Limonlu tang veya benzeri toz içecekler limonata niyetine içilebildiği gibi bulaşık makinesini temizlemek için de kullanılabilmektedir. Bulaşık makinesindeki kireci yok etmek, makinenin içindeki lekeleri ortadan kaldırmak için sitrik asit kullanmak en etkili yöntemlerden biridir. Limonlu tang veya diğer limonlu tozlu içeceklerde sitrik asit içerdiğinden bulaşık makineniz güzel ve temiz bir hale gelebilir. Bunun nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Adım Adım Toz içecekler ile Bulaşık Makinesi Temizliği

  1. Limonlu tang veya toz içecek satın alın. İçerisinde barındırdığı sitrik asit ve rengi sayesinde makinenizi temizleyebilecek bir içecektir. 1 paket tang bulaşık makinesini temizlemek için yeterlidir.

  2. Bulaşık makinasının deterjan konulan bölümüne bir paket tang’i koyun.

  3. Bulaşık makinesinde bulunan tüm tabak, çanak vs. kaldırın. Bu yöntemden sonuç alabilmeniz için bulaşık makinesinin boş bir şekilde çalışması gerekmektedir.

  4. Bulaşık makinesini normal her zaman çalıştırdığınız gibi çalıştırın. Bu yıkama sırasında limonlu tang ile makinenin içi temizlenecektir.

  5. Temizleme işlemi sonlandıktan sonra bulaşık makinesini her zamanki gibi kullanın. Tang ile temizleme işlemi yapıldıktan sonra bulaşık makinesindeki kireçler ve demirlerdeki lekeler giderilmiş olacaktır.

İpuçları:

Eğer yaşadığınız yerde Tang ya da herhangi bir toz içecek bulamıyorsanız bu durumda şekersiz limon suyu hazırlayarak aynı işlemi yapabilirsiniz. Yaklaşık olarak 1 çorba kaşığı kadar limon suyu işinizi görecektir.

Uyarılar:

Şekerli olan bir limonata kullanmayın. Eğer kullanırsanız muhtemelen makinenizde yapışkan şeker kalıntıları olacaktır.