Kendilerini şanslı görmeyen ve sürekli kıvırcık saçlarından şikayetçi olan kadınlar aslında ne kadar yanıldıklarının farkında bile değiller. Kıvırcık saça modelleri genellikle kıva vakit alan ve saça ekstr hacim vermeyi gerektirmeyen saç tiplerindendir. Her ne kaçar kıvırcık saça şekil vermek zor gibi dursa da küçük dokunuşlarla pratik saç modelleri ile gündelik yaşantınızı sürdürebilirsiniz. Peki kıvırcık saç modelleri nelerdir, her uzunluktaki kıvırcık saça beğenilen her model uygulanabilir mi, kıvırcık saçı düzleştirmeden hemen uygualayabileceğiniz pratik saç modelleri,

5 Dakikada Hazırlanacak Kıvırcık Saç Modelleri

1. Buklelerin elektriğini alın ve saçınızı salık kullanın. Kıvırcık saçın düz ya da yarı dalgalara oranla salık şekilde kullanılması çok daha kolaydır. Wax ile ya da saç jölesi ile hafif nemlendirdiğiniz saç uçlarınıza uygulayın. Kıvırcık saçlarınızın buklelerini belirginleştirin ister kuru ister ıslak görünümlü saç jöleleri işinizi tamamen kolaylaştıracaktır. Bu uygulama esnasında saç diplerinize hafif krepe atarak saçlarınızın olağan hacmini iki katına çıkarmakta elinizde!

2. Kıvırcık saç ile romantik burgular oluşturun. Düz saça göre kıvırcık saça burgu daha kolay yapılır ve kalıcı şekilde kullanmanızı sağlar. Saçlarınızın ön kısmını ikiye ayırın ya da her zaman bir yanını daha çok bir bölümle bırakıyorsanız o şekilde ayırın. Öndeki saç tutamları saç uçlarınıza kadar burgu şeklinde dolayın. Bu döndürme işlemi için bir iki lüleyi birleştirmeniz gerekebilir. Uyguladığınız bu işlem sonrasında zaten kıvırcık saçlarınızın burgusu bozulmayacaktır ancak garantiye almak için saç jölesi ya da wax ile ya da size uygun saç şekillendirici ürünle sabitleyin. Tel toka yardımı ile kafanızın tam arka hizasında ayırdığınız ve burgu yaptığınız iki ucu birleştirebilirsiniz.

3. Kıvırcık saçın saç bandı avantajından yararlanın. Genellikle 70ler ve 80li yılların modası olan saç banları hacimli ve kıvırcık saçlarla birebir özleşmiştir. Kıvırcık saçlarınızın göze çarpan görünümünü taşlı ve çiçekli saç bantlarıyla azaltabilir ve tüm yazınızı bu modelle geçirebilirsiniz. Alnınızın hemen üstüne yerleştirmeniz gereken saç bantları ile kıvır kıvır bukleleriniz, emin olun düz saçlı kadınların en çok kıskandığı saç modellerindendir. Saç bandının ister ense kısmından isterseniz de saçlarınızın altından saçlarınızı açık bırakabilir ya da kıskaçlı toka ile tutturabilirsiniz. Hem esmer hem de kıvırcık saçlı iseniz canlı renkli ve desenli saç bantları ile ideal saç modelleri oluşturabilirsiniz.

4. Kıvırcık saçlarınız ile dağınık ve gevşek topuzlar oluşturun. Bir topuzun oluşması için düz ve dalgalı saçlara muhakkak krepe atılarak saçın hacim kazanması ve topuzun tok durması amaçlanır. Kıvırcık saçlı kişilerin yaradılıştan şansları d burada başlar, saçlar kendiliğinden hacimlidir. Gür ve kıvırcık saçlara sahipseniz ve saç boyunuz oldukça uzunda saçlarınızı tepeden ya da ensenin hafif üstünden dağınıkça toplayabilirsin. Lastik bir toka da işinizi görebilecekken dağınık topuz için ihtiyacınız olan esas materyal kalem gibi uzun kıskaçlı tokalardır. Bu tokalar sayesinde saçınızda katlar oluşur ve arkada buluşturduğunuz tüm bukleleri sabitlemenize yardımcı olur.

5. Kıvırcık buklelere atkuyruğu uygulayın. Atkuyruğu için enfes bir saç tipiniz var. Saçlarınızı iyice tarayın ve tepeden lastik toka yardımı ile toplayın. Saçlarınızdaki dalgalanmayı ve elektriklenmeyi önlemek için saç jölesi ya da wax kullanın. Saç şekillendirici bu ürünlerden sonra saçınızı tarayarak saç diplerinie yapışmasını sağlayın. Atkuyruğunu ise bırakın bukleler arkanızda sallansın. Suratınıza bakıldığında gerçekten de arkanızdaki harika buklelerin etkisinde kalmayacak kimse olmayacaktır.