Emeklerinize ve tüm sıkıntılarınız bitti, mezun olma zamanı! Mezun olmanın hayali kurarken artık kaçınılmaz sonla yüz yüze geldiniz şimdi geriye tek bir sınav kaldı; mezuniyet töreni elbisenizi seçmek! Mezuniyet töreni için elbisenizi seçerken hem tüm yılların acısını çıkaracak güzel ve cesur görünmek istersiniz hem de herkesten farklı bir star gibi görünmek: Haklısınız! Mezuniyet töreni için elbise nasıl seçilmelidir sizin için derledik, bol şans!

Adım Adım Mezuniyet Töreni Elbisesi Seçimi

1. Alışverişe erkenden başlayın. Mezuniyet töreni kalabalığında aynı elbiseye sahip bir hatta birkaç kişi ile karşılaşmak istemiyorsanız kesinlikle alışverişinize erkenden başlamalısınız. Alışveriş için yeterli zamana sahip olduğunuzda mezuniyet töreni için düşündüğünüz elbise rengine ve stiline rahatlıkla karar verebilirsiniz.

2. Online alışverişi deneyin. Mağazalardaki elbise çeşitlerinden daha fazlasına ulaşabileceğiniz online mağazalarda birbirinden farklı binlerce çeşit ürüne erişebilirsiniz. Ayrıca online alışverişler sayesinde pahalı markaları ve ülkenizde olmayan ürünlere bile erişebilirsiniz. İnternet alışverişi sayesinde aklınızda hiç olmayan kombinlere rastlayarak sıradışı bir mezuniyet töreni elbisesine sahip olmak elinizde. Online da özellikle Trendyol sitesi üzerindeki party elbiselerini inceleyerek ucuza mezuniyet kıyafeti temin edebilirsiniz.

3. Yakın arkadaşlarınızla mezuniyet töreni elbisenizi paylaşın. Uzun yıllar birlikte okuduğunuz yakın arkadaşlarınızla mezuniyet töreninizi paylaşırken birlikte bir bütün olarak kıyafetlerinizi kombinleyebilirsiniz. Böylelikle hem kimin nasıl gözükmek istediğini irdeler hem de birbirinize benzer kesimlerde ve renklerde elbiseler almaktan kaçınmış olursunuz. Mezuniyet töreninde arkadaş grubunuzla şahane gözükmeyi başardığınızda seneler sonra hatıralarınız size yanılmadığını gösterecektir. Öte yandan en yakın arkadaşınızla aynı mezuniyet elbisesini giymek istemezsiniz.

4. Mezuniyet töreni boyunca nasıl bulunmak istediğinize karar verin. Mezuniyet töreni tahmin ettiğiniz üzere uzun süre saatler sonunda kep atma ve diploma töreni ile son bulur. Mezuniyet töreni kıyafetinizi seçerken de rahat ve kullanışlı elbise seçmeye özen gösterin. Elbisenizden çok elbise ile kombinleyeceğiniz ayakkabı seçiminiz son derece önemlidir. Şık ancak rahat düz ayakabılar tercih edebileceğiniz gibi, yine şık ve topuklu bir ayakkabıyı da tercih edebilirsiniz. Seçim tamamen size ait ancak unutmayın ki uzun saatler ayakta kalacaksınız!

5. Kişiliğinizi yansıtan bir elbise seçin. Mezuniyet törenlerinde okulunuzun size sunduğu bir cüppe giyersiniz, genellikle renkleri siyah ve lacivert olan cüppelere uygun tonlarda elbiseler seçmek sizi daha iyi gösterecektir. Sırf cüppe ile uyumlu olacaksınız derken sizi hiç de yansıtmayan bir rengi de üstünüze giymemelisiniz. Netice de sizin mezuniyet töreniniz ve en rahat ve güven içinde hisseden kişi de siz olmalısınız. Mezuniyet töreniniz de kendi tarzınızı yansıtmak ilk tercihiniz olmalı! Özel olun, benzersiz olun, kendiniz olun!

6. Tekrar giyebileceğiniz mezuniyet elbisesi seçin. Zeki olun ve işin finansal boyutlarını düşünmeyi de ihmal etmeyin, bir daha hiç giymeyeceğiniz ya da giyemeyeceğiniz bir elbise ile mezuniyet törenine katılmayın. Satın alacağınız mezuniyet kıyafetiniz kesinlikle daha sonrada severek giyebileceğiniz bir elbise olmalı. Mezuniyet törenlerinde genellikle cüppe giyildiğinden ve cüppeler de ayak bileklerine kadar uzanan bir bol ceket havasında olduğundan mezuniyet töreni için seçeceğiniz elbiseler mini boyda olmalı. Böylelikle cüppeniz içerisinde mezuniyet elbiseniz son derece kendini gösterebilecek ve havalı duracaksınız! Mezuniyet töreni için elbisenizi seçerken akıllıca davranın ve hem şık hem de gündelik hayatta da kullanabileceğiniz bir elbise seçmeye özen gösterin.

7. Aksesuarları ihmal etmeyin. Mezuniyet töreniniz için saçınız ve saç aksesuarlarınız, küpeve ayakkabınız elbisenizi tamamlayacak star ürünlerdir ve bu seçimleri yaparken son derece özenli ve dikkatli olmalısınız. Mükemmel görünmek için mezuniyet elbisenizi tamamlayacak aksesuarları seçerken elbisenizi satın alırken ki kadar hassas olmalısınız.