Medikal tedavinin saç dökülmesine engel teşkil etmemesi konusunda bir tecrübeye sahipseniz, doğal yöntemler ile saç dökülmesinin önüne nasıl geçilebileceğini inceliyor olabilirsiniz, doğru adrestesiniz. Saç dökülmesi söz konusu olduğunda sarımsak bilinen en eski saç bakım ürünlerinin başında gelmektedir. Bir çok kişi tarafından saç dökülmesine etkisi onaylanan sarımsağı, saç dökülmesine karşı bir kür olarak nasıl kullanabilirsiniz ve bunu nasıl uygulayabilirsiniz, işte sizin için altın öneriler:

Saç dökülmesine karşı sarımsak kullanımı. Saç dökülmesine çözüm olarak sarımsak nasıl kullanılır doğal yolları ve yöntemleri.

Saç Dökülmesine Karşı Sarımsak Kürü

Gerekli Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı aleo vera jel ( Bir aleo vera saksı bitkiniz var ise keserek içerisindeki suyu da kullanabilirsiniz.)
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı sarımsak suyu
 • 2 yumurta sarısı
 • 3 çorba kaşığı kurutulmuş papatya
 • Steril su

Sarımsak Kürü Uygulama

 1. Bir sarımsak ezeceği yardımı ile sarımsağın suyunu yumuşak hareketlerle çıkarın.

 2. Sarımsak suyunu bal ile karıştırarak buzdolabında bir süre bekletin.

 3. Bal ve sarımsak suyu karışımı buzdolabında beklerken, başka bir kapta 30 dakika boyunca kurutulmuş papatyaları yavaş yavaş suya atarak kaynatın. Ara ara karıştırın.

 4. Papatya çayının kaynaması bittiğinde, buzdolabından bal ve sarımsak sulu karışımı çıkarın ve içeresine 1 yumurta sarısı ilave edin.

 5. Aynı karışıma aleo vera jeli ekleyin.

 6. Hazırladığınız sarımsak kürünü saç derinize masaj yaparak doğrusal hareketler ile yedirin. Tüm sarımsak kürünü kafanıza yedirdikten sonra bir havlu ile başınızı sarın.

 7. 20 dakika boyunca başınızada tuttuğunuz sarımsak kürünü yıkadıktan sonra 1 yumurta sarısını içerisine hiçbir şey karıştırmadan saç diplerinize hafifçe yedirin ve sıcak su ile kürlü ve yumurtalı saçınızı tekrar yıkayın.

 8. Bitmedi! başlangıçta hazırladığınız papatya çayını saçınızın durulama suyu olarak kullanın ve papatya suyundan sonra saçınızı tekrar su ile yıkamayın.

İpuçları

Haftada bir kez bu karışımı uygulayarak saç dökülmesinin önüne geçmeniz ve yeni saçlar çıkarmanız mucize değil!

Şayet sarımsak kürü hiçbir işe yaramıyor saç dökülmeniz durmadığı gibi devam ediyorsa muhakkak bir dermatolog ile görüşün.

Genellikle saç bakımında ve saç dökülmesinde kullanılan sarımsaktan sonuçsuz kalacağınızı sanmıyoruz.