Sıkıcı bir oturma odasını kolay bir şekilde, aydınlık ve stil sahibi bir ortama dönüştürülebilir. Odanızın boyasını yenilemek ve aksesuar alışverişi için küçük bir gezintiye çıkmak bunun için size yardım edebilir. Bu yazıdaki adımları sırayla uygularsanız emin olun oturma odanız daha ferah bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Oturma odasını daha geniş bir hale getirmek de son derece önemlidir. Oturma odasının hem çarpıcı hem olağandan daha büyük gözükmesi için tüm hünerlerinizi uygulayın.

Adım Adım Oturma Odasını Daha Göz Alıcı Hale Getirmek

1. Oturma odanızı farklı bir renge boyayın. Yapabileceğiniz en büyük değişikliklerden bir tanesi odanızın rengini değiştirmenizdir. Bu adım eski sıkıcı oturma odanıza yeni bir görünüm kazandırabilir. Büyük boyuta sahip oturma odaları için bütün duvarları aynı renge boyayarak bu adımı tamamlayabilirsiniz. Oturma odanız küçük ise odanızın bir duvarını renkli bir boya ile boyayıp diğer taraflarını beyaza boyayarak hem odanızı daha geniş gösterebilir hem de tüm odağı renkli duvarınıza yöneltebilirsiniz.

2. Yumuşak ipeksi ve kabarık minderler satın alın. Bu minderleri odanızın diğer bölümlerinin renklerini de göz önünde bulundurarak satın alırsanız , odanızdaki renk uyumunu da yakalamış olursunuz.

**3. Modern tasarımlara sahip renkli vazolar alın ve vazolarınızın içini kokusunu, rengini sevdiğiniz çiçekler ile doldurun. **Canlı çiçek kullanmak istemezseniz gerçek çiçek görüntüsüne çok yakın yapay çiçekler e kullanabilirsiniz. Böylece çiçekleri sulamak gibi bir yükümlülüğünüz de olmaz. Oturma odasında çiçekler ya da bodur ağaçlar oturma odanızı daha zengin ve samimi gösterecektir.

4. Güzel ve dekoratif fotoğraf çerçeveleri bulun ve bu çerçevelerin içini aile fotoğraflarınız ile doldurun. Bunun yanı sıra hoşunuza giden modern sanat parçalarını da odanızın dekorasyonunda kullanabilirsiniz.

5. Küçük fakat güzel bir görünüme sahip bir sepet satın alın ve sepetin içini dergiler ve gazeteler ile doldurun. Böylece odanızda gazetelerin ve dergilerin yarattığı karışıklıktan da kurtulmuş olursunuz.

6. Mumlar satın alın. Bazı mumların ve mumlukların güzelliği ile karşı karşıya gelmediyseniz hemen bir aksesuar dükkanına uğrayın ve bu parçaları inceleyin. Neden sıkıcı ve sıradan mumlar satın alasınız ki ? Mumlarınıza özen gösterip bu konuda biraz lükse düşkün olmak oturma odanızda göz alıcı değişikliklere sebep olur. Odanıza ışığın yanında koku da vermesini istiyorsanız kokulu mumları satın almalısınız.

7. Lambanızı değiştirerek yeni oturma odanızın son adımını da tamamlayın.

İpuçları

  • Odanızı düzenlemek toparlamak aniden daha dingin bir atmosferin yaratılmasına neden olur.
  • Odanızın dekorasyonunu ikinci el pazarlarından yaptığınız alışverişler ile de tamamlayabilirsiniz.
  • Piyasayı araştırıp , tüm dekorasyon marketlerini gezip zevkinize uygun çerçevelere , mumlara , vazolara , minderlere ulaşabilirsiniz.