Her kadının zaafı eteklerin başında kısa etekler gelmekte, türlü çeşit model ve boylarıyla kısa etekler giymeden evvel her zaman acabalara sahip olanlardan mısınız? Kısa etek giyme konusunda endişelerinizi bir kenara bırakın ve rahat bir nefes alın. Kısa etek nasıl kombinlenir, nasıl giyilir, sizin için bildiklerimizi palaştık. Kısa etek giymek artık daha kolay!

Kısa Etek Giymenin Püf Noktaları

1. Vücudunuzun şekline uygun kısa eteği bulun. Her kısa etek, her vücut tipine uygun değildir. Kısa etek giyerken bacaklarınızın boyu ve kalınlığı, kalçalarınınızın ölçüsü ayrı ayrı önem taşır. Vücut tipinize uygun kısa etek kesimini seçmeli ve kombinlemeye hazır hale gelmelisiniz.

 • Armut vücut şekline sahip kişiler, yani alt bedenin üst bedenden geniş olduğu vücut tipleri balon etekleri ya da önden kruvaze gelen lale etekleri tercih etmelidir.
 • Orantılı ve atletik vücut tipine sahip kişiler, kalem etekleri ve düz kesimli kısa etekleri tercih etmelidir. Özellikle streç, vücudu saran kısa etekler ile atletik vücutlu kişiler kum saati şeklinde bir görünümü yakalayabilirler.

2. Kısa etek giymek için bacaklarınız ile barışın. Kısa etek giymeyi göze aldıysanız ve bacaklarınıza güveniyorsanız çıplak bacakla ya da ten rengi çoraplar ile kısa eteğinizi kombinleyebilirsiniz. Bio-oiller ile bacaklarınızın ten rengine uygun bacaklarınızı kusursuzlaştıracak ürünler ile bacaklarınızın daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.

3. Kısa eteği çorapla da deneyin. Bacaklarınızın soluk ve iyi görünmediğini düşünüyorsanız, kısa eteği çoraplar ve taytlar ile de kombinleyerek değişik tarzlar elde edebilirsiniz. Kısa eteği renkli ve desenli çoraplar ile kombinleyebileceğiniz gibi, sıradışı görünmek için kilotlu çoraplarınızı keserek bambaşka bir görünüm kazanabilirsiniz.

 • Kullandığınız ya da herhangi bir yeri kaçmış bir çoraba bu uygulamayı yapmak çok daha kolay olacaktır.
 • Kilotlu çorabınızı rastgele sağ ve sol bacakta aynı yere denk gelmeyecek şekilde kesin.
 • Çorabınızın kesinklerini çok büyük tutmayın, üzerinize giydiğiniz zaman genişleyerek yırtıklar büyüyebilir ve birleşebilir.

4. Kısa etek ile sportif tarzı deneyin. Bacaklarınızın kısa ve tıknaz olduğunu düşünüyorsanız, kısa etek ile yakalayacağınız en iyi kombin sportif tarzdan geçer. Bale yapar gibi dansçı bir havada ya da koşu yapar gibi görünmek için en iyi ürün kısa eteklerdir. Spor ayakkabılar ile kombinleyeceğiniz kısa eteğinizi ve bedeninizi şekillendirebilirsiniz.

İpuçları

 • Midenizi ya da kalçalarınızı gizleme niyetindeyseniz kısa eteğinizi kalem etek formunda seçmeyin.
 • Kısa etek giyerken mutlaka dikişsiz iç çamaşırı giyin.
 • Kısa etek giyerken kendinizi konforlu ve rahat hissetmelisiniz ki kazalara davetiye çıkarmayın.
 • Kısa eteğinizi giyerken kendinizi güvende hissetmek için ayna karşısında prova yapın. Eğilin, kalkın ve kendinizi iyi hissedin. Böylelikle kısa etek giydiğinizde asıl davranmanız gerektiğinizi bilirsiniz.

Uyarılar

 • Kısa eteğin boyunu seçerken fazla aşırıya kaçmayın, kendiniz için kötü bir ün salmak istemezsiniz.
 • Alışılmışın aksine kısa kot etekler ile tayt hiç hoş görünmüyor, bilginize!
 • Kısa etek ile tozluk giymek de son derece havalı bir görünüm elde etmenizi sağlar, denemeyi ihmal etmeyin.