Mükemmel elbise demek hatlarınızı kusursuz gösteren, trende uygun, kaliteli kumaşlarla bezenmiş ve en iyi kombinle taşınan elbise demek, peki bu elbiseler alışveriş esnasında bulunduğunuz mağazalarda neden gözünüze çarpmıyor? Mükemmel elbise demek kesinlikle lüks markaların pahalı elbiseleri demek değildir. Mükemmel elbiseyi nasıl bulursunuz, işte müthiş öneriler:

Mükemmel Elbise Bulmanın Yolları

1. İlk gördüğünüz elbiseyi satın almayın. Mükemmel elbiseye sahip olmak istiyorsanız rengine ya da kombinine tav olduğunuz bir elbiseyi hemen satın almayın, zira bir anlık mükemmel gözüken elbise çok da mükemmel olmayabilir! Bu konuda kendinize hakim olamıyorsanız seçtiğiniz elbiseyi mağazada ayırtarak birkaç gün düşünme alternatifini değerlendirmelisiniz.

2. İnternet alışverişlerini değerlendirin. Gelişen internet imkanları ile beğendiğiniz markaların dahil olmak üzere bilmediğiniz bir çok marka ve ürüne rastlayabilirsiniz.

Aşina olduğunuz dünyaca ünlü markaların ülkenize gelmeyen türlü çeşit elbise modellerine rastlayabilir ya da beğendiğiniz bir elbisenin bulunmadığını düşündüğünüz bir rengini bulabilirsiniz.

İnternet sizin için mükemmel elbisenizi bulabileceğiniz en azından fikir üretebileceğiniz uçsuz bucaksız bir dünya!

Çeşitli stilistlerin ve moda tasarımcılarının bireysel olarak kişiye özel olarak tasarladıkları ve perakende sektörüne girmeyen elbiseleri de internet üzerinde rahatlıkla bulabilir, ulaşma imkanına erişebilirsiniz. Aslında internet sayesinde mükemmel elbise hayallerinizde kalmayacak kadar yakında!

3. Müthiş elbisenizin hangi kesimde olması gerektiğine karar verin. Hayalinizdeki mükemmel elbise vücudunuz için de aynı koşullara sahip mi? Vücudunuzu tanımalı ve uygun kesimlerdeki elbiseyi tercih etmelisiniz. Uzun mu kısa mı, kollu mu kolsuz mu, dar mı bol mu tam olarak nasıl bir elbise vücut proporsyonunuza uygun? Kalçalarınızı mı saklamak istiyorsunuz yoksa sırtınızı mı ön plana çıkarmak istiyorsunuz? Bir elbiseyi mükemmelleştirecek şey tamamen sizsiniz! Sizin elbise kesimine karar vermeniz ve vücudunuzu tanıyor olmanız mükemmel elbiseye sahip olmanız anlamına gelir.

4. Mükemmel elbisenizi deneyin. Aradığınız elbiseyi sonunda buldunuz ve mükemmel gözükmeniz için geriye elbisenizin vücudunuza tam oturması neredeyse üzerinize dikilmiş gibi gözükmesi gerekir. Ayna karşısınızda elbisenizi deneyin ve elbise üzerindeki kombinleri değerlendirin. İlk etapta farketmediğiniz ama son anda değiştirmek isteyebileceğiniz detaylar olabilir. Trende uygun düğme ya da yaka detaylarında oynamak isteyebilirsiniz, belki de mükemmel elbisenizin daha çok yırtmaca ihtiyacı vardır. Ayna karşısında deneyerek ve tekrar gözden geçirerek eksikleri tamamlanmış elbise, kesinlikle mükemmel elbisedir!

İpuçları

Tarzını beğendiğiniz elbiselerin ve beğendiğinizin markaların ve moda tasarımcıların listesini hazırlayın.

Daha sonra bunlara ulaşabileceğiniz mağazaların listesini hazırlayın ve hiç birini gözden kaçırmayın.

Her mağazada bulunan beğendiğiniz elbiselerin koleksiyonlarının olduğu katalogları da inceleyerek benzer elbiseleri beğenebileceğiniz ihtimalini aklınızda bulundurun.

İnternet alışverişi yapabileceğiniz mağazaları ve internet üzerinden bulabileceğiniz elbise çeşitlerini de değerlendirin. İnternet üzerinde beğendiğiniz bir elbiseyi deneme şansınız tek dezaqvantajınız, ancak fikir olarak sizi başka ufaklara taşıyarak bu dezavantajı avantaja çevirebilirsiniz.

İhtiyacınız olmayan ve ilk gördüğünüz elbiseyi kesinlikle satın almayın, mükemmel elbiseye sahip olmak zaman ister!