Snapchat sosyal medya üzerinde büyük bir etki bırakan ve popülaritesi günden güne artan bir yapıyı içerisinde barındırmaktadır. Snapchat’in en çok sevilen yönlerinden bir tanesi normal selfieler yapılmasına olanak sunmasının yanı sıra bir yandan da farklı filtreler ve eklemeler sunarak çok eğlenceli ve heyecan verici fotoğraflar çekilmesine imkan sağlamasıdır. Snapchat yüz değiştirme özelliği sevdiğiniz kişi ile yüz hatlarınızı yer değiştirir. Örneğin erkek arkadaşınızın sakalı artık sizin suratınızdadır. Snapchat yüz değiştirme özelliğinde beş duyu organınız dışında yüz hattınız eşinizin karakterine bürünür.

Snapchat Yüz Değiştirme Özelliği Uygulama

Bu uygulamaya eklenen son yenilik ise yüz değiştirme (swap )özelliğidir. Bu özellik sayesinde yanınızda bulunan kişi ile yüzlerinizi değiştirebilmekte ve komik dakikalar yaşayabilme imkanını yakalayabilirsiniz. Bu özellik birden bire çok büyük popülerlik kazanmıştır fakat kullanıcılar yüz değiştirme konusunda bazı zorluklar yaşamaktadır. Siz de bu konuda zorluk çeken kişilerden bir tanesi iseniz aşağıda anlatılan adımları takip edebilir ve yüz değiştirme özelliğini sorunsuz bir biçimde uygulamaya başlayabilirsiniz.

Adım Adım Snapchat Yüz Değiştirme Özelliği Kullanımı

1. Yüzünüzü değiştirmek istediğiniz herhangi bir şeyin fotoğrafını alın. bu bir bebek, oyuncak, kişi veya hayvan olabilir.

2. Bu adımın ardından Snapchat uygulamasını başlatın. Ön kamerayı kullanmanız gerektiğini de unutmayın. Snapchat yüz değiştirme özelliği yalnızca ön kamera uygulaması ile gerçekleştirilebilir.

3. İşlemi gerçekleştirdikten sonra kendi yüzünüze ekran vasıtası ile dokunun ve filtreler açığa çıkana kadar da bekleyin. Bu işlemi tamamladıktan sonra yüz değiştirme şekilleri arasından seçiminizi yapın.

**4. Seçiminizi yaptıktan sonra yanınızdaki kişi ile beraber yüzünüzü kameraya dönün. **Snapchat yüz değiştirme özelliğini uygulayacağınız kişi ile birlikte kamera ekranına tamamen sığın.

5. Kamera ikinizin de suratını tanıyacaktır.

6 Bu adımdan sonra kolayca yüz değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemi hem video hem de fotoğraf vasıtası ile yapabilirsiniz.

Bu işlemi yaparken zorluk çekiyorsanız kamerayı kendinizden uzakta tutun. Snapchat yüz değiştirme özelliği için işlemin gerçekleşmesinde 2 farklı insanın suratının ekrana tam olarak sığması son derece önemlidir. Kameranın yüzünüzü kolayca tanıyabilmesi için kol gerginliğindeki mesafeyi suratınız ile sabit tutun. Böylelikle görüntüyü kaçırmadan dakikalarca gülebilirsiniz.