Futbol Seven birisiyseniz Konami’nin dünyaca oyunun kesinlikle oynamalısınız. Dünyayı kasıp kavuran pes aşkı her yıl katlanarak artıyor. Pes bilgisayar ve playstation tarafından desteklenen bir oyun. İster playstation’da isterseniz de bilgisayarda Pes Oynayabilirsiniz. Dünyaca ünlü bir çok takım pes’in içinde bulunuyor. Türkiye ligindeki tüm takımlar maalesef pes’de yok. Sadece büyük takımlar yer alıyor, peki pes nasıl oynanır, pes oynarken nelere dikkat etmek gerekir, peste en iyi takım nasıl kurulur, peste en iyi hamleler nelerdir, işte bilmeniz gerekenler;

Pes Oynamak Hakkında

1. Pes Oyunu Nasıl Oynanır? Bu soruyu cevaplamadan önce pes’in genel mantığından bahsedelim. Pes tüm yıldız oyuncuları ve takımları içinde barındıran bir oyundur. Tek başınıza bot’a karşı oynayabilirsiniz. Ya da arkadaşlarınızla birlikte karşılıklı oynayabilirsiniz. Oyun konsolunuz internet bağlantısına sahipse online olarak uluslar arası liglerde de Pes oynayabilirsiniz.

2. Pes’in tarihi hakkında fikir edinin. Pes Oyunu ilk kez piyasaya sürülüş tarihi 2001 yılıdır. Tam 14 yıldır hız kesmeden her yıl yenilenerek Futbol severlerle buluşuyor. Bazı pes hastaları hala 2013 pes dışında 2 yıldır hiçbir pes versiyonunu oynamamaktadır.

3. Pes’te en iyi takımı oluşturun. Pes Oyunu ilk açtığınızda karşınıza takımınızın forma rengi çıkar. Forma rengini seçip devam edersiniz. Bu renk seçimi, kendi takımınızla online oynarken, başarılarınıza göre üst turlara çıkma imkanı verdiği için en başta belirlenir.

4. Pes konsoluna hakim olun. Pes’i Konsoldan oynuyorsanız oklarla oyuncunun yönünü tayin edebilirsiniz. S tuşu pas, D tuşu, Q tuşu ise oyuncu değiştirmede kullanılır. R1 tuşu oyuncunun hızını artırır. Üçken tuşu atağı hızlandıracak olan ara pas vermeyi sağlar. X tuşu normal pas verir. Yuvarlak (O) tuşu orta açmanızı sağlar. Ve kare tuşu şut çekmenizi sağlar şut çekerken oklarla topun gideceği yönü belirleyebilirsiniz. Zamanla doğu yönü soğukkanlılıkla seçeceksiniz.

5. Pes antremanları yapın. Pes oyunun temel kurallarını öğrenseniz bile her sene yenilenen bir oyun olduğu için yine çıkan oyun üzerinde alıştırma yapmanız faydalı olacaktır. Pes oyun konsolu üzerindeki çeşitli kombinasyonlarla çeşitli hareketleri oyun içinde yapmanızı sağlar. Zamanla bir çok hareketi keşfedeceksiniz