Artık çelik kapısı olmayan ev bulmak zor. Neredeyse herkes çelik kapı taktırıyor. Durum böyle olunca çelik kapıların da sahteleri ve dolandırıcıları arttı ve çoğu kişi fiyatları daha ucuz diye bu ‘yalancı çelik kapılardan’ almaya başladı. Oysa ki bu kapılar hırsıza davetiyedir. Kırılması ve açılmaları çok kolaydır ve belki de daha bir yılı doldurmadan bozulmaya dökülmeye başlarlar. Bu yüzden çelik kapı alınırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır.

Adım Adım Çelik Kapı Seçimi

1. Çelik kapınızı alacağınız firmanın güvenilir, tescilli profesyonel bir şirket olduğundan emin olun. Son zamanlarda yalancı çelik kapı satıcıları çoğaldı. Çelik kapı fiyatına çok daha kalitesiz kapılar takabilirler. Bu yüzde mutlaka aldığınız firmanın ve çelik kapının TSE ve ISO90001 belgesi olmalıdır. Çelik kapınızı imalatçı firmaların ana merkezlerinden alın. En sonunda çelik kapı ticaretine Uzak Doğu da katıldı. Bu ürünler çok ekonomiktir ama kalitesizlerdir. Türkiye dünya çapında ünlü çelik kapılar üretmektedir bu yüzden ithal marka çelik kapı bakmanıza gerek yoktur.

2. Çelik kapı aldığınız firmanın satış sonrası hizmet verdiğinden emin olun. Ürünü daima en iyi tanıyan ve tamir edebilecek olanlar üreticileridir. Bir sorun olduğunda, sorunun teşhisinde ve çözümünde en iyi hizmeti kurumun kendi servisinden alırsınız. Profesyonel çelik firmalarının hepsiniz satış sonrası hizmet servisi vardır.

3. Çelik kapı, kapınızın ölçüsüne göre yapılmalıdır. Hazır çelik kapıları duvarı doldurarak ya da kırarak uydurma çabası kötü firmaların yaptığı bir uygulamadır. Profesyonel firmalar kapınızın genişliğine uygun çelik kapı yaparlar ve bu sayede daha güvenli ve daha uzun ömürlü bir kapıya sahip olursunuz.

4. Çelik kapı, yerine göre doğru ölçü alındıktan sonra, doğru kasa ve kanat ölçüleri yapılmalıdır. Bu imalat sırasında hırsızın çalıştığı bölgelerin daha sağlam olması için, çelik kapı çelik zırhı uygulanmalıdır. Bu konuda çelik kapınızı aldığınız firmayla mutlaka konuşmalısınız.