Kişiler dişlerine gereken ilgiyi ve özeni göstermediklerinde diş sararmaları, dişlerde lekeler ve siyah nokta oluşumları kaçınılmaz sonuçlar arasındadır. Diş beyazlatma yani “bleaching” yöntemleri arasında bulunan lazerle diş beyazlatma yöntemi de diş minesine zarar vermeyen ve gelişmiş teknolojiden yararlanan bir diş beyazlatma çözümüdür. Elbette dişlerinize iyi bakıp ilk günkü beyazlıklarında tutmanız sizin sorumluluğunuzda ancak dişlerinizi beyazlatmak için kısa sürede bembeyaz dişlere sahip olmakta da lazer yöntemi ilk sırayı almaktadır. Peki lazerle diş beyazlatma nasıl yapılır, kimler lazerle diş beyazlatabilir, lazerle diş beyazlatma tedavisi can yakıyor mu gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını sizler için derledik,

Lazerle Diş Beyazlatma

1. Kimler lazerle diş beyazlatma yönteminden faydalanamaz? Son yıllarda oldukça popüler hale gelen lazer diş beyazlatma uygulaması diş hekimleri tarafından yapılmakta ve dişlerin eski rengine kavuşmasında hızlı netice vermektedir. Diş hekimlerince hastaya önerilmeyen ve diş hekimlerinin lazer tedavisindan kaçınacağı kim durumlar aşağıda beirtilmiştir,

  • Diş eti veya diş minesi zayıf hastalar
  • Alerjik sorunları bulunanlar
  • Hamileler

16 yaşından küçük çocuklara lazer diş beyazlatma tedavisi uygulanamaz.

2. Lazerle diş beyazlatma yöntemi hakkında bilgi edinin. Dişlerimi ne olursa olsun beyazlatın gerekirse 3 sene sonra dökülsün gibi dik kafalılıkla yola çıkmayın. Dişlerinizi beyazlatmak için güvendiğiniz bir diş hekimi de olsa ne tür durumlardan geçeceğinizi bilmeniz gerekir. Soğuk lazer ve jel kullanılarak gerçekleştirilen lazer diş beyazlatma diğer yöntemlere göre daha hızlı ve kalıcı sonuçlar vermektedir. Yaklaşık 1 saat süren lazerle diş beyazlatma uygulamasından sonra dişleriniz düzenli fırçalandığında ve bakıldığında lazer uygulamasının etkilerini 2 yıl boyunca gösterir. Lazer diş beyazlatması uyguladığınız dişlerini siz dikkat ettikten sonra 2 yıl kadar bembeyaz kalacaktır.

3. Lazerle diş beyazlatma ne gibi sonuçlar doğurur? Lazerle diş beyazlatma seansını deneyecek olan herkesin kaygı duyduğu ve merak ettiği soru şudur: Dişlerim ne kadar beyazlayacak? Sararmış dilden kurtulmak isteyen kişilerin bu sorunun cevabını merak etmesi doğaldır ancak kişinin dişine özel bir sonuç alınacağı bir gerçektir. Doğal dişlerinizin her biri farkı renk tonundadır. Örneğiniz köpek dişleriniz tüm dişleriniz arasında en koyu renkte olandır. Ön grup kesici dişleriniz daha açık, azı dişleriniz ise köpek dişi ile kesici dişleri arasında bir renktedir. Beyazlatmada amaç kişisel doğal beyazlığı yakalamaktır. Lazerle diş beyazlatmanın ardından da sonu olarak yakalayacağınız şey kendi doğal dişlerinizin temizlenmiş ve beyaz hali olacaktır.Lazerle diş beyazlatma yöntemi ile şu rahatlıkla söylenebilir ki kullanılan soğuk lazer ve jel tekniği ile sararmış dişleriniz 8-10 ton beyazlaşacak ve açılacaktır. Herkesin diş yapısı ve rengi farklı olduğu için tek tip bir beyazlatma sonucu elde edilmez, bu zaten istenilen ve beklenilen sonuçtur.

4. Lazerle diş beyazlatma tedavisine başlamadan evvel ağız sağlığınızdan emin olun. Dişlerinizin beyazlatma işlemi sırasında diş yüzeyi zarar görmeyecektir ancak en önemlisi ise diş etleriniz bu uygulamadan etkilenebilir. Lazer ile diş beyazlatma tedavisinden önce diş etlerinizde iltihap,diş taşı ya da plak birikimi varsa mutlaka tedavi edilip temizlenmelidir. Aksi halde dişlerinizde çekilme ve ağrı gibi sonuçlar kaçınılmazdır.

5. Lazerle diş beyazlatma fiyatlarının belirlenmesinde bir çok etken bulunur, iyice araştırın. Lazer ve jel kullanılarak gerçekleştirilen en etkili diş beyazlatma yöntemlerinden biri olan lazerle diş beyazlatma foto elektirik yöntemi ile geliştirilmiş masraflı bir tedavi yöntemidir. 2 yıl boyunca bembeyaz dişler kullanacağınızdan masraflı bu tedavi için de en uygun diş hekimini seçmeniz gerekir.

  • Lazere diş beyazlatma fiyatları dişlerin rengine göre değişir yani herkesin sararmış diş anlayışı biribirindan farklıdır önemli olan diş hekiminin dişlerinizde oluşan sarı plakaların derecesini tespit etmesidir. Çok sararmış dişler için bir tedavi yeterli olmayacağı gibi kalın ve dişle kemikleşmiş halde sararmalar da tedavi fiyatları değişecektir.
  • Diş hekiminin tecrübesine göre lazerle diş beyazlatma fiyatları da değişir. Diş hekiminiz alanında ün salmış biri ise ve diş beyazlatma konusunda gelişmiş son teknolojili ürünler kullanıyorsa bu tedavi için sizden ekstra paralar talep edebilir.
  • Lazerle diş beyazlatma yapacağınız ile göre de diş beyazlatma fiyatları değişir. Ülkemizin beşeri dağılımı ve ekonomik şartları dolayısıyla yaşadığınız şehre hatta büyük şerhler iin semtlere göre de diş beyazlatma fiyatları artacak ya da azalacaktır. Ortalama lazerle diş beyazlatma fiyatı 400 TL ile 1500 TL arasında yukarıda sayılan şartla neticesinde değişiklik göstermektedir.