Başınıza gelebilecek en kötü olaylardan bir tanesi sabah aynaya baktığınız zaman alnınızda çıkmış büyük bir sivilcenin gözünüze çarpmasıdır. Şanslısınız ki sivilceleri saklamak ve ortadan kaldırmak için çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Başlangıç olarak sivilcenin durumunu hafifletmeli ardından da sivilcenin izlerini makyaj yardımı ile saklamalısınız. Endişe etmeyin! Sivilceleri saklamak için en uygun ve en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi makyajdır. Birçok erkek de sivilcelerini ve kusurlarını saklamak için makyajı bir araç olarak kullanmaktadır. Sivilceler nasıl gizlenir? Sivilce ve leke gizlemek, sivilceleri gizlemenin yolları, sivilceler nasıl saklanır? Sivilceleri gizleyen makyaj yöntemleri nelerdir? merak ettiğiniz tüm soruların cevabı bu yazımızda.

Sivilceler nasıl gizlenir? Sivilcelerinizi gizlemek için uygulamanız gereken yöntemler nelerdir?

Sivilcenin Durumunu İyileştirmeye ve Etkisini En Aza İndirgemeye Çalışın

Hafif yapılı bir temizleyici kullanmaya başlayın. Hassas bir içeriğe sahip yüz temizleme sabunu veya jeli tercih edebilirsiniz. Fakat kesinlikle yüz peelingi kullanmamalısınız. Bu gibi ürünler cildinizi tahriş edebilir. İçerisinde alkol bulunan ürünleri de asla kullanmamalısınız. Bu ürünler sivilcelerin çok daha kötü hale gelmesine neden olabilir.

İçeriği sert ürünler kullanmak sakıncalı olsa da sivilcelere karşı savaşmak için üretilmiş olan ürünleri kullanmak durumun iyileşmesini sağlayabilir. İçerisinde salisilik asit bulunan ürünler sivilcelerin sönmesi için etkili bir adım olabilir. Salisiik asit kapalı gözeneklerin açılmasını, sivilcelerin üzerindeki kırmızılığı ve iltihabı alıp götürebilir.

Sivilceler Artık Sorun Değil

Yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve sabunlu jeli cildinizden arındırın. Sıcak su kullanımı cildinizin kurumasına sebep olabilir.

Makyaj temizleme mendillerini kullanmaktan kaçınmalısınız. Birçok makyaj temizleme mendili içerisinde alkol ve cildinizi tahriş edebilecek farklı kimyasallar içermektedir. Makyaj temizleme mendillerini kullanırken birçok kişi cilde fazla baskı yaparak ciltlerini daha iyi temizlediklerini zannetmektedir. Bu durum da kişilerin sivilcelerinin daha kötü olmasını sağlayabilir.

Makyajınızı temizlemek için sabun ve su kullanmanız sivilcelerinize iyi gelecektir.

Sivilcenizin üzerini hafif bir biçimde silin. Duş aldıktan sonra veya sabah uyanınca yüzünüzü yıkadıktan sonra sivilcenizin üzerini bir havlu ile ya da kağıt mendil ile silmeyi ihmal etmeyin. Duş sonrası cildinizdeki ölü deriler yumuşar, sivilcelerinizin üzerindeki deriler de yumuşayacağı için mendiliniz ile kolay bir biçimde temizlenebilmektedir.

Sivilceler için Nemlendirin

Cildinizi temizledikten sonra nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Akşam yatmadan önce cildinizi temizlediğiniz zaman nemlendirme adımını atlamadığınızdan emin olmalısınız. Hafif yapılı nemlendiricileri sabahları, ağır yapılı nemlendiricileri ise akşam kullanmanız çok mantıklı bir adım olacaktır. Sabahları da bu bakım rutinini ihmal etmemeli ve sivilcelerinize özen göstererek süreci devam ettirmelisiniz.

Buz kullanın. Buzları buzdolabınızdan çıkarın ve temiz bir havlunun içerisine yerleştirin. Cildinizi bu adımı uygulamadan önce mutlaka temizlemeye özen göstermelisiniz. Buzlu havluyu cildinizde 1 dakika boyunca gezdirmelisiniz. Sivilcelerde herhangi bir sönme fark etmezseniz 5 dakika daha uygulama yapabilirsiniz. Uygulamalar arasında 1 er dakika yüzünüzü dinlendirmelisiniz.