Kıvırcık saçta en çok kullanılan ve gerçekten de enfes görülen kısa saç kesimi hemen hemen her saç modeline girebilir. Kullanışlı ve son derece yaratıcı fikirlere açık kısa ve kıvırcık saçlarınız ile gördüğünüz saç modellerini uygulayabilmeniz için bilmeniz gereken iki özellik vardır, bunlardan ilki saçlarınızda ışıltı olması demek kısa ve kıvırcık bukleler ile harikalar yaratacağınızı bilmek, her hareketli hem de hafif renkli ya da ombreli saç da saç modelleri çok iyi durmaktadır. İkincisi ise kısa saç kesimidir. Kıvırcık saç kesimi son derece hassasiyetle ve şekil alabilir bir tarzda kesilmelidir. Tüm bu bilgiler ışığında kısa ve kıvırcık saç nasıl kolay yapılır, saç modelleri nasıl uygulanır, hangi saç modeli kısa ve kıvırcık saçlı kişilere göredir işte bilmeni gerekenler,

Kısa ve Kıvırcık Saç Modelleri

1. Pixie saç modeli hakkında bilgi edinin. Kısa ve katlı saç için ideal modellerden biri olan pixie saç modeli, kısa ve kıvırcık saçlar için ideal bir saç kesim ve kolaylık şekil alabilen bir model! Pixie saç modeli ili günde 2 dakikanızı ayırarak kısa ve kıvırcık saçınızı saç şekillendiriciler ile kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Yoğun bir çalışma hayatınız var ise ve yüzünüz kısa saç kesimine müsait ise, sabah kalktığınızda birkaç dakika içerisinde saç jölesi ile saçlarınızı sağa sola taramak bile işinizi kolaylaştıracaktır. Değişik uzunluklarda ancak kısacak bir kesim olan bu modelde kıvırcık saçlarınızın bukleleri gösterişli birer model olarak karşınıza çıkacaktır.

2. Difüzör ile kısa ve kıvırcık saçları şımartın. Kısa ve kıvırcık buklelerinizi daha da belirginleştirmek ve kıvırcıkları daha belirgin hale getirmek için difüzör kullanabilirsiniz. İnce uçlu saç maşaları ya da ekstra kıvırcık yapan saç maşaları ile yalnızca saç tutamları belirgin şekilde ayırın ve ısı yardımı ile kıvırcık saçlarınızı belirginleştirin. Özellikle katlı kısa saçlarda bukleleri belirginleştirdiğinizde gerçekten de inanılmaz stil görüneceksiniz. Bu uygulamayı gerçekleştirirken saç uçlarınızı fazla kurutmamaya ve saç kırıklarına sebep olmamaya özen gösterin. Sık sık kullanmak isteyeceğiniz ve bayılacağınız bu saç modelini haftada birkaç gün ısı kullanmayarak ara vermeli ve saç uçlarınızdaki kurulukları nemlendirmelisiniz.

3. Kısa ve kıvırcık saça topuzu nasıl kolaylıkla uygularsınız? Bu saç modelleri de uzun saç modelleri gibi toplanabilmektedir. Önlerden perçem bırakarak, dağınık topuzlar oluşturabileceğiniz gibi, hostes tpuzu, balerin topuzu olarak da bilinen yapışık dümdüz topuzlar yapmanız mümkün! Saçlarınız kısa olduğu için genellikle ense altında biten topuzlara yönelmeniz daha olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Saçlarınızı kuruturken saç diplerini düzleştirmeye özen gösterin ve saç spreyleri yardımı ile topunuzu sabitleyin. Saçlarınız kıvırcık olduğu için topuzunuzun hacmi olağandan daha fazla olacaktır ve son derece şık görünecektir.

4. Kısa ve kıvırcık saça bob saç modeli, dünya genelinde trend haline gelen bu saç modelindeyse saç diplerinde difüzör ya da saç düzleştirici kullanmanız gerekir. Sahip olduğunuz kıvırcık saç uçlarını düzleştirmeden bırakmanız yeterli olacaktır. Saç diplerinde düz, saç uçlarına doğru kıvırcıklaşan bu salaş ve klasiği bir arada barından saç modeli Hollywood yıldızlarından, sanatçılara kadar herkesce benimsenen bir modeldir. Kalın telli bir saç tipine sahipseniz inanın bu saç modeli asla bozulmaz. Hemen hemen uzun ya da kara her yüz şekliyle uyum içerisinde olan ve kıvırcık buklelerinizi konuşturan bu saç modelini yapmak yalnızca 10 dakikanızı alacaktır.