Yoğun hayat temposunda bedeninizin de nefes alması şart, suyun şifa veren gücünden faydalanan SPA terapilerine katılarak yapacağınız küçük kaçamaklar hem bedeninize hem de ruhunuza iyi gelecektir.

Spa Nedir ve Spa Masajı Çeşitleri Nelerdir?

Latince “Salus per aquam” yani sudan gelen güzellik anlamına gelen SPA’nın geçmişi Roma İmparatorluğu’na dayanıyor. Yalızca vücut bakımı anlamına gelmeyen spa, adeta bir yaşam kültürü. Sağlıklı olmayı, stresten uzak yaşamayı, bedeni ve zihni mümkün olduğunda dinlendirmeyi temel alıyor. Vücudunuza tepeden tırnağa bakım yapan SPA terapilerinde farklı masaj türleri ve uygulamalar bulunuyor. Bunlar;

Sıcak Taş Terapisi

Kökeni Şamanlara dayanan bu terapi, rahatlamanın yanı sıra vücudunuzdaki enerjiyi de dengeliyor. Sıcak volkanik taşların vücudunuzdaki enerji noktalarına dizilmesiyle başlayan uygulama, tüm vücudunuza uygulanan masajla destekleniyor.

Geleneksel Bali Masajı

Bu masaj, noktasal baskı ve avuç içi presyon teknikleri kullanılarak uygulanıyor. Bu sayede vücudunuzun oksijen, kan ve enerji akışı dengeleniyor, rahatlık ve zindelik kazanıyorsunuz.

İsveç Masajı

Sporcu masajına yönelik yapılan bu uygulama uyarıcı teknikler içeriyor. Hafif ya da orta baskı ile uygulanan masaj, kan akışını hızlandırıyor, kas ağrıları ve gerginliği azaltıyor, enerji veriyor.

Anti Selülit Masajı

Özel tekniği ile selülitli bölgelerdeki fazla yağları yok etmeye yönelik bir çalışma uygulanıyor. Anti selülit masajı sayesinde sorunlu bölgelerdeki kan dolaşımı hızlandırılarak fazlalıklar gideriliyor. Bu masaj sayesinde pürüzsüz bir görünüm kazandırılıyor.

Çikolata Masajı

Ginseng ve E vitamini içeren özel “Hot Chocolate” yağı ile uygulanan çikolata masajı ile cilt yenileniyor, yumuşak bir hal alıyor.

Thai Masajı

Yoga esnetme hareketlerinin bir kombinasyonu olan masaj, sert futon minder üzerinde tek kişilik odalarda özel olarak uygulanıyor. Bu sayede kan dolaşımı hızlanıyor, tüm vücudunuz ve kaslarınız esniyor, eklemleriniz güçleniyor.

Shiatsu Terapisi

Vücudun akupressur noktaları üzerinde çalışarak, bedenin chi enerjisinin akımını arttıran bu terapi sayesinde tüm organlar güçleniyor. Bedeni ve zihni sakinleştiren uygulama sonrasında, stres seviyeniz düşüyor ve yorgunluk hissi kayboluyor. Ayrıca bu uygulama konsantrasyonu da güçlendiriyor.

Aroma Terapi Masajı

İstenilen aromatik esanslar ile yapılan bu masaj; zihni, bedeni ve ruhu dinlendiriyor. Hafif baskılı ve noktasal masaj tekniklerinin de kullanıldığı masaj sayesinde vücudunuz ve ruhunuz arasında uyum ve denge sağlanıyor, kaslar gevşeyerek rahatlıyor.