştirebilirsiniz ancak burada dikkat edilmesi gereken husus etek ve şortlarının boyunun tuniğin altında kalmamasıdır.

tunik-nasil-giyilir-adim3[dropcap]2[/dropcap]Tunik pantolon kombininizi kemer ile belirginleştirin. Kalın ve renkli kemerler ile tunik ve pantolon kombininizde bel bölgesini ortaya çıkarabilirsiniz.

Tuniği Elbise gibi Kullan

tunik-nasil-giyilir-adim4[dropcap]1[/dropcap]Tuniği tek parça olarak kullanın. Tunikler kendinden uzun kesimlere sahip olduklarından elbise gibi de kullanarak giysi alternatiflerinizi arttırabilirsiniz. Kimi mağazalarda tunik elbise tabirini duymuşssunuzdur, tam da elbise olarak kullanabileceğiniz tunikler diz kapağı ve hafif üzerindeki boylardadır.

Tunik satın almadan evvel, farklı boylardaki tunikleri kendi boyunuzla orantılı olarak seçmeniz de fayda var. Aksi takdirde 1.60 boyundaysanız, 1.80 boyuna uygun bir tunik boyu ile başedemezsiniz.

tunik-nasil-giyilir-adim5[dropcap]2[/dropcap]Seçeceğiniz ayakkabı ile görüntünüzü tamamlayın. Tuniği elbise gibi kullandığınızda ayakkabı seçimi ile bütünü tamamlamanız gerekir. Uzun çorap çizmeler ile ya da düz sandaletler ile kolaylıkla kombinleyebileceğiniz tuniği tamamen elbise gibi düşünerek arzu ettiğiniz şekilde giyebilirsiniz.

Tuniği Pareo gibi Kullan

tunik-nasil-giyilir-adim6Tunikleri sahillerde değerlendirin. Özellikle ince tiril tiril olan tuniklerinizi bikininiz ile kombinleyerek pareo havasında plajlarda da kullanabilirsiniz. Hem farklı hem de rahat bir plaj elbisesine sahip olarak kumsalın keyfini sürebilirsiniz.