Transformal Nefes, kişilerin bebeklik çağında aldığı nefes alışverişlerinin genel adıdır denilebilir. Transformal nefes uygulamalarında sistemli bir döngü şeklinde karından alınabilecek en derin nefesleri alma çalışması uygulanmaktadır. Karından nefes almak, tatsız ve olumsuz diye adlandırabileceğimiz duygulardan kurtulmayı sağlar, çünkü bu olumsuz ve tatsız duygulardan arınılabilirse hareket halindeki enerji tüm vücut ile birleşir, dışa vurulur ve vücuttan atılır. Nefes almak neşe, sağlık ve mutluluğun tasviri gibidir. Nefes alma tarzımızı değiştirdiğimizde, hissetme ve düşünce tarzımızı da değiştirmiş oluruz, bu da “Transformal Nefes” tekniğinin dünyaya sunduğu en büyük hediyelerden biridir. Denebilir ki daha çok nefes alırsanız hayattan da daha fazlaca şey alırsınız.[mam][mom]

Transformal Nefes Tekniği 1. Düzey

Transformal Nefes seansları bir transformal nefes koçu yardımıyla bir ile bir buçuk saat süren seanslardan oluşur.

Transformal nefes seanslarında transformal nefes eğitimini almak isteyen kişilere yitirdikleri nefes alma tekniği öğretilmeye çalışılır.

Transformal nefes seansları esnasında yapmanız gereken özel bir şey yok(diyet, fiziksel efor gibi..)

Transformal Nefes tekniği zaten kendiliğinden size nefes alma farkındalığı verecek ve daha rahat nefes almanızı sağlayacaktır.

Transformal Nefes uygulaması ile birlikte alt karın ve diyafram kaslarının kullanılması sonucu, hazımsızlık ve sırt ağrısı gibi fiziksel şikâyetler kısa sürede iyileşir.

Transformal Nefes tekniğinin önceliği, solunum sistemimizin açılmasıdır. Bu da, alt karın bölgesinden başlanarak, mide bölgesinden (solar pleksus) geçer ve göğsün üstüne ulaşır. Bu bölgeler birbirine bağlanırsa, insanın aldığı oksijen düzeyi en uygun düzeye yükselir.

Transformal Nefes sayesinde oksijen ve yaşam gücü bu bölgelerdeki hücrelere gider. Transformal nefes tekniğini benimseyen kişinin enerjisi ve huzuru artar.

Transformal Nefes Tekniği 2. Düzey

Transformal nefes tekniğini ikinci düzeyinde olumsuz düşünceler, bastırılmış duygular, doğum travması, çocukluk travmaları özellikle de korkuyla bütünleşmiş travmalar ve geçmişte yaşanmış travmalar iyileştirilir.

Transformal Nefes tekniğinin uygulanması ile vücudunuzda oksijen ve yaşam enerjisinin (chi) yol açtığı yüksek frekanslı elektromanyetik alan duygusal çöplerinizin oluşturduğu düşük frekanslı enerjiler ile yer değiştirerek yükselir. Bunun bilincine vardığınızda ve tüm bedeninizde hissettiğinizde nefes almanın daha bilimsel ve metafiziksel bir unsuru olduğunu fark edeceksiniz.