Her şeyi göze alarak bir mini etek giydiğinizi düşünelim, tüm ısı kaynağını üzerinize alarak ısınabilecek misiniz? Kışın etek ile kombin yaparken birbirinden farklı trikoları kullanabilirsiniz. Kazaklar, hırkalar, kabanlar, montlar, sizin için üst seçiminin püf noktaları;

Kışlık Etek Kombinleri

1. Doğru üstü seçin. Sıcak tutacak üstler seçmeniz gerekir. Uzun kollu salaş trikolar, kazaklar,hırkalar sizin için doğru seçimlerdir. Kaşmir, yün, pamuk her türlü kumaştan üstleri tercih edebilirsiniz. Etek ile kombinleyeceğiniz üstlerinizin boylarını eteğinizin boyuna göre seçmeli ve şıklığınızı yitirmemelisiniz. Özellikle yüksek belli etekler için kışın kesinlikle uzun kollu ve incecik trikoları eteğinizin içine sokmanızdan daha harikulade bir görünüm yok denecek kadar azdır.

2. Doğru dış giyimi seçin. Kışın üşümemek için stilinizi feda eder misiniz? Hiç sanmıyoruz! Kışın etek kombinleri ile kesinlikle en iyi gidecek parçalar yere kadar uzanan kabanlar. Mini etek ile de maxi etek ile de ve tüm ara boy etekler ile de son derece iyi eşleşen yere kadar uzanan kabanlar sizi harika gösterecek ve üşümenize müsaade etmeyecek. Kaşe mantolarınız için etek boyunuzun bittiği yerde seçimler yapmak kesinlikle daha şık ve tarz gözükmenizi sağlayacak!

  • Kışın etek ile romantik bir tarzı yakalamak isteyenlerdenseniz, şapkasız çıkayın! Kabanınızla ya da eteğinizin kumaşıyla eşleşen bir şapka şıklığınızı tamamlayacaktır.
  • Kışın etek giyerken, kombininiz ile uyumlu kaşkol ve bereleri de atlamamalısın. Özellike bu zeon ön plana çıkan ekose desenli kalın şallar, mini etek boyuna kadar gelerek sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir. Başınızı kesinlikle sıcak tutun.

3. Doğru ayakkabıyı seçin. Kışın eteğinizin boyuna göre seçeceğiniz ayakkabınız ile stilinizi tamamlayacaksınız.

  • Mini etekler için diz hizasında ya da dizüstünde bulunan çorap çizmeler giyebilirsiniz.
  • Maxi etekler için topuklu botlar ile eteklerin yerlerde sürünmesini engelleyebilirsiniz.
  • Ara boy etekler için istediğiniz şekilde etekler giyebilirsiniz ancak dizde biten etekler için yine dizde biten çizmeler giymekten kaçınmalısınız. Çizme çorap gibi durmayacağından hoş olmayan bir görünüm elde edebilirsiniz.

İpuçları

  • Mevsimin kış olduğu gerçeğini unutmayın ve giysileriniz ile kavga etmeyin. Kombininizi tamamlayacaksınız derken de üşütmeyin!
  • Vücudu saran hatlar da miniler ve kalem etekler kesinlikle daha sıcak hissetmenizi sağlayacaklardır. Etek giydiğiniz ısınmak için koşun demiyoruz ancak bacaklarınızı saracak etek kesimlerinin de sizi daha sıcak tutacağını bilin!