Kısa saçlı kadınların saç uzatma tekniklerinden biri de kaynaktır, kısa saça her zaman uzatma açısından çareler vardır. Keratin kaynak, boncuk kaynak ya da mikro kaynak ile her kısalıkta saç için uzatma işlemleri ıuygulanabilmektedir. Saça kaynak uygulaması yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir ancak bu süre sonrasında uzun saçlıymışsınız gibi doğal görünümlü saçlar elde edersiniz. Peki saça kaynak nasıl yapılır, uygulama esnasında nelere dikkat etmek gerekir, sizler için ipuçları:

Saça Boncuk Kaynak Uygulaması

Saça Kaynak Yapmak için Gerekli Malzemeler

  • Boncuk kaynak paketi ( 50li)
  • Pense (kuaförlerde kullanılan profesyonel saç ürünlerinden)

1 Öncelikle saçlarınıza uygun olarak seçtiğiniz boncuk kaynaklar ile saçlarınızın aynı renkte olduğuna özen gösterin. Doğal bir görünüm için saçlarınızın arasında ton farkı bulunmamalıdır.

2 Boncuk kaynak uygulamasına saç diplerinden başın tepesine doğru ilerlenmelidir.

3 Enseye yakın yerden başlayacağınız ilk boncuk kaynak yerleştirmesinde dikkat etmeniz gereken ilk şey saç diplerine 1 cm kadar yakın bir noktadan boncuk kaynağı yerleştirmek. Boncuk kaynağı kısa saçınızın saç dibine yakın yerine koyun ve pense yardımı ile tutturun. Kaynağın ucundaki yapışkan madde saçınıza yapışacak ve tutunmasını sağlayacaktır.

4 İlk boncuk kaynağı koyduktan sonra bir şerit halinde arada saç teli bırakmadan hemen yanına aynı oradan tutam ile bir diğer boncuk kaynağı yerleştirin. Planladığını bölge boyunce bu işlemi tekrarlayın.

5 Boncuk kaynak uygulamasında ilk sırayı tamamladıktan sonra kaynak diplerinin uçlarını örtecek şekilde bir tutam kısa saçı bırakarak, baş üstüne doğru ikinci sıraya uygulama yapmayı sürdürebilirsiniz.

6 Saçlarınıza zarar vermeyen boncuk kaynak uygulamasını tamamladıktan sonra kullanırken çıkması halinde tekrar aynı boncuk kaynağı saça uygulayabilirsiniz.

7 Saça kaynak uygulaması yaptıktan sonra saçınızı rahatlıkla yıkayabilir ya

da istediğiniz şekli verebilirsiniz. Taraf darbesi vurmadan kullanmanız boncuk kaynakların sık sık düşmemesini sağlar, daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

8 Boncuk kaynak uygulaması yaptığınız saçlarınıza ayrıca çıt çıt da takarak saçlarınızın daha uzun ve daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.