Mavi gözlere sahip olmak doğuştan şanslı olmaya eş değer sayılabilir. Türk kadınlarında görmeye çok alışık olmadığımız mavi gözlere sahipseniz sizden iyisi yok. Mavi gözlerinize doğru makyaj taktiklerini uygulamanız için her göz makyajında olduğu gibi gözünüzün ebatlarını ve yüzünüzde ne kadar yer kapladığını tahin etmelisiniz. Mavi göze nasıl makyaj yapıldığını, mavi göze makyaj yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğine bakalım,

Mavi Göze Makyaj Yapımı

  1. Öncelikle mavi göz rengine sahip kişiler kesinlikle koyu renkli ve yoğun makyaj ürünlerini tercih etmeliler. Örneğin dolgun maskara ya da eyelinerı seçimleri koyu ve ıslak görünümlü olanlardan olmalıdır.

Daha Büyük Görünen Gözler

2. Mavi gözleri ortaya çıkaran ve daha iri gösteren seçimlere yönelin. En önemli makyaj malzemelerinden biri de şüphesiz farlar, mavi gözlülerin far seçimlerinde kahve ve tonlarını tercih etmeleri gerekmektedir. Gece makyajları için mavi gözlü kişilerin parlak, metalik gri ve simli far tonlarını seçmeleri tavsiye edilir. Bu kadar abiye far renklerini mavi gözlüler oldukça doğru bir şekilde uygularlarsa iyi sonuçlar alacaklardır.

Mavi gözlerinin daha iri görünmesi için bu makyajı deneyebilirsin! Öncelikle göz kapaklarına şeftali tonlarında, ışıltılı bir göz farını sürün. Sonrasında alt kirpik diplerine açık mavi bir göz farını kesik uçlu bir far fırçası ile uygulayarak, beyaz göz kalemi ile büyük göz efekti oluşturulmalıdır. En son üst kirpik diplerine siyah göz kalemi ve bolca maskara uygulayıp makyajını sonlandırın. Mavi gözlü kişilerin göz renklerinin büyüleyici avantajını ufak makyaj numaraları ile tamamen ortaya çıkarın

3. Mavi gözlere sahip kişilerin gözlerinin renklerini daha iyi ortaya çıkarmaları için kaşlarını belirginleştirici kaş kalemlerinden uzak durmaları gerekmektedir. Tüm dikkati kaşlarına çekmemeleri gerekir. Mavi gözlerin ortaya çıkması için kaşlar kaş tarağı ile taranmalı mümkünse, kaş rengini açarak ton düşürülmelidir. Her şey mavi gözlerin daha çok ortaya çıkmasın için!

4. Mavi gözlü kişilerin mavi gözlerini belirginleştirecek ve ortaya çıkacak bir makyaj uygulaması:

  • Sonbahar tonları diye adlandırılan ten renginden kahve tonuna kadar olan pudralardan en açık olanını gözlerinizin iç çerçevesine bir fırça yardımıyla uygulayın. Kaş etrafına fazla girmemeniz gerekir. Bu uygulama sayesinde göz çevresi aydınlanacaktır.
  • Sonrasında mavi gözlerinizin daha kalkık gözükmesini sağlamak için ilk uyguladığınız ten rengi pudra farın bir koyu tonunu hemen göz kapaklarının üzerinde bulunan bölgeye uygulayın.
  • Pudra farın en koyu tonunu ise tğm bu işlemler bittikten sonra göz kenarına uygulayın. Bu mavi gözlerinizin daha uzun bir göz çerçevesine ve olağandan daha iri gözleriniz varmış gibi gösterecektir.
  • Pas görünümlü, dumanlı far uygulamaları kesinlikle mavi gözlü kişiler içindir.