Kısa saçlara şekil vermek uzun saçlara model vermekten çok daha kısa sürer. Kısa saçlarınız varsa saçınıza yapabileceğiniz saç modeli sayısının azlığından şikayet etmeyi bırakmalı ve yaratıcılığınızı konuşturmalısınız. Kısa saçlılar okula giderken son derece kısa sürede hazırlayabilecekleri saç modellerine sahiptir. Peki bu saç modelleri nasıl yapılır, okulda saç modellerinizi konuşturabileceğiniz coolluğu nasıl yakalarsınız, okulda popüler olmak için saç modelinizin bir etkisi var mıdır işte bilmeniz gerekenler,

Jöle ve Wax ile Rastgele Dalgalar

  1. Kısa saçlıların vazgeçilmezleri arasında gelen saç şekillendiricilerinin başında saç jölesi ve wax gelir. Saç jölesinin ve waxın kullanım inceliklerini bilmeniz her zaman sıra dışı ve farklı sç modellerine sahip olmanız manasına gelir.
  2. Okul için kuru wax satın alın. Kısa saçınızı okul için şekillendirecekseniz, disiplin açısından kuru waxları tercih edin. Islak görünüm öğretmenleriniz tarafından dikkat çekici ve uyarıcı bir unsur olabilir.
  3. Başınızı aşağıya eğin ve saç uçlarınıza dibe doğru saç şekillendiriciyi uygulayın. Rastgele bir biçimde saçlarınızı uçlarından dağıtın ve hacmini kaybetmemesi için saç modelinizi oluştururken saç dipleri ile temas ettirmemeye özen gösterin.
  4. Düzeltme işlemleri sırasında tel toka ile saçınızı sabitleyebilirsiniz. Saçınızın dağınık ve doğal görünümü okul için fazla diye düşünenlere tel toka ile bir kaça dalgalı tutamı tutturması önerilir.

Burgu Saç Modeli

  • Kısa saçlıların genellikle saçte değişik hareketlenmeler için başvurduğu saç burma hem kolaydır hem de oldukça doğal gözükür. Saçlarınızı dilerseniz ortadan ikiye ayırarak dilerseniz de perçem şeklinde bırakarak burgu saç modelini uygulamalısınız.
  • Burgu yapacağınız bölgeden bir tutam saç alın. Saçınız için seçtiğiniz tutam çok kalın olmamalıdır , en fazla iki parmağınızın kalınlığında seçmeniz gereken burgunun kalıcı olmasını istiyorsanız daha fazla saç tutamı almamalısınız.
  • Saç diplerinizden sıkıca saçınızı döndürün. Kimi çok kısa saçlar için burgunun devamında ek saçlar gerekebilir. Burguya başlamadan önce saç diplerinde sıkıca bir saç döndürme işlemi ne kadar daha saça ihtiyacınız olduğunu belirleyecek bir unsurdur. Burgunuzu saç uçlarına kadar yapın, çok mu kısa? Ek saçlara başvurun.
  • Ek saçlar burguya nasıl dahil edilir? Ek saçları, saç burgunuzu uzatmak için kullanırsınız. Saçınızın burgusunu devam ettirmek istediğiniz yönde hemen yan saç tellerini burguya dahil ederek saçınızın boyunu bir nevi uzatırsınız.