Snapchat’in sunduğu tekrar oynatma yani “tekrar izleme” özelliği ile size gönderilen snapleri yine size gönderilen sürelerde tekrar izleyebilmeniz için gözden kaçırmanız ya da yanlışlıkla ekran çarparak göremediğiniz snaplerin tekrar görüntülenmesi anlamına gelen harika bir özelliktir. Snapchat fotoları tekrar görme imkanı olduğu gibi snapchatte videoyu tekrar izleme şansınız da var.  Snapchat tekrar oynatma özelliğinde fotoğrafa ya da videoya özel bir seçenek yok, her ikisi içinde tekrar izleme şansınızı kullanabilirsiniz. Peki, snapchatte tekrar görüntüleme nasıl ayarlanır, tekrar görüntülenme bildirimleri kapatılabilir mi, tekrar oynat özeliği nasıl etkinleştirilir işte bilmeniz gerekenler,

Snapchat Tekrar Oynatma Özelliği

Adım Adım Snapchat Tekrar Oynatma Aktifleştirme İşlemi

1. Varsa Snapchat güncellemesi yapın. Kimi zaman telefon hafızanızda yeterli alan olmamasından ya da yalnızca wifi ile uygulama güncellemesi yap özelliği açık olduğundan telefonunuzda bulunan mevcut uygulamalarınızın güncellemeleri siz farkında olmadan gecikebilir. Android bir telefona sahipseniz Google Play Store’ a girerek Snapchat yazın ve update yani güncelleme butonuna tıklayın. Böylelikle size varsa yüklenmemiş bir güncelleme gelecektir. Apple işletim sistemine hakim bir telefonunuz varsa, Apple Store’a girerek Snapchat yazın ve gerekli güncellemeyi yapın. Böylelikle snapchat tekrar oynatma özelliğini kullanmanın ilk aşamasını gerçekleştirin.

2. Güncellemeleri gerçekleştirdikten sonra Snapchat uygulamasını açın. Snapchat uygulamasını açtığınızda yukarıda “Ayarlar” kısmına tıklayın. Ayarlar bölümünün içinde “Yönet” yani “Manage” sekmesi snapchat uygulamasında tekrar oynatma özelliğini aktifleştireceğiniz bölümdür. Yönet sekmesinin içine girdiğinizde Tekrar Oynat “Replay” özelliğini etkinleştirmek isteyip istemediğiniz sorulur. Tamam dediğinizde snapcaht tekrar oynatma özelliği aktive olacaktır.

3. Özellik etkinleştirildikten sonra size gelen snaplerde “tekrar oynat” baloncuğu çıkar. Size gönderilen her snapi gördükten ya da video snapse izledikten sonra snapchat size tekrar oynat seçeniğini gösterir. Snap satırına uzun basın ve tekrar görmek istiyorum diye bu komutu onaylayın. Bu şekilde size gönderilmiş snapleri tekrar seyredebilirsiniz. Siz birinin size gönderdiği snapi tekrar izlediğinizde karşı tarafa bununla ilgili bir bildirim gider. Bu iki manaya gelir, snapin çok beğenildi tekrar izlendi, ya da snapin belli bir sebepten görüntülenemedi dokunmatik ekran telefonlarda olası bir el çabukluğu ile snap kapandı.