Mini etekler ile seksi bir tarz da yakalayabilirsiniz sevimli ve şık bir tarzda, görünmek istediğiniz tarzda mini etek seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Farklı çeşit desen ve modelleri ile farklılık gösteren mini eteklerin boyları da birbirinden farklıdır. Doğru mini eteği seçmek ve satın almak giymek ve kombinlemekten daha zordur. Peki mini etek nasıl alınır, kendiniz için en doğru mini eteği seçmenin püf noktaları:

Mini Etek Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Mini eteğinizin boyuna karar verin. Mini eteği giydiğinizde kendinizi rahat hissedeceğiniz boya karar verin. Adı üstünde mini etekler diz kapağının üzerinde etek boylarına sahiptir ancak yine de boyları çeşitlilik gösterir.

Giymek istediğiniz mini etek boyuna karar vermelisiniz. Bu kararı verirken otururken de mini eteğinizin hangi hizaya geldiğine dikkat etmelisiniz.

Mini etek satın almadan evvel bel ve kalça ölçülerinizden emin olun. İçine güçlükle girebildiğiniz mini etek ile kendinizi zora sokar ve hareket etmekte güçlük çekersiniz. Kendinize karşı dürüst olun ve bel ve kalça ölçülerinize uygun mini eteği tercih edin.

Bacaklarınıza güvenmiyorsanız ve kalın buluyorsanız mini eteğin boyu dizkapağına yakın yerlerde seçmelisiniz. Aksi halde üzerinizdeyken mini eteği aşağı çekiştirmekle meşgul olacağınızdan ne kadar kötü bir görüntüye sahip olduğunuzun farkına varamayacaksınız.

2. Mağazaları dolaşın. Kafanızda tasarladığınız mini eteği girdiğiniz ilk mağazada bulamayabilirsiniz. Mini etek alırken birden çok mağazaya girmeli ve tüm alternatifleri değerlendirmeye almalısınız.

3. En iyi hissettiğiniz mini eteği satın alın. Çoğu zaman vitrinlerdeki mankenler üzerinizde beğendiğiniz ancak giydiğinizde kendinizi hiç de iyi hissetmeyeceğiniz ürünler satın alıyorsunuz değil mi? Mini etek alırken bu hataya düşmeyin! Mini etek giydiğinizde bedeninizin onu taşımasını sağlamalı ve kesinlikle üzerinize yakışan bir mini eteği satın almalısınız. Bir başkasını vücut proporsyonuna daha uygun bir mini eteği sizin giymenizin hiçbir anlamı yok! Tarzınıza ve bedeninize uygun mini eteği satın alın.

4. Mini eteğiniz için birine danışın. Ailenizden biri ya da yakın bir arkadaşınız almak istediğiniz mini etek konusunda size yardımcı olacaktır. Ayna karşısında denediğiniz mini eteğinizden emin değilseniz fikrine güvendiğiniz bir tanıdığınız vesilesi ile doğru mini eteğe sahip olun.

5. Mini eteğinizin tarzını ve rengine doğru karar verin. Mini eteğinizi bir giysi ile kombinlemek için mi alıyorsunuz yoksa bir ayakkabıya mı? Daha da ötesi mini etek almış olmak için mi mini etek alıyorsunuz? Mini etekler oluşturdukları kumaşlar ile bambaşka tarzlara bürünürler, ipek bir mini etekle kot bir mini etek aynı havayı vermeyecektir. Ne için mini etek almak istediğinizi gözden geçirin ve sınırlarınızı belirleyin. Mini etek alternatifleri arasından en doğru alımı bu şekilde gerçekleştirebilirisiniz.

6. İstediğiniz mini eteğe karar verdikten sonra bir başkasını almayın. İstediğiniz tarzda mini etek dışında mini etek almış olmak için mini etek almayın. Mağazalarda dolanırken sıkıldıysanız ve yorulduysanız bir başka gün tekrar alışverişe çıkarak mini eteğinizi almalısınız. Yorucu bir günün sonunda yılıp istemediğiniz bir mini etek satın almayın.

İpuçları

Mini etek giymek istediğiniz halde mini eteğin boyunun kısalığından dolayı rahat hissedemiyorsanız ayak bileğinize tozluk giyerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Mini etek almak için bütçenizi ayarlayın. Sırf tarzınıza uyuyor diye pahalı bir mini etek edinmeyin.

Bir çok mağazanın birarada bulunduğu alışveriş merkezleri, mnii etek almak için idealdir. Daha az yorulur, daha sağlıklı kararlar verebilirsiniz.

Mağazaların indirim zamanlarını değerlendirerek mini etek satın alarak karlı bir alışveriş yapabilirsiniz.

Mini eteğinizi satın alırken aklınızda gardrobunuzda ne ile kombinleyebileceğiniz sorusu bulunsun.

Uyarılar

Mini eteğinizin boyu kısa ile buna uygun iç çamaşırı seçin. Kısa sort ve boxer gibi ürünler ile olası bir kazaya karşı daha temkinli olursunuz.

Mini etek tarzınız değilse kendinizi zorlamayın. Giymiş olmak için mini etek giydiğinizde zaten onu taşıyamayacak ve iyi bir görünüme sahip olamayacaksınız.