Bilinen en eski yöntemlerden biri olan limonla saç rengini açma yöntemi, biraz saçın kurumasına sebep olan da bir seçimdir. Limonun içeriğindeki sitrik asitler saçınız ile ve ısıyla buluştuğunda ortaya saçınızın kendi renginden daha açık renklerde oluşumlar ortaya çıkamaya başlar. Genellikle yazın deniz kenarlarında kadınlar tarafından uygulanan bu yöntem için neler yapmanız gerekiyor, limonla ve limon suyu ile saç rengi nasıl açılır, her saç tipine limon suyu ile saç rengi açma yöntemi uygulamak sağlıklı mıdır, işte size altın öneriler,

Limonla Saç Rengi Açma Yöntemleri

1. Koyu saç rengine sahip kişiler için limon suyu ile saç açma yöntemi başarılı sonuçlar vermeyebilir. Kumral saçlar, sarışın saçlar, bakır ve kahverengi saç rengine sahip kişiler limonla saç renklerini olağandan birkaç ton daha açık hale getirebilirler. Koyu saç renklerinde ise siyah , koyu kestane gibi saç rengine sahip kişilerde çok etkili bir yöntem değildir.

2. Limonla saç rengi açmak için karışımınızı hazırlayın. 2 adet limon ve 1 litre su ile karışımınızı hazırlamaya başlayın. Limonların suyunu sıkın ve yüksek asit içeren limonu su ile seyrelterek saçınızın daha az yıpranmasını sağlayın. Oluşturduğunuz karışımı saçlarınıza balyaj şeklinde ya da ombre şeklinde sürmeniz limon suyu ile saçınıza ışıltı atmışcasına doğal ve harika bir görünüm kazandırır. Limon suyuyla saçınızın rengini açmak için ihtiyacınız olan tek şey güneş! Saçlarınıza arzu ettiğiniz şekilde limonlu su karışımını uyguladıktan sonra 3-4 saat güneşte kalmanız gerekir. Daha fazla güneşte kalındığında saçlarınızı kurutmuş olursunuz, aman dikkat edin!

3. Limon suyuyla saçlarınızın sapsarı olmayacak korkmayın. Limon suyu ile suyu birlikte kullandığınız için saçlarınıza sürdüğünüz yerlerde saçınızın tonuna aykırı olarak istediğinizin dışında sapsarı bir renk ile karşı karşıya kalmayacaksınız endişe etmeyin. Saçınıza limon suyunu saçınız ıslakken de sürseniz saçınız kuruyken de sürseniz sonuç pek değişmeyecek. Saçınıza ışıltı atmak için ve gölgeler oluşturmak için limonu kesinlikle denemenizde fayda var.

4. Limonlu suyun içerisine saçlarınızın kurumaması için badem yağı ekleyin. Saçınızın rengini açan tamamen limon suyudur ancak saçlarınızın rengini açarken kurumasından yana da endişeleriniz varsa yapmanız gereken badem yağı ve bitkisel çay ilavesi yapmak olacaktır.

  • Papatya saç rengini açmakta kullanılan ve bilinen bir bitkidir. Bir kenarda sıcak suda papatyayı demleyin ve soğuması için bekleyin.
  • Saç uzunluğuna ve kullanacağınız bölgeye göre 2 limona yarım litrenin yarısı şeklinde su ile sıkılmış limonları karıştırın.
  • Soğuttuğunuz papatya çayını, ve limonlu suyu bir sprey şişesinde birleştirin. İçerisine 3-4 damla badem yağı damlatın ve şişenizi tüm karışımların iç içe geçmesi için iyice çalkalayın.

5. Saçınızın rengi nerede açılsın istiyorsanız spreydeki yeni karışımınızı uygulayın ve güneşte kalın. Genellikle yaz aylarında tercih edilen ve olumlu sonuçlar doğuran limonla saç rengi açma yöntemini normal saç tiplerine doğrudan uygulayabilirsiniz. Kuru saçlar için limonla saç açma yaparken mutlaka bdem yağı ya da herhngi bir esans yağını karışımın içerisine ilave etmeyi unutmayın. Saçlarınıza renk açma için limon uyguladığınızda muhakkak duş sonrası saç kremi kullanın ve saçlarınızın nemlenmesine imkana tanıyın. Saç nemlendirmek için zeytinyağı maskesi de uygulayabilirsiniz.