Plaja gitmek kumlarda salınmak için sabırsızlanıyor musunuz? Güneşle buluşmak için can atıyor hayallerinizde rengarenk çeşit çeşit mayolarla mı geziyorsunuz? Aradığınız mayoyu bulmak ve hayallerinizi gerçek yapmak elinizde, işte size mayo giymenin püf noktaları;

Mayo Nasıl Giyilir?

1. Doğru beden de mayo satın alın. Seçeceğiniz mayo; bikini, mayokini, tankini ya da yüzücü mayosu bile olabilir, her ne mayo çeşidini seçerseniz seçin kesinlikle bedeninize göre seçin. Mayolar iç çamaşırı bedeninizle örtüşmeyebilir bu yüzden kendi bedeninizi ve kendi bedeninizden bir küçük bedeni deneyip doğru ebata karar verin.

2. Mayo alışverişi yaparken bir arkadaşınızı yanınıza alın. Mayoları deneyip çıkarırken size ayna dışında bakan bir göz hem daha dürüst olacak hem de yardımcı olacaktır.

3. Sımsıkı mayolar almayın. Gerçekten eskimiş havuz ve deniz suyu ile kendinden geçmiş ve gevşemiş mayoları giyemeyeceğiniz gibi, sımsıkı tamamı ile vücudunuzu saran ve size nefes aldırmayan mayoları satın almayın. Oturup kalkarken hatta yüzerken bile rahatsız olursunuz, organlarınız yer değiştirir!

4. Hangi mayo çeşidi ile rahatsanız onu seçin. İki parçalı mayolardan hoşlanıyorsanız ve rahat hareket ediyorsanız bikini giyin. Rahat hareket edemiyor dahası yüzerken kendinizi güvende hissedemiyorsanız tek parça mayoları ya da mayokinileri seçin. Plajda da kendiniz olmatan vazgeçmeyin ve sizi yansıtan mayoyu giyin.

5. Mayonuzun içinde nasıl göründüğünüz ile ilgilenmeyi bir kenara bırakın. Plajlar öylesine kalabalık ki sizin kusurlarınızı sizden başkası emin olun görmüyor. Her beden ve her şekilde çeşitli bedenler ve mayolar ile karşılaşacaksınız.

6. Gözlerinizi ortaya çıkaracak bir mayo rengi seçin! Plajlarda ve suyun olduğu yerlerde makyaj ürünlerinin bir dereceye kadar geçerliliği vardır ve gözlerinizi ortaya çıkarmak seçeceğiniz mayonun rengine bağlıdır. Göz rengi kadar bronzlaşacak ten renginizi de hesaba katarak sarı, hardal sarı ve kahverengi mayo renklerini aklınızda bulundurun!