Straplez elbise hem gündelik hem de gece kombinlerinde sıklıkla tercih edilen modellerden biridir. Straplez elbise askılara sahip olmadığından giyildiğinde omuzları ve boyun bölgesini boş bırakır bu da eksik bir tarza sahip olmanıza sebep olabilir. Tüm elbiseler de olduğundan daha fazla aksesuar seçimine ihtiyaç duyulan straplez elbiselerde aksesuar nasıl seçilmelidir, straplez elbise için aksesuar seçerken neler göz önünde bulundurulmalıdır, sizin için altın öneriler:

Adım Adım Straplez Elbise için Aksesuar Seçimi

  1. Straplez elbisenizi tanıyın. Straplez elbisenizin materyalini, üzerindeki detayları fermuar ya da düğme detaylarını gözünüze çarpan her ayrıntıyı inceleyin. Straplez elbisenizin tarzını kavradığınızda ortaya nasıl bir görünüm çıkarmak istediğinize karar verin. Gündelik bir straplez elbiseyi mi aksesuarlandıracaksınız yoksa gece için bir straplez elbiseyi mi aksesuarlandıracaksınız hayal edin ve aksesuar seçimi için kafanızda beliren fikirleri değerlendirin.

  2. Straplez elbisenizin tarzına sadık kalın. İncelediğiniz straplez elbisenize yakışacak aksesuarlar ile kombinleyebilmek için kesinlikle tarza sadık kalmalısınız. Koton, pamuk gibi kumaşlar ile dikilmiş bir straplez elbiseyi abartılı aksesuarlar ile kombinleyerek rüküş olmamalısınız. Aksesuarlarınız ile straplez elbisenizin tarzları eşleşmeli ve bütünlük oluşturmalıdır.

  3. Straplez elbiseniz ile kolye kullanın. Straplez ile kullanacağınız kolye elbisenizin üstüne gelecek şekilde olmamalıdır. Straplez elbiseniz için kolye seçerken kısa, gerdan bölgenizi dolduracak bir kolye seçin. Straplez elbisenizin tarzına göre kolyeyi ince, büyük, gösterişli ya da sade seçebilirsiniz.

  4. Straplez elbisenizi kolye ile kombinleyin. Straplez elbiseniz ile kolye yerine yalnızca küpe kullanacaksanız omuz hizanıza kadar uzanacak sallantılı küpeler tercih edebilirsiniz. Straplez elbiseniz ile kolyenin yanında küpe takacaksanız küçük, kulak memesi ucunda bitecek türden dikkat dağıtmayacak bir küpe tercih etmelisiniz.

  5. Straplez elbisenizin tarzı ile uyumlu bir blazer seçin. Straplez elbiseniz ile gideceğiniz yere göre bir ceket ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Ceket, blazer, bolero kimi zaman şal straplez elbise kombininizi tamamalayacak ve üşümenizi engelleyecektir.