70’li yıllara damgasını vuran püsküllü modası son yıllarda da trend olmayı sürdürüyor. Püsküllü etekler hem şık hem spor bir çok kombine ev sahipliği yapıyorlar ve dürüst olmak gerekirse son derece havalılar! Püsküllü etekler kendiliğinden favori parçalar olduklarından ve her şekilde dikkat çekeceklerinden giyerken de diğer giyim ürünlerini ve aksesuarları seçerken özenli davranılması gerekmektedir. Peki püsküllü etek nasıl kombinlenir, püsküllü etek giyerken nelere dikkat edilmelidir, sizin için altın öneriler:

Püsküllü Etek Kombinleri

1. Boy boy püsküllü etekler ile stil giyinin. Püsküllü etek giymeyi düşünüyorsanız öncelikle püsküllü eteğinizin boyuna karar vermelisiniz ve kafanızda hayal ettiğiniz püsküllere; püsküller ayaklarınızda mı dolansın yoksa bir desen gibi üzerinizde mi taşımak istiyorsanız. Püsküllü etekler ile öyle kombinler oluşturabilirsiniz ki günlük hayatta dolaşırken salsa yapıyormuşsunuz gibi bile hissedebilirsiniz. Boyunuza göre püsküllü etekler sizi olduğunuzdan daha uzun göstereceklerdir. Hem spor hem de şık bir püsküllü etek kombini için uzun püsküllü eteğinizi dar ve kısa bit top ile kombinleyebilirsiniz. Püsküllerin boyunuzu aşağıya çekmemesi için yapmanız gereken ise topuklu ayakkabılara yönelmek olacaktır. Sizin için seçtiğimiz aksesuarları denemeniz de fayda var.

2. Kısa püsküllü etekler ile rahatlığın keyfini sürün. Kısa hatta mini püsküllü etekler ile son derece spor kombinler elde edebilirsiniz. Eteğinizin boyunu kısa seçtiğinizde düz looferler ile ya da babetler ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Kısa püsküllü etekler püskülleri ile sizi aşağıya çekmeyeceğinden yüksek topuklu ayakkabılara yönelmeseniz de olur. Son yıllarda modanın göz bebeği olan toz pembe bir püsküllü etek ile griyi tamamlayarak hem trend görünebilir hem de rahatlığın tadını çıkarabilirsiniz.

3. Püsküllü etek ile vintage tarzını yaşatın. İlk püsküllü modası 70ler yılında ortaya çıkmıştı, iyiki çıkmış! Hali hazır da aklınızın bir ucunda püskül denildiğinde aklınıza süet ürünler gelmesi doğaldır, genellikle vintage ürünler arasında püsküllü etekleri, çantaları ve ayakkabıları süet materyalinden görebilirsiniz. Günümüz modasında püsküllü etekler hem materyalden ve kumaştan bulabileceğimiz şekilde tasarlanmaktadır. Sizde püsküllü eteğinizi klasik kombinleme taraftarı iseniz vintage püsküllü eteğinizi süetten seçmelisiniz. Özellikle bronz ten ile püsküllü eteklerin fevkalede olacağınızı bilmeniz de fayda var. Püsküllü eteğinizi kesinlikle jean bir ayrıntı ile canlandırın. Jean bir gömlek ya da jean bir çanta ile şıklığınızı tamamlayın. Püsküllü vintage etek ile yine püsküllü bir çanta ya da püsküllü kovboy botlarını tercih ederek aşırıya kaçmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

4. Püsküllü etek ile gece kombinleri yaratın. Püsküllü etekler ile son derece dişi ve şık görünmek de elinizde, özellikle gece kombinleri için püsküllü eteğiniz ile aynı renkte üstler seçerek üzerinizdeki tüm ilgiyi püsküllerinize ve bacaklarınıza çekebilirsiniz. Özellikle deri püsküllü etekler ile şifon ya da ipek üstler kombinleyebilirsiniz. Püsküllü etekler ile seçeceğiniz ceketler ve blazerlar eteğinizin bel hizasında olmalıdır. Daha uzun ceket ve blazerlar püsküllü eteğinizin tüm havasını yok edecektir. Tona ton şekilde kombinlediğiniz püsküllü eteğinizi kesinlikle ortaya çıkaracak ayrıntı renkli ayakkabı seçiminiz olacaktır.

5. Püsküllü etek ile gotik olun. Püsküllü etekler bir dönemi çağrıştırsa da ya da size yazı hatırlatsa da kesinlikle çok daha sert ve marjinal şekilde de kombinlenebilirler. Özellikle siyah deri ve sürt püsküllü etekler ile gotik tarzı yakalayabilirsiniz. Kısa ya da uzun boyda seçtiğiniz püsküllü eteğinizi yüksek topuklu botlar ile ya da bağcıklı asker botları ile kombinleyerek daha sert ve havalı bir görünümü yakalayabilirsiniz. Deri detaylı üstler, dekolteler ve özellikle gotik tarzın gerekliliği kabarık saçlar ve koyu makyajlar ile püsküllü eteğiniz bir bütün oluşturacaktır!